BilgisayarlarYazılım

Bir kelime işlemci nedir

Bilgisayarla çalışmak için temel elementlerin gelişiminin başlangıcında, birçok yeni gelenlerin kavramı ile karşı karşıyayız "kelime işlemci." Hemen ben görevlerinin bilgi ve uygulama, istisnasız, her kullanıcı için gerekli olduğundan bu, çok önemli bir nokta olduğunu söylemeliyim.

Aynı zamanda modern bir PC'nin gücü tüm gerekli çoğu temel bilmek, ancak, sıradan bir kullanıcı gerekmez birçoğu farklı olasılıklar, bir çok izin verdiğini belirtmek gerekir. Bu temel bilgisayar bilgisi parçasıdır.

Aslında, bir kelime işlemci - daktilo bir bilgisayar versiyonu, oluşturulduğu yoluyla fikri, esas olarak, daha yazarak imkanı ile kullanıcılara sunmak için arzu yatıyordu. Ancak bilgisayar teknolojisinin gelişmesi metnin basit bir dizi uygulamak, aynı zamanda benzeri, baskı kaydedebilir ve hazır, düzenlemek için sadece izin verdi. D.

Uzun süre Windows, mevcut Microsoft Word kelime işlemci kalmıştır en popüler sarmalayıcı, ile birlikte. Bu nedenle, metnin en önemli özelliklerinden çalışma onunla yapılmalıdır. masaüstünde veya "Başlat" menüsünden, onun simgesine çift tıklayarak Word'ü başlatın "Tüm Programlar". belgelerle Temel faaliyetler şunlardır: oluşturma veya keşif, basit düzenleme ve biçimlendirme, tasarruf ve belgeyi kapatmadan.

Temel işlemleri yürütmek başlatmak kelime işlemci, Word ve üst kısmına yerleştirilen onun ana işlem çubuğuna dikkat etmek amacıyla. Program arayüzü her seçenek basit bir tanımlayıcı isim, çoğu durumda, onun özünü ortaya koymaktadır vardır, kullanıcıya yönelik çok samimi.

Açılış, kapanış ve projenin korunması için temel adımlar "Dosya" menüsünden toplanır. Orada bunu baskı bakmak ve aslında, belgeyi nasıl yazdırılacağını görmek için belge sayfalarının parametrelerini ayarlayabilirsiniz. Varsayılan olarak, programın sonuçları uzatma «.doc» saklanır (yeni versiyonları, 2007'den başlayarak - «.docx»). İstersen Ancak diğer biçimleri kullanılabilir seçebilirsiniz, örneğin, çok yönlüdür - «.rtf».

Bir kelime işlemci kullanarak, oldukça sık belgenin içeriğini değiştirmek gereklidir. düzenleme ve biçimlendirme temel işlevleri menüsünden "biçimlendirmek" "insert" ve bulunur. Orada miktarını belirlemek için kullanılan yazı tipini ve rengini seçebilir satır aralığı, . Girinti paragraflar, metin hizalama ve diğerleri Gerekirse, bu ayarlamaları yaparken belgenin yapısını korumak sağlar çünkü çok yararlıdır sayfa veya bölüm sonu belirtebilirsiniz.

Pencere kolayca zevkinize göre özelleştirilebilir böylece kelime işlemci, kurmak kolaydır. Sık grafik kullanılırsa Örneğin, bu özel işlevlere erişimini kolaylaştırmak için, aracı "Çiz" panelini geri çekebilir. öğeleri seçin yapabilirsiniz kene zaten ana program penceresinde yerleştirilen edilmiş olanlar işaretli sekmesi "Görünüm", "Araç Çubukları" de.

Daha fazla bilgi edinmek gerekir en etkili olabilmesi için kısayollar Kelime. Zorluk durumunda, temel sorular menüsü "Yardım" cevaplamak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.