BilgisayarlarEkipman

"Rostelecom" ayarı. Bağlama ve donatım ayarlama

ISS "Rostelecom" Rusya Federasyonu telefon operatörleri ve servis sağlayıcılar eski belirtmektedir. onlar tarafından sağlanan hizmetlerin listesi oldukça büyüktür. Bu sadece bir Internet bağlantısı uygulanması, aynı zamanda interaktif TV, telefon olduğunu. Buna ek olarak, operatör aynı zamanda kendi ekipman üretmektedir. birçok kişi "Rostelecom"-ekipman nasıl kurulacağı ilgilenen şaşmamalı.

Yönlendiriciler "Rostelecom"

Şirket yönlendiriciler serbest bırakılması dahil olacak kendi fabrikaları, yok olduğu açıktır. Aslında, her şey basittir: Çin üreticilerden satın alınan ekipmanın partisi - vb Huawei, D-Link, ZTE gibi - ve şirketin logosu yapıştırılır ... Genellikle dünyada gerçekleştirilmektedir uygulama kullanılır.

Şu anda, en yaygın model aşağıdaki yönlendiriciler:

 • st 2804 @ Sagemcom'in f;

 • st 3804 @ Sagemcom'in f;

 • D-Link DIR-300;

 • D-Link DVG-5402SP;

 • QTech RT-A1W4L1USBn;

 • ADSL yönlendirici Startnet AR800;

 • D-Link DSL-2640U T3;

 • st 1744 @ f WiFi router Sagemcom'in.

Gördüğünüz gibi, modellerin büyük bir çeşitlilik vardır. Ve ayarlar "Rostelecom" -Ekipman başlayanlar için zorluklara neden olabilir çünkü. Ama yönlendirici veya modem modeli nasıl kurulacağı bilerek olması için aşağıdaki ekipman diğer türleri ile çalışmayı öğrenebilir, birçok yönden benzer.

yönlendirici D-Link hakkında temel konfigürasyonu

Ekipman D-Link Rus pazarında operatörlerin çok sever. Bu bir istisna ile "Rostelecom" değildi. D-Link (yönlendiriciler) ayarlanması genellikle oldukça sorunsuz ve herhangi bir özel bilgiye sahip kullanıcı gerektirmez.

Sonra yönlendirici bağlantı 192.168.0.1: Adres çubuğuna herhangi bir tarayıcıyı ve türünü çalıştırması gerekecek. yönlendirici ayarları penceresini açın. Burada, kullanıcı adı ve şifre demet girmek için gerektiği gibi: yönetici ve yönetici.

Acemi de tüm gerekli ayarları "Rostelecom" ve diğer operatörler sağlayacak yarı otomatik modu "Yapılandırma Sihirbazı", kullanabilir.

yönlendirici D-Link'in Gelişmiş ayarlar

herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden, yukarıda da belirtildiği gibi aynı şekilde ayarlar menüsüne denir. Sonra, sekme Click'n'Connect tıklayıp sağlayıcıdan kabloyu bağlamanız gerekir.

"İleri" butonuna tıkladıktan sonra kullanılan bağlantı türünü belirtmek gerekir. türü belirtilmemişse hangi olarak herhangi bir şüphe varsa, sağlayıcıdan bilgi netleştirmek için gereklidir.

Bir sonraki adımda giriş için bir bağlantı için isim ve kullanıcı adı ve şifre ile gelip olmalıdır. Kullanıcı adı ve şifre kendini "Rostelecom" yayınladı, o zaman tam olarak girmelisiniz, bir şey gerekmez ile gelip.

Ayrıca VPN, DNS girmesi istenir olması mümkündür ve diğer verileri de hangi sözleşme "Rostelecom" in konular. Ekran düğmesi "Uygula" tıkladıktan sonra hemen başlayacak Test site bağlayın.

Wi-Fi kurma. "Rostelecom", D-Link

kablolu internet başarıyla bağlandıktan sonra, Wi-Fi yapılandırabilirsiniz. Yeterince basit. kimse ağ tarafına "yukarı çekin" diye Sadece, ( "şifreleme anahtarı" PSK olarak) bağlantı (metin alanına SSID) ve kendi parola için isim bulması gerekiyor.

Bunun üzerine WiFi kurulum "Rostelecom" Bu yönlendirici üzerinde tamamlanacaktır.

dijital televizyon ekipman D-Link Ayarı

"Rostelecom" hizmetler ve dijital televizyon sağlar. IPTV veya VLAN - önemli bağlamak için kullanılan yöntem de vardır.

İlk durumda, bütün bu gereklidir - IPTV limanını belirtmektir. İkincisinde biraz daha zor. durum arayüz ayarları D-Link sonra genel olarak internete bağlanmak için yapılandırılmış şekilde inşa edilmiştir gerçeğiyle şiddetlenir, IPTV kurulumu "Rostelecom" artık mümkün değildir. Ve böylece set-up televizyon ile başlatılmalıdır. telepaket elde değildi, o zaman kurulum bu tür, sadece güvenli bir şekilde atlayabilirsiniz.

