SeyahatYol tarifi

Bulgaristan Cumhuriyeti: manzaraları, onların fotoğraflar. Bulgaristan'da Turlar: fiyatlar, yorumlar

Bulgaristan Cumhuriyeti, Balkan Yarımadası'nın doğusunda yer alır. Farklı ülkelerden gelen turistler için gözde bir tatil beldesi haline gelmiştir. ülkenin güzel plaj ve kayak merkezleri, aynı zamanda, doğal, kültürel ve tarihi eserlerin büyük bir sayı için sadece bilinmektedir.

ülke Profili

15 Kasım kadar 1990 ülke Bulgaristan Halk Cumhuriyeti denirdi. Bugün kelime "Popüler" adı kayboldu. Nüfus - 7,5 milyon kişi. sermaye - Sofya. En yakın komşuları Bulgaristan - Yunanistan, Sırbistan, Türkiye, Romanya, Makedonya.

Doğuda, ülke Ukrayna ile bağlayan Karadeniz, ve sularıyla yıkanır Çanakkale'ye Akdeniz ülkeleri ile - ve Boğaz. Bulgaristan - bu bir alan 111.000 kilometrekarelik geçmeyen ile Avrupa'da küçük ülkelerden biridir.

iklim koşulları

Bulgaristan Cumhuriyeti hafif ılıman karasal iklime sahiptir. Açıkça dört mevsim işaretlenmiş. Akdeniz etkisi özellikle güneyde hissedilir. yıllık ortalama sıcaklık +10,5 ° C'yi geçmeyen Ocak, ortalama sıcaklığı - yaklaşık 0 ° C Yaz aylarında, termometre + 30 ° C üzerine çıkmamasına

din

Müslümanlar - Ortodoks Hıristiyanlar nüfusun% 13 86,7% oluşturmaktadır. Bulgar Kilisesi özerk ve patrik başkanlık olduğunu.

azizler Bulgaristan

Bulgar sakinleri Kilisesi tarafından aziz saygı. Bunlar arasında:

 • Sveti Vlas - herdsmen ve togovtsev hamiliğini.
 • Aziz Konstantin ve Elena - anne ve oğul. Konstantin Roma İmparatorluğu'nun imparator, Hıristiyan manastırının bir güç yapmıştır oldu.
 • Enravota (Bojan Savaşçı) - Bulgaristan'ın ilk şehidi.
 • Naum birlikte Kiril ve Metodi yazı ve din kültürü ile tanıtmak.
 • Kliment Ohridski - Kiril ve Metodi takipçisi ve destekçisi.
 • Boris I Hıristiyanlığa 865 yılında Bulgaristan'ın Baptist olarak bilinen devlet din, ilan etti.
 • Peter Konstantinopolis bağımsız Bulgar kilise yaptı.
 • Gorazd Ohri Methodius'tu hocasının ölümünden sonra yerine Moravia Başpiskoposu oldu öğrencisiydi.
 • Dimitry Basarbovski tedavi edebildiği görülmektedir Monk olarak onurlandırıldı.
 • Anastasiy Strumitsky - şehit. Bulgaristan'ın Onun anma günü 29 Ağustos'ta kutluyor.
 • Paraskeva Sırp bilinen ve çünkü sade yaşam tarzının saygı.

Bulgaristan: dil

ülke Bulgarca resmi dil. Bu Slav grubuna aittir. Kiril ve Metodi tarafından yaratıldı Antik Slav Kiril alfabesi. Onun mektupları ve işaretler Yunan alfabesinin ağırlıklı kredi kullanılmıştır. Tüm Ortodoks Slavlar içinde günümüze kadar eski zamanlardan beri orada birkaç değişiklik ile bu Kiril alfabesidir. Bulgar Kiril alfabesi kolayca okuyun. Herhangi zorluklar fonetiğini veya Telaffuz neden olmaz.

Bulgaristan'ın başkenti

engin kültür mirası Bulgaristan merkezini tutar. Veliko Tırnovo - - ve mevcut sermaye birinci Bulgaristan'ın eski başkenti. Bu şehir turist özgünlük ve güzelliği şaşırtıyor.

Sofya Avrupa'nın en eski biridir. Antik çağlardan beri, termal ve mineral kaynakları ile ünlü oldu. uzmanların Vakfı ben yüzyıla bağlıyor. Başlangıçta, Serdika denirdi. O Roma İmparatorluğu'nun önemli bir idari ve ticari merkez ve sonra Bizans İmparatorluğu idi. 447 olarak Serdika Hun tarafından tahrip edildi.

Doğum ikinci şehir yüz yıl içinde oldu. Yılın 809 başlarında, o bir parçasıydı Bulgar Krallığı ve ilk Sredets olarak değiştirildi. Modern ismi o XIV yüzyılın sonunda aldı.

