Haber ve ToplumDoğa

Salyangoz, bakım ve yumuşakçalar bakımı isimleri

Eğer bir hayvan sahibi olmak istiyorum ama yazık mobilya, halı ve sinirleri olduğunu musunuz? Biz İlginiz bir salyangoz Achatina sunuyoruz. Bu harika yaratılış Afrika aslen. O, havlar etmez lokma değil, şeyleri ve neredeyse kokusuz bozmaz kesinlikle gösterişsiz. Kokleanın boyutu çok uygun olan insanları kontrol edebilirsiniz. Bunu dev ya da hiç kırıntıları büyüyebilir - tüm at will.

Özellikler salyangoz

Bildiğiniz gibi, salyangoz - çift cinsiyetli. Bu da sağ ve erkek cinsel organları ve dişi olması anlamına gelir. Bu nedenle, üreme sorun yok. Fakat salyangoz başını ezmek zorunda adlarını nasıl seçileceği! Ama bundan daha sonra, ama şimdi hatırlamıyorum - kadın rolünü çiftleşme sırasında genellikle yaşlı salyangoz alır ve uzun süre o yumurtalarını olmasaydı, biz daha taze bir salyangoz ihtiyaç açık bir işaretidir.

Bu arada, ortalama Achatina 5 yıl yaşar, ancak bazı 10 kadar uzatmak.

Nerede böyle bir mucize köşkü için?

Satın almadan önce, salyangoz tutmak için tankı (teraryumun) bakımı veya plastik bir kap alır. Eğer büyük bir örnek büyümek istiyorum, özellikle geniş ana şey. Mutlaka kap olmalıdır. Kolayca evini terk ve daire etrafında seyahat edebilirsiniz, böylece bir balık değil. bulunması gereken kapak deliklerinin hava, aksi takdirde istiridye boğar unutma.

- Alt kısımda özel toprak ve hatta daha iyi koymak gerekir hindistancevizi substratı. beş ila yedi santimetre kalınlığında, taban üzerinde eşit şekilde yayıldı. Nemli ve nem gibi Salyangozlar, bu her sabah için, yağmurlama su ile toprağı sprey. Ve ideal olarak karındanbacaklı yaratık yüzüyor küçük tepsiyi Construct. Sadece derin - 1 santimetre ya da salyangoz jikle kadar. Değişim toprak 3 ayda önerilir.

Sen kabuk zarar verebilir emlak taşları, heykeller, nesneler donatmak gerekir.

salyangoz isimleri: Bir hermafrodit çağırmak nasıl

Daha önce, yukarıda salyangoz belirtilen - çift cinsiyetli. Bu nedenle, oldukça sorunlu olabilir hayvanınızın adını seçin. Ne seçilir? salyangoz erkekler veya kızlar için İsimler? Bu, tüm tercihlerine bağlıdır - kendin, salyangoz erkek veya kız için karar verirler. Ve biz birkaç ipucu verecektir:

  • herhangi bir hayvan beri - gerçek bir dostu, salyangoz adları insan olabilir: Arseny, Tanrım, Bob Margot Nadia.
  • Bu hayvanlar - Gerçek gurmeler, sevdikleri tedavi belirlemek ve ondan sonra çağrı: bananchiki, salatalık, domates, karpuz, kavun ...
  • Herkes bu hayvanların çok hızlı olmadığını bilir, senin alay kullanın: vb Bystryk, Shustrik, Roket, lim-235, ...
  • Bu, tüm hayal bağlıdır. hatta coğrafi seçebilirsiniz salyangoz-kızlar için İsimler: Rusya, Kanada, Afrika ...
  • popüler Sünger Bob karakteri evine salyangoz Gerry ile sevindi, onun fikri çalmak ve onu da adlandırılan ve başka yabancı isimleri kullanmak mümkündür edebilirsiniz: Fred Lola Steve John.
  • Salyangoz İsimler çizgi film, TV dizisi, film pupsen, Vupsen, Harry Potter, Doktor Evi, Cheburashka favori karakterlerden ödünç alınabilir.
  • Ve sadece karakterler değil, aynı zamanda idollerinizden gerçek insanlardan: Eminem, Samuel Dzhekson Merlin Monro.
  • Sonunda hayvanları için favori ve popüler isim isim mümkündür. Çok komik olacak: Arkadaşım, kabarık, fino, Kuzma.

