ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Kale: Cihaz tipleri, özellikleri ve yorumlar

şirket mülkiyet gerekçesiyle ayırmak için yapılan başlayınca, hemen özelliği kazandırmak için tasarlanmış cihazlar kilitleme çıktı. Zamanla, teknoloji geçmiş yüzyılların kapatma cihazları, modern kilitleri gibi değildi yanı sıra, düzeldi.

Herhangi kilidin ana hedefi - kilitleme ve taşınır ve taşınmaz malların korunması.

kapı kilitleri

İç ve giriş, çeşitli gerekçelerle sınıflandırılır gibi tüm kilitleri kapıları kilitlemeyi.

tesisatın arada:

 • ek parça;
 • üst;
 • Gömme.

tipi kilit cihazı ile, gizlilik:

 • manyetik veya elektronik, özel bir sürücüyü sahiptir;
 • silindir ya da 'İngilizce' insanlar, bunu kırmak için izin vermez iğneleri vardır;
 • kod numaraları belirli bir kombinasyonu çevirirken devresi;
 • kol, kilit mekanizması içinde kolların sayısının eşit olacak üzerindeki dişlerin sayısı.

açılış arada ayrılır:

 • evrensel, onlar sağ ve sol kapılar için kullanılabilir anlamını;
 • sol;
 • Doğru.

Onlar yanlış şekilde seçildiği takdirde, zıvana ve jant kilitleri açmak asla tavsiye edilir. Bu durumda, imalatçı özellikle uzun süre, kilitleme cihazının doğru çalışmasını garanti etmez.

Buna ek olarak, aynı tip kilitler kullanılabilir veya mekanizma gizlilik birleştirilebilir.

Sen kale ışınını, bindirme cihazların bir tür bir tür satın alabilirsiniz. Kale kapısının genişliği boyunca hareket eden iki cıvata vardır.

Aparatı kilit mekanizması

Kesinlikle bütün kilitleri aşağıdaki ayrıntıları var:

 • tespiti için bir cihazı;
 • valf;
 • kabızlık için kutu;
 • sürgü hareket tuşu.

aparatı Kilitler

İrsaliye kilidi çok uzun zaman önce icat edildi ve ilk başta basit bir cıvata, ama zamanla sayısız değişiklikler yapılmıştır. cihazının kilitleme mekanizması, mandal veya kollu tip olabilir.

cihazdaki konsinye kilit mekanizmasını ayırt:

 • ya da bir mandallı olmadan;
 • Gizlilik mekanizması tipi;
 • Belirli özelliklere sahip.

Tüm jant kilitleri oluşur:

 • çubuk, tepki ve ön;
 • bir tahrik kolu;
 • vücut mekanizması.

dayanıklılık ve düşük maliyetle - kullanıcı geri bildirimleri, ana artı Locks'a göre. Kurulum çalışmaları neredeyse herhangi bir soruna neden asla.

Gömme kilit

Cihaz kilitleme cihazı kaplama, bir zıvanalı kilit mekanizmasına çok benzerdir. Bu tür kilitleri genellikle ön kapı bulunabilir edilir. Çelik kapılar için kullanılan kilit mekanizmaları sadece zıvana yapımı. Bu tür kilitleri oldukça görülebilir, ancak bunlar yüklenir yer zayıflatmak. gömme kilit uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir yükleyin veya kapı bez satın zaten cihazı kilitleme gömülü önerilir.

asma kilitler

Hatta antik Çin yazılarında bulunan asma bahsedin. Böyle bir cihazın çalışma prensibi çok basittir. Kale çoğunlukla garajlar, barınaklar ve diğer ek binalar kilitlemek için kullanılır.

menteşeli manivela düzeneği, bir disk, bir silindir, vida ve hatta kod mekanizması olabilir kilidi. kilit prangasının güvenilirlik için aynı derecede önemli oda içinde almaya çalışırken onun sonu oldu vardır. Kelepçe veya çelik bir çubuktan dövülebilir. kemerli şekli, esnek, yuvarlak ve düz.

Biz kilit cihazı bağlantı çok güvenilir olduğunu söylemek mümkün değil. Genellikle bu kilitleri tak. Eğer çelik pranga ve konut kilidi seçerseniz, bu sorunu çözebilir. Alüminyum kilitler onları yıkmak en kolay yolu satın almak için tavsiye edilmez. kilitleme parmağı ile Kilitler, gözler ek koruma altındadır değil yay daha güvenilir, çünkü bu durumda olan.

Kurallar giriş kapıları için seçim kaleler

bir kale almadan önce her zaman sınıf Hırsız dikkat edin. Kilit hırsız tarafından açılabilen süreyi karakterize eden 4 sınıf, ayırın. sınıf yüksek, o kadar uzun otopsi için alacaktır. 30 dakika - Kilidi açmak için gerekli olabilir zaman büyük miktar.

Tabii ki, kilitleme mekanizmasının türüne dikkat edilmelidir. kilidin açılması sadece larva vurmak rağmen "İngilizce" kilitler, gizlilik en yüksek derecede var. Bu nedenle, bu kilidi elde zırhlı kapı astarı tamamlayacak tavsiye edilir.

