Spor ve SağlıkEkipman

Kendinden yüklemeli tabanca Serdyukov: özellikleri ve fotoğraf

RF gun üretilen en iyi bilinen ve güçlü tabancalar biri Serdyukova (ATP "Gyurza", "vektör") 'dir. Bugün bu modelin tarihi ve gelişimi bakacağız. ana özellikleri, avantajları ve dezavantajları analiz, bu dikkate değer neler olduğunu öğrenir.

öykü

kendinden yükleme tabanca Serdyukov (PCA) tarihçesi Klimovsk Araştırma Enstitüsü yeni bir tabanca kompleksi geliştirmeye başlamıştır. Silah servis ve operasyonel ve muharebe seçeneklerinde yerli ve yabancı meslektaşları yenmek zorundaydı. Gerek yeni, orduda kullanılanlardan tamamen farklı, güvenlik hizmetleri ve kolluk kuvvetleri, kişisel tabanca modeli geri 80s kadar uzanmaktadır oluşturun. Nedeni basit - Çeşitli ülkelerin silahlı kuvvetleri içine giriş farklı sınıfları KKD. İkinci sınıfın Vücut zırh, örneğin, bir kurşun durdurabilir tabanca TT yakın mesafeden ateş zaman.

Ama kurşun geçirmez yelekler aktif kolluk, aynı zamanda terör örgütleri tarafından sadece kullanıldı. Vücut zırhı gövdenin 30 en fazla% korur. Ama yangın temas halinde bütün başlar ve ishal çok kısacık. Bu nedenle, zaman amaç için yeterli değildir ve büyük bir hedef olduğu için yangın, durum açıktır. Böyle bir durumda vücut zırhı ile, yalnızca yaşayamaz, ama aynı zamanda aktif olarak tepki yangını önderlik etmek.

Biz uygun boyutlarda, düşük ağırlık ve zayıf dönüş ile etkili bir kurşun geçirmez yelek düşmanı yok edeceğini, silahlar, kartuş, yeni bir dizi gerekiyordu.

yeni yaklaşım

Kişisel koruyucu ekipman yaygın kullanımı yeni silahların geliştirilmesi için tek neden değildi. Sovyet silah sistemi NATO askerlerine karşı düzenlenen geniş çaplı yüzleşme kavramlara dayanmaktadır. Böylece, roket ve tank birlikleri, uçak, topçu ve motorize piyade majör odaklanarak. Kişisel silahlar son rollerden birini. Örneğin, PM (tabanca Makarov) barış silahı olarak yaratılmıştır. Ve mücadele memurlarının hala makineyi almış. Ama partizan ve yerel savaşlarda tamamen yanlış olduğunu kollara bu yaklaşımı 70-80'li.

Deneyim özel ateşli silahlar önemli bir rol oynadığını göstermiştir. çatışmalar topçu, uçak ve tankları tarafından destekleniyordu küçük piyade birimlerinin katılımıyla, kural olarak, yukarıdakilerin savaşlarda meydana geldi. pusu ani saldırılara bir sürü, ağırlıklı olarak gerilla savaşının kullanılmış ve küçük mesafeler ile çekim. Sonuç olarak, kişisel tabanca modernize etme ihtiyacı vardı.

gelişme Başlangıç

80 silah sanayinin sonunda yeni malzemeler aldı. tabanca boyunca tasarım değişiklikleri tanıtılmıştır. Sabit hazırlık, güvenlik, kullanım, güvenilirlik sert uygulama koşullarında, çok ateş gücü, kolaylık ve işletme ve bakım kolaylığı: tabancasının yeni nesil aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekiyordu. Eh kullanılan kartuş bir yüksek sızma eylemi ve durdurma mermi olurdu.

1991 yılında, Petrom Serdyukovym tasarım ekibi indeksi 6P35 ile numunenin tabancasının iki prototip oluşturdu yöneldi. Bu arada, B. Yuryev yeni kartuş RG052 yüksek sızma eylem ve durdurma kurşunların gelişimini tamamladı. Kartuş, 9 mm'lik bir çapta ve 21 mm'lik bir uzunluğa sahipti. Kartuş geliştirme silahın değil, aynı zamanda alt makineli tüfekler içinde sadece geçerli olacak farz edildiğinde. Bu kartuşun temel özelliği mermi yapıdadır. nüfuz etmesi çekirdek kabuk projeleri ve araçlarının üst kısmı daha az enerji gerekir.