Türkler (1382) Sofia yakalanan, o Konstantinopolis büyük zanaat, Balkan Yarımadası'nın ticari ve kültürel merkezine ardından ikinci oldu. Aralık 1877 yılında şehir Türk boyunduruğundan Rus birlikleri tarafından özgürlüğe ve 1879 yılından bu yana Bulgaristan'ın başkenti devam ettiren başladı.

Bu muhteşem şehir, turistik tanınır. Birçoğu ulusal öneme sahip anıtlar bulunmaktadır. Örneğin, sermaye adını veren meydanında yer alır Aleksandra Nevskogo Katedrali. beyaz taş ve granit Muhteşem bina Bulgaristan'ın kurtuluşu onuruna dikilmiştir. Buna ek olarak, tüm ziyarete ülkeye geliyor Ayasofya'yı, Aziz George'un rotunda, St .. Diriliş, St .. Nicholas Kilisesi, lüks Banya Başı Camii, Arkeoloji Müzesi.

Varna

Birlikte ona bitişik alanlar ile Varna (Bulgaristan) Karadeniz'de yer almaktadır. Bu popüler bir Bulgar çare değil, aynı zamanda ülkenin bir kültür merkezi ibaret değildir.

Bulgaristan Cumhuriyeti için ünlü Eşsiz tarihi eserlerin. Varna'nın manzaraları - tarihi eserleri ve belgeleri saklamak müzelerin çok.

Kentin sembolü Varsayım Katedrali olarak kabul edilir. Varna size Seaside Park ziyaret edebilirsiniz. Bu bir spor ve kültür sarayı, Dolphinarium, bir hayvanat bahçesi, bir planetaryum, akvaryum ve doğa müzesidir. Turistlerin büyük ilgi arkeoloji müzesidir. Onun gururu VI binyıl büyük altın takı, büyük bir koleksiyon.

Hiçbir az ilginç turistik Varna kenar mahalleler. Burada yemyeşil bir park ve güzel bir vadi ile çevrilidir sarayı Evksinograd ziyaret edebilirler. Bu uzmanlara göre, elli milyon yıl olduğunu çünkü dev sütunlar, yaş (yukarı yükseklik m ila 6) arasında "taş orman" denir.

o bir gezi yerleri keşfetmek mümkün değildir Bulgaristan Cumhuriyeti, onun tarihi için umursamıyor. Biz turist en büyük ilgiyi neden ülke, manzaraları tanıştırmak çalışacağız.

Nessebar

Bu yarımadası üzerinde yer almaktadır gerçek bir şehir-müzedir. Onun konumlar kayıtsız kimseyi bırakmayacak. Nessebar alanı yaklaşık bir kare kilometre uzaklıktadır. Yine de, 40'dan fazla kilise alanında farklı zamanlarda inşa edildi. Ancak, turist bugün St sadece kilise görebilirsiniz .. mükemmel günümüze kadar korunmuş olan Kurtarıcımız ve Stephen,

Filibe

Bulgaristan Cumhuriyeti için bilinen dünyanın Çok sayıda antik şehirler. Örneğin, bir tepe üzerinde yer Plovdiv kenti. Altı bin yıl önce kuruldu. Kentin çevresinde yürürken, farklı zamanlarda, büyük Roma amfi tiyatro, sayısız anıtlar ve müzeler inşa eski kule görebilirsiniz.

Rupite köyü

Biz bu yerde gizemli ve sıradışı tüm sevenler gelmek öneriyoruz. İşte o yaşamış ve Wang gömüldü - bir şifacı ve kahin.

İlgilenenler 1220 yılında kuruldu Rozhen Manastırı ziyaret edebilirler. Bu ülkenin en eski manastırlarından biridir. Manastırın Tapınak cemaatinden mucizevi düşünün Bakire Eleoussa'nın ait simgedir.

Dobarsko köyü

Rila dibinde yer alan bu küçük dağ köyü, on yedi kilometre Bansko doğal Bulgar manzaraları temsil eder. asırlık çam ormanları, pitoresk çayırlar, yüksek platolar, dağ dere. Burada kırsal evine davet edilir ve ulusal yemekleri ve ev yapımı brendi ile tedavi edilecektir. Görülme bu bir koruma köy göz doldurmaktadır.

Yedi Rila Lakes

Bulgaristan Cumhuriyeti gurur diğer benzersiz doğal anıt. Bu buzlu gölleri grubudur. Hatta Temmuz ayında, genellikle buz ve karla kaplı ve onları çayırlar açan çevreler vardır. göller birbiri üzerinde yer almaktadır. Bunlar güzel şelaleler paylaşır.

