InternetPopüler bağlantılar

Nasıl açık portları tespit etmek?

Şimdi açık portları nelerin sorusu ele alınacaktır. İnternet trafiği bilinmeyene karşı "ani kalkış" başlarsa bu soruya sen, anlamalıdır. Her şeyden önce, biz kullandığı hangi program ve hangi nerede görmelisiniz. Bu bilgiye dayanarak onu durumu düzeltmek mümkündür.

ağ uygulamaları

Eğer lansmanından ağı kullanan bir uygulamayı çalıştırmak istemiyorum durumlar vardır. Eğer öyleyse, portlar programı kendi iş için kullandığı açık olup olmadığını kontrol etmek gereklidir. Eğer açık olan portların listesini bulmak gerekir bir durum, sıklıkla görülür.

listesini görmek için, bir üçüncü taraf kullanmalısınız port tarayıcısı, netstat: Windows ve Linux işletim sistemleri için standart bir yardımcı program. Tanıdık komut satırından çalışır. Başlamak için, komut hattını arayın. Bu iki şekilde elde edilebilir. İlk seçenek ile ilgili olarak, "Başlat" menüsüne gidin "Run".

Çıkan pencerede, «cmd» girin, sonra «Enter» basın. Diğer bir yöntem "System32" klasöründe, "cmd.exe" programı kullanmak için giderek, yani "kendi elleriyle" gerekli komut satırı çalıştırmaktır.

netstat

Hangi öğrenmek için , açık portlar yarar «netstat» başlatılması bir sonraki aşaması. Bu amaçla, daha önce başlatılan komut satırı, «netstat» girin, ardından «Enter» basın.

Bu bilgiler yeterli olmadığını Bu kullanıcılar, diğer bir deyişle, özel anahtar -h ile çalıştırarak bu aracın yetenekleri için geçerli komut satırı «netstat -h» yazarak deneyebilirsiniz. «Netstat -b» anahtar fayda durumunda açık portları, hem de kendi çalışmaları için bu bağlantı noktalarını kullanan uygulamalar gösterecektir.

Başka kullanışlı tuş «netstat 5" yoktur. Eğer kullanıyorsanız, bilgi güncelleme akışı mümkün de açık portlar, sadece o değil göreceksiniz, yeni veriler her 5 saniyede görüntülenecektir. Belirtilen anahtar ile bilgi ortaya çıkmasını durdurmak için bir arada «Ctrl + C» anahtarı kullanmalıdır.

Alınan bilgilerin incelenmesi

portları açılacaktır İstemi penceresi Komut. Doğrudan: Aşağıdaki gibi olurdu komut satırı 4 bölüme bölünecektir. Sol sütun protokolü, ikinci adını gösterir - etki ve kolon sonra açık port ve üçüncü bir parçasıdır - bir harici adres dördüncü - durumu.

Windows portları Açılış

Sonraki biz bakacağız limanını nasıl açılacağını Windows'un. üçüncü taraf geliştiriciler özel bir yazılım müdahalesi olmadan can işletim sisteminin standart araçlarının kullanımı ile Windows 7 ve Vista kullanıcıları ilgili portu açma işlemi.

"Başla" düğmesine, ana menü sistemini getirmek Windows Güvenlik Duvarı prosedürün limanların açılmasını başlatmak için "Denetim Masası" gidin.

Referans "Güvenlik" yapılır, "Duvarı Windows» gidin. uygulama penceresinin bir sol tarafını koyar "Gelişmiş Ayarlar" başlıklı öğe seçin. Bundan sonra, yönetici şifresini girin. Yetkilendirme penceresinin ortaya çıkmasının ardından uygun alana girmek için gereklidir.

Windows Güvenlik Duvarı aracılığıyla fırlatma programının çözünürlüğe başvuran bir bağlantı Ortaya ve gelen bağlantılar için kurallar bölümünü seçin. "Yeni Kural" adlı bir öğe belirtin işlevi belirli bir port açma işlemi gerçekleştirmek için "port Ekle" çalıştırın. Eğer açık liman söyledi birleşmesine olanak sağlayan bir ad girin "İleri" butonuna tıklayın.

Bu amaçla, uygun bir alan için "Ad". İlgili alana "Liman" seçilen port bir dizi tanıtmak, "İleri" butonuna tıklayın. İstenen belirtin protokolü (bu sonraki TCP veya UDP olabilir) iletişim kutusunda, bağlantı noktaları ve protokoller için ayrılmıştır. Bir sonraki pencerede "İşlemler" e gidip öğeye "bağlantısına izin ver" onay kutusunu uygulayın.

son aşama

Biz "Profil" başlıklı bir sonraki iletişim kutusunda alanların tamamına ait onay kutularını kullanın seçilen değişiklikleri uygulamak için "Son" a tıklayın. Seçilen bağlantı noktasını kullanmaya yetkili bilgisayarların sayısını seçmek için "Değiştir kapsamı" denilen düğmesine basın. İstenen değeri belirtir.

keşif tabi olan bir bağlantı noktası her biri için yukarıdaki prosedür, tekrarlayın. Bilgisayarınız seçilen değişiklikleri uygulamak için yeniden başlatın. Eylemlerin yukarıdaki dizisi sadece kişisel bilgisayar güvenlik duvarında bağlantı noktalarını açacak unutulmamalıdır, ancak belirli bir ISP Internet bağlantısı izinleriyle herhangi bir şekilde ilişkili değildir.

Bu sorunları çözmek için, ağ sağlayıcısı temsilcisi doğrudan hitap gerekir. Internet'e bağlı iken, sistem ağı ile çalışan programları, resepsiyon ve veri gönderme geçtiği portları ayırır. Limanlar açık değil, aynı zamanda kapalı değil sadece olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.