Internet TV bir VLAN yoluyla çalışır yüzden, eğer, sonra "Gelişmiş" alanını seçmek ana menüde VLAN linke tıklayın gerekecektir. Set-top tarafından kullanılan belirli bağlantı noktasını belirtmek için istenecektir. Çoğu durumda, bu Port-4. üzerine - Sonra seçeneği "Bağlantı Noktası Sil" tıklayın ve gereken "Değişiklikleri Kaydet".

İki seçenek vardır:

 • IPTV etiketsiz şeklinde gelir. Bu durumda, WAN seçeneğini seçmeniz gerekir, sonra da "Liman" in Limanı-4 belirtmek için ve etiket alanına etiketsiz olarak ayarlanır. sağlayıcı kablo set üstü kutusu yerine yönlendirici doğrudan bağlıysa bu, böyle bir sonuç elde eder.

 • IPTV gibi Eesli etiketleme şeklinde düzenlenmiştir, IPTV ayarı "Rostelecom" noktasında bir geçiş noktası gerektirecektir: "Ayrıca - VLAN - Ekle". adı alanına, "Tür" alanında istediğiniz her şeyi yazma seçeneğini Port-4 takiben "saydam" değerini ayarlamak ve etiketsiz modunu ayarlayabilirsiniz.

PPPoE "Rostelecom" Yapılandırma

ana Ayarlar menüsünden, bölüm "Ağ" seçin ve bağlantıyı WAN üzerinde tıklayın ve "Bağlan". Açık gelişmiş PPPoE ayarları.

Buna göre, "Bağlantı Türü" beşinci WAN portunu belirtin PPPoE seçeneği konmalıdır. Kullanıcı adı ve şifre "Rostelecom" tarafından basıldı olanlardır. Bitti, İnternet'e erişebilirsiniz.

PPPoE ile bağlantı da oldukça basittir zaman "Rostelecom" nin, ayarlarını görebileceğiniz gibi, onların kuvveti altında bile bir acemi kullanıcı gerçekleştirin.

Ayarlama "Rostelecom" DSL-modem

"Rostelecom" Bazı branşlarda DSL-yönlendiricileri ve modemleri yayınladı. Sen modeli D-LINK DSL-2640U için bağlantıları ve ayarlarının kurallarını görebilirsiniz. Prosedürün diğer birçok modelleri aynı olacaktır için, sadece ön uç ayarları penceresinde bir fark görülebilir.

Önce internet kablo sağlayıcı cihazın kendisi bağlamanız gerekir. Daha sonra, herhangi bir web tarayıcısı açın ve adres çubuğuna girin: 192.168.1.1. Ardından, iletişim kutusunda kullanıcı adı ve şifre alanlarını ve yine admin bir demet girmek için.

Bir pencere ana ayarları açılacaktır. Burada, bölüm "Ağ" ve alt bölüm "Bağlantı" seçeneğini Yeni bir bağlantı eklemek ve PPPoE gibi tipini seçmeniz gerekir. VPI ve PCI Dolum, sen bölge için kullanılacak ayarlar aynen önceden belirtmeniz gerekir.

PP-kullanıcı ismi ve şifresi "Rostelecom" tarafından yayınlanan verilere göre doldurulur.

Canlı tutma fonksiyonu, dahil etmek zorunludur. LCP-değerleri aralığı ve LCP-başarısızlık beğeninize ayarlanabilir. son parametre modem ISP bağlantısı göndereceğiz ardışık sorgu sayısını ve ilk belirtir - Yeniden gönderme saniyede isteği ne.

Ayrıca bayrakları IGMP parametrelerini ve NAT unutmamalıdır.

Bu "Kaydet ve yeniden" Değişiklikleri kaydetmek ve seçmek için sadece kalır. DSL Kurulumu "Rostelecom" başarıyla tamamlandı.

Zyxel Keenetic için "Rostelecom"

Zyxel modem kez eski Sovyetler Birliği'nde çok yaygındı ve hatta kullanıcıların sevgi adı "Zuhel" dan almıştır. Modeller çok daha Günümüzde, ama hiç kimse "eski güzel» Zyxel kapalı kapalı yazacak.

http://192.168.1.1: Geleneksel olarak, ayar cihazı bir tarayıcı ve adres çubuğuna açtığında, bu yazıldığında gerçeği ile başlatılmalıdır. Eğer kullanıcı adı ve şifre girmek için istenir. firmware sürümü ve modele bağlı olarak "Zuhelya" parametreleri kullanılabilir: / 1234 admin / admin veya yönetici.