Tabanca Serdyukova 420 m / sn'lik ilk atış hızına sahiptir. Mermi mermi saldırı tüfeği durdurmak için tasarlanmış vücut zırhı, deldi yeterliydi. Tabancanın yükseltilmiş versiyonu RG055 indeksi ve "silah Serdyukov" Vector çalışma unvanını aldı 1993, oluşturulan "" Bu model, emaye sokulmasını aldığı görme önceki şeklinde bir ve tasarım cıvata, varil duvarı kalınlığı ve şekli, farklıdır. "Vektör" güç üniteleri ve Sovyet askerleri için kabul edilmiştir. "Gurza" - Bir süre sonra ihracat tabancası Serdyukov SPS geldi. Bu model halen birçok ülkede iç ordularda kullanılır. Yabancı modeller böyle bir silah Serdyukov olarak özelliklerine böyle başarılı bir kombinasyonunu vermeyin. "Gurza" hem de "Vektör" silahının resmi adı değildir ve belgelerde görünmüyor.

CP-1

1996 yılında, yükseltilmiş modeli denilen servis FSB birimleri, girilen "tabanca Serdyukov SR-1." Tasarım birkaç değişiklik vardı. Nedeniyle sap (iki tarafta ön ve arka tarafı ve çizgili üzerinde daha fazla çentik) yenilenmesi için, bu önemli olan, daha rahat hale nispeten güçlü geri tepme vermiştir. tabancası boyutları biraz artmış ve onlarla arttı ve kaynak ayrıntıları. delik krom çelik yapma. Geliştirilmiş da bir koruyucusu oldu. Birlikte 6.74 gram kartuş tabancasıyla 410 m / sn namlu hızı ve enerji 565 joule verdi. İkinci sınıf vücut zırhı kadar 70 metrelik bir mesafeden çarptı edilebilir. geniş ile çok sayıda yeni kartuşlar, aynı zamanda oluşturulan zırh delici mermi izleyici, bir kurşun nüvesi içeren mermi.

tasarım Özellikleri

adlandırılan bir titreşim larvaları ile Tabanca Serdyukova CP-1 alınan kanal namlu kilitleme sistemi. Bu doğruluk üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Bir dönüş yayı mili çevresinde yer alır ve özel bir vurgu aittir. çerçeve sökülmesi kolaylığı için, iki bölümden oluşmaktadır. şoklara karşı dirençli plastikten yapılmış tetik mahfazasının kullanınız. Metal (üst) kısmı, çok sayıda parçayı içerir ve cıvata için bir kılavuza sahiptir. Tetik mekanizması çift eylem emniyet müfreze zımba, ama otomatik olarak koymak değil.

önlem

Bir atış DA modu yapmak için, önce yarım horoz ayraç koymak gerekir. elle braket horoz için, mutlaka otomatik sigorta kavrama kapatmanız gerekir. Çekim sırasındaki yeri tekleme alırsa, oldukça önceden olduğu gibi, kapsül-sabitlenmiş yeniden yerine, odasına yeni bir kartuş chambering ortadan kaldırır.

Büyükşehir güç özel dikkat gerektirir. Bu nedenle, iki otomatik tabanca Fuse vardır. sap, bu sigorta Sear kilitleme kolunun arka tarafında yer alan, kol olup. iniş dek hareket atıcı basıldığında deklanşör yüzey ve bloklardan ikinci sigorta projeleri.

yarı otomatik

dergisi tüm kartuşlar harcanan zaman deklanşör kapak otomatik deklanşör durdurmak olur (gecikme ve not stop). Yeni bir mağaza gerçekleştiğinde, deklanşör kapağı otomatik durağına kaldırılır ve odasındaki yuvarlak gönderilecektir. Böylece, ekipman deposu takılarak, atıcı hemen silahı yeniden olmadan bir yangın başlatabilir. En tabanca olduğu gibi (değerli zaman gerektirir) geri Gecikme cıvata, bu gerekli değildir.

Birkaç daha fazla özellik

Tabanca Serdyukov dergisi mandalını kaydırarak iki yolu vardır. Bu standart bir konumda yer almaktadır - mağazada, iniş üstündeki. Nedeniyle mandal her iki tarafta bulunur olması nedeniyle, aynı rahatlığı ile tabanca kullanılabilir hem sağ elini kullanan ve solak. depo, bir kutu benzeri bir yapıya sahiptir ve 18 kadar mermi barındırabilir. kendinden yüklemeli tabanca ile birlikte bu özellik, ana avantajdır. Nişangah çekim batarken doğru ateş parlak şerit boyanır ön ve arka çekici yerleri ile sağlanır. Gerekirse, gez yedek parça kümesine dahil özel aletler yardımı ile ayarlanabilir. Standart prosedür tarafından taşınan Sökme silahlar.

