MaliGayrimenkul

Nasıl bir daire için bekleme listesine alınır? Biz göstereceğiz

Yeni bir rüya daire tüm. Yani, büyük, konforlu, geniş ve aydınlık oldu. Ve en önemlisi, benim! değil en iyi umudu, çok genç ailelerin bağımsız yaşama için arzu olurdu - yaşlılığa ebeveynleri ile yaşıyor. konut Rusya'nın tüm vatandaşların satın alamazsınız Ancak, rüya, birçok kişi de bir rüya kalabilir için, normal bir daire sahip olmaktır.

Ama kim ücretsiz konut almak hakkına sahiptir? Nasıl bir daire için bekleme listesine alınır? Bu işlem için ihtiyacınız? Bu süreci anlamaya çalış.

Bugün, bekleme listesinde, belirli prosedürlerin alınmasını gerektirir çok önemli bir konuda koymak için tüm gerekli belgeleri toplar. İlk olarak, size yaşam koşullarını iyileştirmek için ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için gereklidir. Annemin üç odalı bir dairede yakından düşünüyorum çünkü Belki sadece bu.

Daha önce, yeni Konut Kanunu'nun kabulünden önce, konaklama "sıkışık" apartmanda yaşayan herkese alabilir. Ancak, bu kabulü ile yeterince yeni düzenlemeler değildi.

Petersburg bir daire için bekleme listesine nasıl: Bakalım. Bir sıranın formülasyonu için Başvuru yoksul statüsünde ve konut ihtiyacı olarak kabul edilecek, şehir 10 yıl ya da daha fazla yaşamış olması.

Rusya Federasyonu'nun LCD bu kategoriye ait bireyler ve böyle Petersburg yönetiminde yerel otoriteler tarafından belirlenen kişi yaşam alanı başına metrelik izin verilen sayısıdır.

aylık geliri olmayan asgari geçim düzeyinin ikiden fazla değerindedir fukara ve vergiye kişisel mülkiyet konusunun değerini Tanınan, değildi konut piyasasında bir metrekare maliyetinin on katı ortalama değerin üzerinde. Buna ek olarak, vatandaşların bu kategori engelli çocukların aileleri, engelliler ve diğerleri ile üç veya daha fazla çocuklu, savaş ve mücadele gazileri ile bir aileyiz.

Eğer ortak bir dairede yaşıyorsanız, konut ihtiyacı hesabına doğrultusunda alabilirsiniz.

Diğer bir deyişle, artık aile aile üyeleri tarafından sahip olunan düşük toplam gelir, olmalıdır vardı sadece uygun fiyatlı konut mülkiyet ve fotoğraf yerel otoriteler tarafından bu sette daha azdı gerekir.

Dahası, her durumda bir daire için bekleme listesine almak konusunda karar veren kişi, kasıtlı, son 5 yıl onların yaşam koşullarını aşağılamak etmemelidir.

Diyelim ki konut ihtiyacı gerçekten bulduk diyelim. Sonraki adımlar nelerdir?

Nasıl bir daire için hat almak için: Ana aşamalarını tartışır.

Öncelikle, uygun belediye yönetimleriyle temasa ve hesap olarak kabul edildi üzerinde ekstresi için uygulamaya verilmiş olması gerekir bilgi ve belgelerin kapsamlı bir listesini almak gerekir.

Gerekli tüm belgeler, toplanan yazılı ve bildiriye imza atan zaman, Sosyal Koruma Bölümü başvurmalıdır. Ailen resmen yoksul tanıdı yoksa, bir sonraki aşamaya başlamak zorunda.

Kim bir daire için kuyruk belediyeye başvurmalıdır yine farklı belgelerin büyük bir yığın toplandı. Bu paket içerir: Kayıt, tüm aile üyelerinin bir pasaport veya doğum belgesi, Avrupa Komisyonu HE ailesinin bir özelliğin varlığı veya yokluğu bir sertifika için bir uygulama. faydaları konut için verilmektedir, bunları doğrulayan belgeler gerekiyor. Ayrıca, tüm aile üyelerinin kazanç tablosuna, vergi dairesinden belirli bir süre için gelir, trafik polisi varlığı ya da herhangi bir araç olmaması bile bir sertifika gerekir.

Her ilçesinde gerekli belgelerin listesi farklı olabilir, ama biz gerçekten harika ve gerekli bir günden fazla, bunu hazırlamak için olduğunu söyleyebiliriz güvenle yapabilirsiniz.

Başvurunuz ve ay boyunca kabul toplanan belgeler. olumlu bir karar sonrasında daha iyi yaşam şartları ihtiyacı olan bir daire için bekleme listesine ailenizi koydu. Ve tüm bu bekleyiş sonrası olmak ...

Genel olarak, bir daire için bekleme listesine nasıl anlıyoruz. Prosedür bekleyin başarılı sonuç bir düzine yıldan uzatabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.