Sonra, "İnternet" bölümüne ve "Liste" sekmesinde gidecek. Burada, bağlantı Genişbant bağlantı geçiş yapmaya. WAN-port olarak, sunulan herhangi birini seçebilirsiniz. Ayrıca yanındaki "arabirimini etkinleştirme" ve "İnternet erişimi için kullan" onay kutularını işaretlenmiş olduğunu da görmek gerekir. Ama madde ile "kaldırılması gerekir DHCP» kutusunun adresini alın.

IP ayarları belirtin ve paragrafta "MAC-adresini" haber "Varsayılan" "IP adresini kullanmayın" olmalıdır.

Sonraki ekran renkli "Yetkilendirme" bölümündeki "Bağlantı Ekle" üzerine tıklayın gerekecektir. Ayrıca bazı ayarları yapmak için var gerekecektir:

 • bileşik türü - PPPoE;

 • Bağlantı için onun adının düşünüyorum;

 • Genişbant bağlantı ISP üzerinden bağlanmak;

 • kullanıcı adı ve şifre "Rostelecom" basıldı olanlardır.

Biz sadece internete bağlanabilir.

Ve Zyxel Keenetic "Rostelecom" için görülebileceği gibi ayar, muhtemelen, ilk bakışta göründüğü kadar karmaşık değildir.

Başka bir seçenek Zyxel Keenetic ayarları.

"Zuhelya" ve kullandığı donanım yazılımının modeline bağlı olarak, ayar farklı biraz görünebilir. Örneğin, Zyxel için Keenetic DSL hızlı kurulum sihirbazı NetFriend aracılığıyla ne olacak.

Öncelikle tüm önceki ayarlarını sıfırlamak gerekir. http://192.168.1.1/RU/nf.html ya: http://my.keenetic.net/RU/nf.html tarayıcınızda modemi çalıştırırken Bunu yapmak için, aramanız gereken.

İleri "Quick Setup" tıklamanız gerekir. Bir kullanıcı adı ve parola olarak "Rostelecom" tarafından yayınlanan ilgili değerleri girilir.

Bir sonraki adım "Sihirbazın" In VPI ve VCI için ister. Onlar belirli bir bölgede göre "Rostelecom" ile kontrol etmeniz gerekir. Aynı kapsülleme parametreleri için de geçerlidir.

"Rostelecom" sağlanmamış ise bireysel IP adresleri sonraki aşamada "Otomatik" not edilmesi gerekir. Aksi takdirde - "Rostelecom" IP yayınladı girin. Ayrıca, gerek maske parametrelerini girmek için ağ geçidi, ağ geçidinin IP adresi ve DNS adresi. Bu veriler aynı zamanda bir "Rostelecom" kesmeniz gerekir.

Daha sonra "Test Connection" butonuna tıklayın.

3G ve 4G-modemler için "Rostelecom" bağlantısını ayarlama

Muhtemelen Modem "Rostelecom", ayarlarda en kolay şeyler - 3G veya 4G. Bütün bu durumda gereklidir - sadece bilgisayarın USB-konnektörüne modemi takıp "InstallShield Wizard" başlatmak için bekleyin. Kural olarak, özel bir şey sadece zaman zaman tüm şartları kabul ve yumuşak anahtar "İleri" tuşuna yapmak için gereklidir.

Gerekli tüm ayarlar ve parametreler zaten modem "Rostelecom" doğrudan dikilir.

Televizyon kablo ile bağlayın

"Rostelecom" TV kablosu ile Internet'e erişim sağlarsa daha da kolay. Bütün bu durumda gereklidir - sadece ekipmanda uygun yuvaya takın. cihazların Bu tür zaten başarılı bir bağlantı için gereken herşeye sahip.

Windows "Rostelecom" bağlantısını ayarlama

Sen "Rostelecom" ve düzenli araçları, Windows üzerinden İnternet'e bağlanmak için gerekli tüm ayarları yapabilirsiniz. İşletim sisteminin farklı sürümleri için, bu farklı görünebilir, ancak bu farkların düğmeleri ve bağlantılar seçimi, çalışma prensibi devam edecek etkileyecektir.

Örneğin, Windows 7 ve üstü, "Rostelecom" ayarı için her bilgisayar için otomatik olarak verilir. Bu IP adresi ve diğer parametrelere de geçerlidir. kullanıcı sadece PC LAN kartı üzerindeki konnektöre ethernet kablosunu takmak gerekiyor.

nedense ayarları hakkında bilgi almak veya manuel olarak girmek için gerekli olacaktır, o zaman bu gelen Özellikler " "seçeneğini bağlantının simgesini sağ tıklatıp" Internet ve ağ bağlantıları" "Paneli Kontrol" seçmek gerekir açılır menü. Daha sonra yeni bir pencere "IP sürüm 4 Özellikler" işaretlemek ve tıklamanız gerekir "Özellikler". Değerler ayrı bir pencerede gerekirse biz kendi tanıtabilir, böylece kağıt ayrı parçası üzerinde veya bir metin dosyasına yazılabilir görünür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.