Aladzha manastır

Biz gizemli kaya manastırı sürpriz birçok eminiz. Manastır XIV yüzyılda kurulan ve bugün Bulgaristan'ın en ilgi çekici özelliklerinden biridir. Manastır Golden Sands tatil beldesi yakınlarında, 14 km kuzeyinde Varna yer almaktadır. Bu kaya manastırı, açıkça görülebilir özellikler farklı oda - hac için harika bir yer, ekolojik ve kültürel turizm.

Nasıl bir plaj seçilir?

Tüm tatil belediyelere Bulgar plajlar. Ama plaj özel sahiplerine kiralanmıştır. Bu nedenle, ekipman ücretli şemsiye kumsallarında, sandalyeler, minder, bu yazıda vb masa ve sandalyeler, katamaran, katlama biz .. en popüler tanıtacak Bulgaristan sahillerini.

Golden Sands - ülkenin en büyük tesisi. Karadeniz kıyılarının kuzeyinde yer alır. Bu aktif turizm severler dinlenmeyi tercih gerçek Mekke vardır.

Plajlar Albena 150 metre genişliğinde yedi kilometre kadar uzanmıştır. Kıyıdan iki yüz metrelik bir mesafeden derinliği en fazla bir buçuk metre: Bu alanda deniz dahası, çok derin değildir, çok sıcak ve sakin. İklim oldukça rahat: 28 ° C ve 25 ° C su dışında hiçbir yüksek yaz sıcaklıkları.

Sveti Vlas plajları kuzey Sunny Beach bulunur, bunlar haklı cennet denir. Lüks sahne, yoğun bitki örtüsü ile kaplı tertemiz havası, dağ masifinin yamaçları, güllerin eşsiz tatlar - tüm bu benzersiz bir atmosfer yaratır. Eğer rahat hissedeceksiniz durumlarda, isteyenler modern bir şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzakta emekli. Buna ek olarak, burası bir rahatlatıcı aile tatili için idealdir. sahil ince altın sarısı kumu kapsayan çeşitli plajlar, ayrılmıştır.

Sozopol'un merkez plaj çok güzel ve rahat. Ücretsizdir. Nasıl bir dinlenme, huzur ve gizlilik köşe bulmak. Turistler bu parçalar temiz su, deniz dalgalarından korunması eski şehir yarımada mutluyuz.

ince kum kuvars kaplı Golden Sands ve Varna arasındaki koyda yatıyor Plajlar kompleksi Helena ve Konstantin,. plaj genişliği çok yüksek değildir ve bunların uzunluğu - yaklaşık 3 km. Deniz yatağı oldukça düzdür ve herhangi bir fark derinlikleri.

Duni çare 4.500 metre uzunluğunda ve yüzden fazla metre genişliğindeki bir plajı vardır. Altın kum ve en Bulgar plajları gibi sığ. küçük tepeleri vardır. deniz Düz dipli, sakin. çocuklar ile dinlenmek için rahat yüzden derinliği, yavaş yavaş artar.

Plajlar Elenite En kendilerini kurulan romantik yerlerinden üzerinde Bulgaristan'ın sahil. çare çok güzel bir koy var. Bu noktada, deniz Burgaz ve Sunny Beach yakınında dağlar Eski Platin, karşılamaktadır.

Burgaz Körfezi yavaşça dibe, kusursuz temiz su eğimli, güzel altın kumları için dünya çapında turist bilinmektedir. sahil 100 metre genişliğinde ulaşır.

Plaj "Harmani Plajı" Sozopol'un yeni kasabasında yer almaktadır. Ana plaj aksine, daha geniş ve daha uzun, bu yüzden çok daha özgür olduğunu. çok sayıda bar, restoran ve kafeler yakın. Plaja giriş ücretsiz olup, kira sandalye ve şemsiye size 2 $ mal olacak.

turlar

Bugün birçok Ruslar Bulgaristan'a gezilerine almaya mutluyuz. Fiyatlar oldukça kabul edilebilir. Avrupa standartlarına güneşli ve misafirperver bir ülke rahatlayın.

vize dikkatli olmalıdır bilet satın almadan önce. en iyi zaman ülkede tatil ziyarete - hazirandan eylüle ve Ocak-Mart.

Biz Bulgaristan'a turlar satın alacak olanlar bilgilendirmek. Kış sezonu (Moskova'dan kalkan yedi gece,) 23.602 ruble de 2016 başlar turlar fiyatları. yaz sezonu için fiyatları hakkında bilgiler henüz mevcut değildir.

yorumlar

Bulgaristan'da çoğunlukla olumlu tatilde insanların gösterimler. Turistler güzel doğa, uygun fiyatlar, gezi ve plaj tatili birleştirmek olasılığını tadını çıkarın. Rus turist bu ülkede oldukça rahat: Kiril tüm yazıtlar, gümrük bizimkine çok benzeyen, birçok halk Rus dilini anlamak ve misafirler için kolay.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.