ModaAlışveriş

Giysi koleksiyonu nedir?

giysi koleksiyonu Ne - her kadının moda dergilerinin sayfalarından bilir. Şık kıyafetler, sıradışı takı, güzel saçları ve şık makyaj araya tasarımcı tarafından tasarlanan, bir görüntü oluşturun. Ne toplama ve nasıl oluşturulduğu - bu makalede açıklanmıştır.

koleksiyon nedir

Kelime "koleksiyonu" Latin kökenlidir ve "montaj" anlamına gelir. moda endüstrisinde, bu kelime bir genel bir fikir vardır giysi, ayakkabı ve aksesuarları, model serisi (renk paleti, kumaş, şekil, kesim ve dikiş türüne tipini) ve tek kişi tarafından yayımlanan anlamak için.

Ana özelliği - modelinde sadece stil, renk ve yazarın yaratıcılık bütünlüğü. Koleksiyonun bir diğer özelliği - fikirlerin geliştirilmesi dinamiği. sırasında Yani, defile yazarın tasarım gelişimini yansıtan farklı nüansları gösterilmelidir.

koleksiyon Ne, iyi ünlü Modacı yeni gelişmeler odaklanan moda televizyon yayınları, bilinir.

Bu aksesuar, oluşabilir giyim setleri veya yazarın bireysel ürünlerin. Ünlü moda tasarımcıları ve tasarımcılar aynı zamanda yazarın giyim ve aksesuarları altındadır koleksiyonları oluşturmak.

koleksiyonların türleri

 1. Yazar - Bu kategoride tasarımcı giyim kendi kavramı ifade ettiği yazarın eserleri bulunmaktadır. Bunlar toplanması dahil hazır giyim, couture vb. D. Bu grup aynı zamanda sergiler, sunumlar, yarışmalar ve uluslararası düzeyde fuarlarda gösteri için tasarlanmış eşsiz bir koleksiyon içerir.
 2. Endüstriyel - seri üretim için tasarlanmıştır. Yani, endüstriyel giyim serisi, ayakkabı ya da aksesuar aslen büyük miktarlarda satışa tasarlanmıştır. Bunlar bölgesel moda fuarlarında gösterilmiştir. Kural olarak, endüstriyel koleksiyon daha özgün eserler ile karşılaştırıldığında ölçülü, ama aynı zamanda tüm moda trendleri onlara mevcuttur. Bir sanayi tipi toplama Nedir, herkesin kişisel deneyimlerinden biliyor. Bunlar yerel fuar ve farklı giysi ve ayakkabı fuarlarda her mevsim sunulmaktadır.
 3. Perspektif - Bir sonraki sezon alakalı olacaktır eğilimleri içerir. Kural olarak, giysi ve aksesuarları tasarımcıların yeni koleksiyonları gelişimi bir kadının hayatını, renk tercihlerini değiştirmek moda tahminleri, trendleri görüntü, ülkede veya bölgede dikkate ekonomik durum alır.
 4. Özel - Bu grup, belirli bir etkinlik veya durum için tasarlanmış koleksiyonu içerir. Örneğin, belirli bir eğitim kurumu için tasarlanmış üniforma koleksiyonu, ya da şirket / kuruluş çalışanları için kıyafet bir dizi.

Bilerek tüm toplama aşağıdaki gruplara ayrılır:

 • Kitle - seri üretim ve müşteri yelpazesi için tasarlanmış;
 • grup - insan belirli bir grup için belirlenen (kurumsal çalışanlar için polis üniformaları kitleri, heyetler ve spor takımları için giysi);
 • kişisel dolap - sipariş müşteri dikili.

Yeni bir koleksiyon oluşturmak için nasıl

onun yaratma ve moda tasarımcılarının zamanda mutlaka hesap böyle önemli faktörler dikkate:

 1. Amaç - spor ve rahat kıyafet, akşam önlük, uyku setleri iş takım elbise vb, ve ..
 2. Mevsimsellik - sonbahar-kış ve ilkbahar-yaz. Bazen yeni koleksiyon sadece bir sezon geliştirilebilir.
 3. Yaş kategorisi - bebekler, insanlar için elbise ileri yaşta veya gençler için.
 4. Çeşitliliği - mayo, dış giyim, ayakkabı, çanta, şapkalar.

Ne eski koleksiyonuna olur

Her şirket giysi, ayakkabı veya aksesuar üretimi yapan, orada mevsimlik ürünler tamamen gerçekleşmemesi durumlardır ve bazı hisse senetleri stokta kalır. Bu durumda, üreticilerin iki şekilde gelir. Böylece, şirket müşteri indirim ve ikramiye sunan, satış sağlayabilir. Bu yöntem çok popüler ve her zaman satış iyi gelir ajanda getiriyor. Buna ek olarak, şeylerin moda modası geçmiş uygulanması bu yöntem çok sık yeni koleksiyonun satışları canlandırmak. Alıcı pahalı bir yenilik satın alma sonucunda, düşük maliyetle şık bir şey satın almak için cazip bir teklif için mağazaya gelir.

önemli ölçüde azaltılmış bir fiyata depocuya satış - İkinci popüler yolu eski koleksiyonlarından kalıntılarını uygulamaktır. Bu durumda, eski toplama kategorisinde gider "akış". Stok elbiseleri uzman perakende mağazalarda satılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.