Gıda ve içecekAna yemek

Nadav - Şeker Sağlık

gezegende farklı tatlılar sayısız vardır. dünyanın bütün ülkeleri aynı tabakta geleneksel değişiklikleri getiriyor ve bunlardan en sonunda tamamen yeni çevirin. Aynı Nadav'ın gibi lezzetleri için de geçerlidir. Şeker Özbek mutfağı kendine has özellikleri vardır. Nedir, onu yapılır gibi tadı ve hangi Nadav'ın yararlı özellikleri daha da konuşun.

Nadav, bu yemeğin nedir?

Nadav - kristalize şeker türleri Orta Asya halklarının mutfağa aittir. Özbekistan çay için bir tedavi olarak kullanmayı almıştır. baharatlar ya da şeker şurubu, yüksek konsantrasyonlu üzüm suyu kullanılarak Navata hazırlamak. Bu karışım, bu işlem için özel olarak hazırlanmış ipliklerin etrafında kristalize edilir.

Özbek şeker navat beyazdan koyu kahverengiye çeşitli renklerde olabilir. Bitmiş ürünün gölge pişirme süresi özelliklerine bağlıdır.

Ne zamanki şekerden farklıdır

Nadav olsa şeker, ama sıradan bir üründen önemli farklar var. Nadav - , bir monosakariddir Bileşiminde sükrozun - bu fruktoz ve glukoz ve şeker oluşmaktadır.

Beyin fonksiyonlar üzerinde olumlu etkileri Glikoz ve insan vücudu için önemli kazanım özellikleri vardır. Ancak, daha az tatlıdır.

Fruktoz diğer bileşenlere daha hızlı sindirilir. kan hücrelerine nüfuz etmek için, insülin gerekli değildir. Bu nedenle, ürün olan insanlar üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur diyabet.

Evde Pişirme

Nadav (şeker Özbek mutfağı) hazırlamak amacıyla, belirli ekipmana sahip ve gerçek tarifi bilmemiz gerekir. Yani:

 • (Iyi ısı tutan) hazırlanmış bir kap içinde yarım daha biraz daha az olsun şeker dökmek için gereklidir;
 • su ekleyin;
 • Sürekli karıştırarak, bir şurup kadar yangın ve kaynatın pota koymak;
 • Başka bir kazan içinde paralel olarak mesajları çekmek için gerekli olan;
 • bir elekten pişmiş şurup atlamak;
 • dişin üzerine dök;
 • 72 saat Şeker kristalleri tamamlandıktan sonra, kalan şurup dökmek gerekir;
 • onlar iyi kurumuş olan bir süre kristaller bırakın;
 • kesilmelidir iplik kuruttuktan sonra - çanak hazırdır!

Sadece lezzetli değil, aynı zamanda yararlı!

Özbek şeker Nadav, eski çağlardan beri bildirilmiştir kullanışlı özellikleri, günümüzde çok popüler. Bu tedavi iyi tat değil, aynı zamanda vücut üzerindeki yararlı etki için sadece olmasından kaynaklanmaktadır.

Nadav çeşitli hastalıklarla baş edebiliyor. Bunun yerine boğaz ağrısı veya öksürükle olağan şeker kullanılır. Özellikle kullanışlı yeşil çay ile birlikte olduğunu.

Nadav (şeker), yararlı özellikler olan kadın vücudu için özellikle uygun enflamatuar hastalıkların tedavisi için kullanımı yapılan bir teori mevcuttur. Bazı insanlar Nadav birçok jinekolojik hastalıkları tedavi savunuyorlar. aynı zamanda adet sırasında ağrıyı azaltır. Ve laktasyon geliştirmek için emziren anneler yardımcı olur.

Nadav yeme, bir kişinin daha enerjik ve farklı şeylerle anlaşma uzun hissedebilirsiniz. Yani genellikle yaşlı kullanılır.

Ve bu harika ürünün tüm faydaları değil! O da zaman terapötik etkiye sahiptir:

 • Sindirim bozuklukları;
 • dehidratasyon;
 • ishal;
 • indirgenmiş basınç;
 • süper-soğuma;
 • Kalp hastalıkları;
 • depresyon;
 • Genel zayıflık.

Nereden alınır?

Bazı insanlar veya Nadav kendinizi pişirmek istemiyorum olamaz. Ama kesinlikle herkes hepsi aynı denemek istiyorum. nereden satın - soru ortaya çıkıyor?

Tabii ki, en iyi seçenek Özbekistan'da piyasada satın almak olacaktır. sevdiği durumlarda, o pişirmek başardı nerede ve geniş bir çeşitlilik sunuyor nerede. Nadav da genellikle diğer oryantal tatlılar ve meyve ürünlerinin çeşitli arasında, Taşkent'te piyasada bulunabilir.

Eğlenceli!

Navot, alarm, Naboth, Nahuatl quinoa-Shaker veya navat - şeker aynıdır. Eğer bu isimlerin birini karşılayan, güvenle bunu aynı ürünün tüm öğeleri satın alabilirsiniz.

arasında Nadav özelliği herhangi bir ek katkı maddesi içermez dostu ürün çevre olmasıdır. Bu, sıradan bir sentetik şekerler üzerindeki önemli avantajlarından biridir. Nadav eklemek için izin verilebilir tek takviyesi - baldır. ondan şeker kristalleri, kullanışlı elbette altın rengi ve, edinme, sadece daha güzel hale gelir.

Geleneksel Navata kristaller nispeten büyük bir boyutu (8 cm çap) sahiptir. Genellikle özel cımbız bölünmüş veya basitçe elle.

Nadav ısırma geleneğinde içme caramels ile çay ve şeker alışkanlığını değiştirme, önemli ölçüde sağlığını iyileştirebilir. Buna ek olarak, gerçekten lezzetli!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.