Bunların satın alma ve bakımı ile karşılaştırıldığında, belki de en zor, salyangoz isimleri seçin. Her şey sana bağlı hayal gücünüzü, sizin arzu. Yaratıcı bağlayın ve bir şey orijinal ile gelip.

Yani bir salyangoz yiyen

Ama sen onun favori demiyorlar nasıl onun ihtiyacı beslemek için. Diyet bireysel olarak seçilmiş - çoğunlukla meyve ve sebze, narenciye hariç. Ayrıca tatlı biber vererek dikkat. Yerde, sen kabuk güçlendirmek için balık yemi (bazı salyangoz bunun özellikle düşkün) ve ezilmiş yumurta kabuğu karıştırabilirsiniz.

Bu yana gece hayvanların, akşam onları gerekli beslenirler. Bütün dağ kazık gerek yok, çevre üzerinde ürünler yaymak için daha iyidir. Bir köşede - diğer yaprak marul - salatalık veya domates birkaç dilim. Yemekler ezilmiş kabukları yağmurlandırılabilir. Sabahları kabuğu ve diğer atıkları kaldırmak gerekir. böylece armut, erik ve - yaprak marul, sebze, bir dahaki sefere - - kavun, karpuz, sonra kadar bugün de evcil hayvanların, menü çeşitlendirmek için tavsiye edilir. Bu, tüm tercihleri ve tabii sezonu bağlıdır.

Salyangoz, her gece seni ve diğer her zaman beslenebilir. Önemli olan ürünü iki gün boyunca şımarık değil olmasıdır. Bu arada, salyangoz iki hafta boyunca yiyeceksiz yaşayabilirler. Kabuk ve kaplama filminin saklanarak - enerji tasarrufu moduna şunlardır: Aynı zamanda uykuya. Onu uyandırmak için, ılık sular altında onu banyo.

Unutmayın, yapay tuz içeren tüm besinler hayvanı öldürür.

Nasıl bir salyangoz yıkanmak için?

Daha iyi içme suyu salyangoz yıkanmak, filtre temizliği, hatta haşlanmış. Sıcak, ama çok fazla olmamalıdır. Pitomitsy ince bir dere dökün ve aynı zamanda eğer açılmak ve boynuzları göstermeye başlar, bu yüzden sıcaklık sever. Çok dikkatli bir şekilde onu akışı yıkanır ve suya batırılır değil veya boğmak olabilir emin olun. tehlikesi olduğu - Salyangoz bir jet baş, boyun yerine. Hava, su tarafından bloke edileceğini beklemediğini yanar Hayvan boğulma.

Haftada bir gün onu banyo gerekir, ancak bu mümkün ve daha sık, bu sevdikleri etkinliktir. Eğer çok seyrek yıkanmak ise yumuşakça kötü sağlık ve ruh olduğunu ve hastalığın dönüşebilir.

Batırın en az 30 dakika gerekir. Ama bu sahip olduğunuz tüm bu zaman akışı altında salyangoz tutmak anlamına gelmez. o bir duş aldı ve onu senden kabuk yıkanır sonra havuza teslim çekinmeyin. mümkün olduğu gibi tek kullanımlık plastik levha kullanmak için.

Akşam yem tankı nemlendirmek ve atık kaldırmak için, haftada bir kez yıkanmak için - Hepsi bu. Kayıp - endişelenmeyin. Belki de en zor - bir salyangoz verilecektir ne ad karar vermek!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.