SeyahatYol tarifi

Rekreasyon kaynakları nedir?

Dinlenme kaynakları, sosyal ve kültürel karakteri ve farklı elementlerin bir dizi olguyu olan doğal çevre, bir organizasyon için kullanılabilecek sağlık tesisi ve eğlence etkinlikleri. Şu anda, genellikle belirli bir bölgenin hayvan ve bitki, iklimi ve arazi adlandırılan bölgede kültürel ve tarihi eserlerin yanı sıra ekonomik potansiyeli bulunan suyun cesetleri.

iklim:

İklim eğlence kaynakları - bu rekreasyon çeşitli düzenlemek için izin bölgedeki hava özellikleri olduğunu. Bu durumda, hava seçenekler tipleri belli yerlerde, rahat ayrılabilir rekreasyon tipleri bölgede hangi gerisi olumsuz olduğu, herhangi bir kısıtlama olmaksızın izin verilir ve rahatsızlık vardır. Bölgede subkomfortnom iklim rekreasyon kısa süreli hava şartlarına bağlı olduğunda, örneğin, uzun süreli ağır yağmurlar durumunda komple plaj tatil mümkün değildir.

Su kaynakları:

Su , doğal-rekreasyon kaynakları her şey belli bir alanda bulunan rezervuarlar ve güvenli eğlence için elverişli sayılabilir. Ve banyo için elverişsiz tarafından genellikle çok kirlenmiş göller, dereler ve nehirler, belirli sağlık gereksinimlerini karşılamıyor su ile ilgilidir.

alaşım ve sahil karakteristik manzara özel koşulların banyo, su sıcaklığı ve haznenin derinliğinin kirlenmesinin düzeyi ve güvenlik gibi suda kullanılan kriterleri değerlendirmek. Tipik olarak, analiz kıyıları boyunca rezervuarlar bilim adamları izole edilip otsu sulak alanlar, taşlar ve kayalar ve plajlar genellikle kum, kayalar, çakıl girer.

ormanlar:

Bu tip Dinlenme kaynaklar tüm nüfusun geri kalanı için uygun kabul edilir orman alanında yer alan içerir ve bu alandaki konukların rahatlığı için emekli ve konforlu rekreasyon dayanır. Ve turizm için elverişsiz sayısı sadece aşılmaz çalılıkları, nahodyaschiesyav sulak dahil. toplam alanının orman alanı yüzdesi - doğal bir kaynak olarak sözü edilen bölgenin değerlendirilmesi için ormanlık bölge incelenmiştir.

Balneolojik kaynakları:

Bir kural olarak, dinlenme kaynakları maden suları ve volkanik ve sapropel, turba ve ince kum çamuru gibi farklı kökenli ve kompozisyon, terapötik çamur yataklarının özgü bileşimin kaynaklarını içerir. oluştururken Spa tatil incelenmiştir mineralizasyon kaynakları daha sonra yapım aşamasında başvurmaktadır, bir hastalığın tedavisi için uygun bazı kimyasal bileşenleri tahsis edilmiştir.

Kültürel ve tarihi miras:

Şu anda, eğlence kaynakları için ilginç nesneler dahil kültür turizmi. geçmişin eşsiz mirası anıtlar arasındadır kasaba ve şehirlerde, topraklarında bulunan bu manevi ve maddi nesneler. Genellikle gezi turizm ve tarihsel nesneler için ilginç arkeoloji ve tarih, mimari ve kentsel planlama anıtlar ayrılmıştır.

arkeolojik eserler arasında defin höyükleri ve antik yerleşim, tarihi surları ve yerleşim, taş oymalar ve mezar siteleri, antik kaya resimlerinin kalıntıları bulunmaktadır.

gezi turizm seçilen mimari objeler ve kentsel gelişimin benzersiz anıtlar için yol hazırlarken olarak, mimari topluluklarından, tarihi mahalleler ve meydanlarda, eski sokaklar, halk mimarisi nesneler ve dini yapıların çeşitli açısından eski binaların seti ve sıradışı içerir. Modern turistler de ilgilenen el sanatları ve folklor konumlar, akvaryumlar ve hayvanat bahçeleri, botanik bahçeleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.