1997-2003 değişiklikler,

1997 yılında Serdyukov tasarım değişiklikleri tekrar bir silah yaşadı. sap farklı bir vücuda tabanca atıcıları tutmak için aynı derecede kolay izin verdi yeni bir form bulmuştur. Mağaza buton mandalını aldı. Bir nişan cihazlar biraz farklı boyutunu ve şeklini kazanmıştır. Aynı yılın sonunda silah "Rook" yarışmasını kazanmak mümkün değildi ve kendi geliştirmeye başladı. yeni gereksinimlere modelin nihai tasarımına İş "Granit" denir ve 2000 yılına kadar devam edilir. Sonuç olarak, silah bir kez daha "Vektör SR-1M" adını değiştirdi ve test için özel bazı hizmetler birimlerinde kaydoldu.

2003 yılında Serdyukov tabanca ama sonraki değişikliğinden sonra FSB tarafından kabul edildi. Ben daha rahat tutuş, artan tetik bekçi oldu. Şimdi modeli anlamına ATP olarak bilinir hale gelmiştir "kendinden yüklemeli tabanca Serdyukov." Ancak, o kendinden yüklemeli önceydi. Genel olarak, bu model farklı şekillerde savaşı denir: "Bir silah Serdyukov", "ATP", "SR-1", "vektör", "Gurza", gerçeğine rağmen farklı yıllarda silah verilen isimlerin her biri.

Sürüm 2012

2012 yılının yaz PCA başka modifikasyon sunuldu. Bu (sabitlemek için kullanılan varlığı Picatinny olukları farklılık taktik lambaların kalimatornyh yerler ve lazer işaretleyiciler). modeli 2012 için susturucu monte edilebilir. Bu sürüm bu güne kadar silahlı kuvvetler tarafından kullanılır.

haysiyet

Genel olarak, kendinden yüklemeli tabanca Serdyukova mükemmel performans ve canlı performansa sahiptir. Onun güvenilirliği fiili mücadele operasyonlarının katılımcıları tarafından onaylanır. Model -50 ile + 50 ° C arası bir sıcaklık aralığında düzgün çalıştığını Aynı zamanda plastik saplı sayesinde tüm hava şartlarında çıplak elle rahatça tutulabilir. Anahtar tetik bekçi rahat çekim engellemez. Serdyukova tabancası tertibatı malzemeler ve bunların imalatı ve yüksek kalitede, işlem vardır. yapımında kullanılan yüksek mukavemetli plastik kendisi büyük gösterilmiştir.

eksiklikler

Güçlü yayın sigortanın sap taraftan oldukça acil olduğunu. mağaza değiştirirken büyük küçük bir fırça ile bu işlemek nedeniyle, sen kavrama değiştirmek zorunda. Garip şekli zor olduğunda dostavaniya silahlar hızlı bir atış DA modunu tetiklemek için yapar. Bir kural olarak, parmak işaret parmağı arasında kaymaya neden olan merkezi, tetik mahfazasının kenarı üzerinde durmaktadır, ve, aslında.

Bu eksikliklere rağmen kendini yükleme tabanca Serdyukov aktif üretilip Rusya Federasyonu'nun çeşitli kolluk ve güvenlik kurumları tarafından kullanılan. O FSB birimler, FSO, ayrı birimler ve SWAT özel misyon kuvvetleri ile hizmetinde. Silahlar da Cumhurbaşkanlığı Muhafız ve Sınır Birliklerinin ofisinde mevcuttur.

Tabanca Serdyukov: teknik özellikler

Pratik silah bu tip nişan aralığı 100 metre olduğunu göstermiştir. Doğruluk savaş övgü hak ediyor. SMG orta hazırlanması 6.5 cm'lik bir çapa 25 metre mesafede on mermi bırakır. Mesafe göstergesi 32 cm yükseltilir 100 metre.

yüz metre SP-10 ile sut kartuşu 1.4 mm kalınlığında iki adet titanyum levhaları ve Kevlar 30 tabakadan oluşan bir yelek deler.

PCA en önemli özelliklerinden bir özeti olarak silahı hatırlayın. 120 mm - Silah uzunluğu 200 mm ve varil uzunluğudur. kol yüksekliği - 145 mm, genişlik - 34 mm. Kalibre - 9 tabanca 21. Boş ağırlık - 900 g mağazası 18 kartuşu barındırmaktadır.

Sonuç

ATP - Silah gurur duyacağı. Zaten dünya çapında kuvvet birimleri tarafından uzun yıllardır kullanılmaktadır Hiçbir şey için çünkü. Diğer şeyler, yetenek delme doğruluğunu ve kullanım kolaylığı vurarak yabancı rakiplerine açıkça üstün silahın karakteristikleri eşit olması. Tabii ki, PCA kusurları vardır, ama onlar onu yazmak için yeterince büyük değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.