Güvenilirlik kilitler plaka ya da kolların sayısı ve bunların yapıldığı malzeme tipine bağlıdır. Eksi bu kalede - büyük anahtarın ve üzerinde daha fazla dikenlerin, bu nedenle hacimlidir. kapalı ve sadece anahtar iki tarafta açık olarak ev kullanımı, bu tür kilitler çok uygun değildir. Teknik binaların kilitlenmesi için, monte edilmiş olan kilitler genellikle eşit olarak kullanılır.

Çok popüler şifreli kilitler. Bu iki silindir, silindir kolu veya dvuhsuvaldny mekanizması. Bir diğer sistem blokları. Şifreli kilit "sekretki", yani yedek mekanizması olabilir. Ancak, bu tür kilitler oldukça pahalıdır ve yüklemek için küçük "takı" beceri gerektirir.

mümkün olduğunca kendinizi korumak amacıyla, farklı çalışma prensibine birkaç cihaz kullanılması tavsiye edilir. Kalenin en ucuz modeli dikkat durdurmak için, ve kilitlerini bilinmeyen üreticileri tarafından önerileri dikkate almaya gerek yoktur.

Araba kapı kilitleri

giriş kapıları için cihaz kilitlenir özelliği güvenliği için de sorumlu olan araçlar için kilitleme mekanizmaları, farklıdır.

Her şeyden önce, bir araba kilit gövdesine kapıdan çaba iletimi ve dağılımını sağlamak zorundadır yan etkisi zorunda kalırsa. açılış ve kapanış sırasında araba kilidi hoş bir ses olmalıdır. Kapı kolundan açılışında dokunma hissini olması gereklidir.

Araba kilidi - tüm araçlarda kilit sisteminin bir parçası. Sistem kaput kilidi, bagaj kapağı, yakıt tankı ve "eldiven bölümünü" birleştirir.

Taşıt kapısı kilitleme aygıtı, mekanik ve elektrik parçalarını içerir. mekanik parça kapama ve kilitleme mekanizmasını açmak için sorumludur. elektronik kısmı - mekanik kilit, uzaktan kumanda ve akıllı erişim işletilmesinden sorumlu tüm olası sistemlerinin bir dizisidir.

araba kilitleri çoğu benzer mekanik cihaz var

 1. Kilitleme mekanizması. Bu kilitleme mandalı içerir ve bir mandal içerir. Mandal girintiler vasıtası ile, kilitleme mandalı kilitler. Köpek sadece güvenlik için bunlardan biri iki kilitleme yiv bulunmaktadır. Kapı sonuna kadar kapalı değildir ve cıvatasını çevirerek kilidi, kapı ulaştı ise, ek girinti sayesinde hala kapalıdır.
 2. Güç kapı kapatıcı. Böyle bir mekanizma sadece executive otomobil modellerinde bulunur. Her şeyden önce, güç daha yakın hep kapıyı kapatan ve açılış ve kapanış kapı sırasında akustik konfor katkıda bulunur.
 3. Bağlantı. Bu mekanizma açma fonksiyonu sorumludur. Kapı kolu bağlı olan çabalar dönebilen mandala serbest, kilit mandalı kilidini bağlantı mekanizmasına iletilir. Kapı açıldığında, kilit mekanizması orijinal konumuna geri döner.
 4. Kilitleme mekanizması. iş sürecinin tüm mekanizma sadece deaktivasyon manivela mekanizması indirgenir.

Kilitleme mekanizması olabilir:

 1. Mekanik. Bu durumda, kilitleme mekanizması sürücü ile ilişkilidir ve kapı kilitleme ve kilit açma fiziksel anahtar vasıtasıyla gerçekleştirilir.
 2. Elektromekanik. Bu durumda, elektrik motoru, bir kurt dişli ile birleştirilir ve tahrik kapı kilidinin konut entegre edilmiştir.

Bu merkezi kilit sisteminde aktüatör motordur.

Birçok araç bugün iç ve dış tahrik kapıyı kilitlemek sağlayan bir çift kilitli kilit sistemi ile donatılmıştır. Bu gövde kilit cihazında, kapı otonom çalıştırılabilir.

kontak anahtarı

Kısa bir süre önce, aracın hiçbiri henüz ateşleme değildi. Aslında elle, her zamanki anahtar çevirerek motoru çalıştırın. Bugün, anahtar volan ve düz dişli diskin motorunu cranks marş değiştirilir. Disk kendisi motor ve debriyaj arasında yer almaktadır. Motorun çalıştırılmasından sonra volan ve marş dişleri iç içe geçer. Aynı zamanda motorlu spin anda. Bu ateşleme marş rölesine aküden direkt akımını sağlamaktan sorumludur. Bu ateşleme düzeneğinin genel prensip benziyor.

araba hareket olmadığında güç kaynağına ek olarak, ateşleme park, pilin deşarj izin vermez.

birkaç nedeni vardır, kontak anahtarı değiştirilmesi gerekir:

 • kilitten araç anahtar sahibinin kaybı;
 • İletişim grubu tükenme;
 • Koruma tertibatının kırılması.

kabin kapı kilidi olarak ateşleme mekanizması tüy tel ve terminal olarak elektronik ve mekanik iki parça, sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.