KanunCeza hukuku

Ceza Kanunu'nun 213. Serserilik. ceza kanunu

Serserilik halka açık yerlerde davranış kurallarının ihlalidir. Bu vatandaşların açık hor ifade edilir ve şiddet kullanımı veya kullanımlarının tehdidi eşlik eder. Başka bir özelliğinin kötüye hasar görmesi ve bu işlemlerin sonuçlarını olarak. act ceza maddesi sağlamaktadır sırasında 213 Bize daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Birinci Bölüm: ceza

Yukarıdaki tanım suç genel bileşimi yansıtmaktadır. Madde 213 Ceza Yasası "holiganizm" nin hareket sağlar için:

  1. zorunlu çalışma 120-180 saat.
  2. 4-6 aylık. tutukluyorlar.
  3. 6 aydır. - 1 yıl düzeltici emek.
  4. hapis 2 yıla kadar.

eleme özellikleri

ikinci bölümde Ceza Kanununun 213 suç olasılığını gösterir:

  1. kişilerin, bir grup organize ya da önceden anlaşma ile dahil.
  2. yetkilileri veya diğer kişilerin düzenin bakım ve korunması için hareket veya ihlaline bastırmak eylemlerine yanıt olarak.
  3. Bir kişi daha önce aynı suçtan mahkum.

Ceza Kanunu'nun ( "holiganizm") maddesinde 213 ağırlaştırıcı koşulların varlığında cezaları sertleştirdi ve sağlamaktadır:

  1. zorunlu çalışma 180-240 saat.
  2. 5 yıl hapis kadar.
  3. ıslah emek 1-2 yıl.

Ceza Kanununun 213 üncü bölümünde bir başka ağırlaştırıcı bir durum içeriyor. bu şekilde kullanılan bir silah ya da konuların, kullanımı ile işlenen saat. 1 ve Bölüm. 2 Belirtilen eylemleri için, fail 4-7 yıl özgürlük yoksun kalmaktadır.

Ceza açıklama

varlık yaklaşırken olarak görev yapan bir silah ya da konuyu kullanır nerede Madde 213 olguda uygulanabilir. sağlık veya bunların kullanımı olmadan dayak bağlı hasar ile saldırı bir olarak kabul edilir kişiye karşı suç. Bu ise hooliganism ile nitelendirilir. suçun zorunlu unsuru hukuk apaçık bir ihlali davranır. Bir kişinin Davranış vatandaşlara açık bir saygısızlık ifade eder.

suç nesnesi

Suçlunun kamu düzenini ihlal eder. Bu kişi, barış ve özelliği bütünlüğü, hem de kamu ve devlet kurumları normal çalışması dokunulmazlığı garanti olan vasıtasıyla vatandaşlar arasındaki etkileşim ile oluşturulan bir komplekstir. Madde 213 sosyal düzeni şekillendiren hangi kriterlere göre belirtmiyor. Bu bağlamda, dikkate eylem fark etmez zaman, normlar devlet veya ahlaki ilkeler tarafından kurulan.

berrak saygısızlık

Madde 213 bileşimde bu eleman sağlar. Temizle toplumda yerleşmiş davranış kurallarının kasıtlı ihlali saygısızlık ve demonstrasyon karaktere sahiptir. Bu insanlar, unruliness, insanlar ve mallar için bir tehdit temsil eylemlerinin gözlemlere aykırı inatçı sürekli ihlali, aşağılayıcı tedavisinde, örneğin, kendini gösterebilir.

şiddet

Madde 213 sadece dayak veya yaralanmalar olarak görmüyor. Şiddet eylemler farklı şekillerde eksprese edilebilir. Örneğin, toz, kir ve böylece itme olabilir. Ancak, ne olursa olsun kötüye formlarının mağdur fiziksel etkileri olduğunu.

eylemin Özgünlük

doğrudan niyetiyle yapılan serserilik. Bu bağlamda, norm kişisel husumetten bir arka plan üzerinde yakın olan, kırsal alanlarına silahlarla şiddet eylemlerini kabul edilemez düşünün. Aynı zamanda, bu eylemler halka açık bir yerde işlenen ve eğer herhangi etkinliklerinin kesilmesi, toplu taşıma, kurumlar, vb kuruluşları ve normal işleyişi bozulmasına yol açar. Onlara uygulanan mi gerçekleştiren eylemler önemsiz provoke Bu hüküm de geçerlidir Madde 213 vesile, orantısız şiddet neden oldu. Örneğin, bir yol vermek için reddi ve böylece toplu taşıma olabilir.

Bir önceki konser

Bölüm kapsamında suçun niteliğini için. 2 ihlal arasında avans anlaşması olması gerekir. hile gerekli değildir silahları kullanın. grubun üyesi görse Ancak, uygulanan, ancak kendi eylemleri durdurulmuş olmadığını, davranışları h altında gelir. 2.

direncinin sağlanması

Polis makalelerin çerçevesinde makamların temsilcileri benzer işlevleri gerçekleştiren kolluk katılan milli takımlarının, askeri, ve diğer kişilerin üye olarak kabul edilir gibi. serseri karakter eylemleri bastırılması sırasında bu kişileri mücadele sırasında fiziksel direnci sağlanması için sorumluluk oluşur. Toplumda hukuk ve düzenin ihlali kaçınma polisi aramaktan suçlu güçler girişimi doğrudan uygulanması ile ifade edilebilen mağdur koruma vb, vb. diğer vatandaşlardan talepler ve yorumlar holiganlık eylemlerinin bastırılması değildir.

bu şekilde kullanılan bir silah ya da konuların kullanımı

Bu da başka bir önemli ağırlaştırıcı bir durum olduğunu. Sorumluluk sadece faili hava, ateş, gaz veya bıçak kullanır durumlarda değil doğar. Söz konusu makale suçlunun suçüstü sırasında silahlı ve ardından kurban karşı kullanıldı alışveriş ve ev eşyaları, ile zorbalık kapsar. Bu durumda, bir hareket karakterizasyonu için yaralanma yeterli girişimleri olan silah kullanımı ya da nesneler, onun yerine. Bunları yapmaya herhangi bir gerçek girişimi olmadan bunları kullanmak için tehdit bunları gösteren bir kişi hakkında kovuşturma mümkün değildir. Bu bir suç olarak yüksüz olan veya olmayan çalışma silahların kullanımını uygun nitelikte değildir.

ilaveten

Bölüm kapsamında değildir. Zorbalık sonra ihlallerini önlerken 2 adım yetkilileri veya diğer taraflara direnç yol açar. Bu davranış gerektirdiği sonuçları dikkate doğası ve şiddeti alarak, bağımsız bir şekilde nitelendirilir. 16 yıl yerine getirilecek konuyu dava belirleyin. Bölüm kapsamında ceza. 2 maddenin 14 yaşındadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.