Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Motets: bir dua veya sanat?

Ortodoks Kilisesi'nde İbadet tüm duyuları etkiler: görme, şarkı ve okuduğunu anlama ile ilgili simgeler, koku duyusuna buhur yakmak ve kutsal ekmek yeme, türbeler tat. Bütün bu önemli, her şey önemli. Tapınakta ibadet, insanlar sonuna kadar yaşamak. Kilisede Servis günlük, haftalık ve yıllık döngüsünün devam ediyor.

Ortodoks Kilisesi aşina olmayan bir kişi, hizmet oldukça aynı, monoton gibi görünüyor. Ama fark kesinlikle yoktur.

Her hizmet sabit ve değişken bir parçası oluşur. Değiştirilemez ilahiler - örneğin, bir, her Liturjisi de melek gibi ilahisi. O (birkaç kez bir yıl hariç) her bakımda sesler ve değişmeden kalır. Melek gibi bestecilerin bazı yazmış ve eserleri de bazen yapılmaktadır. Ama bu çözüm genellikle Şartı düzenlenmemiş olmasına, koro naip alır: Bugün orada melek Gretchaninov, Tchaikovsky ya da sadece bazı manastır ilahiyi söylemeye.

Hemen hemen yapılır ve bilinen tüm kilise şarkıları, - bu ibadet böyle kalıcı bir parçası. Değişiklikler sık göz önünde:

  • Haftanın (haftanın her günü - özel etkinlikler bellek) günü;
  • numarası (her gün yemeye aziz bellek);
  • şimdi ya da (Lent, Paskalya "kontroller" neredeyse altı ay için hazırlık 4 hafta dahil) yakın gelecekte, Lent mevcudiyeti.

Motets kural uyarınca günlük olarak boyanmış. O naip, özel eğitim ile bir kişiyi deneyimli yapıyor. Tamamen hizmet yalnızca bir kez 518 yıl içinde yıl boyunca aynıdır. Yani, tüm servislere gitmek bile, ilahiler bir düzine nesillerin hayatı boyunca aynen iki kez tekrarlanır edilmeyecektir vardır. Ama, tabii, dernek tüm makaleleri ile tam uyum bu sadece manastırlarda mümkündür ve dünyanın, insanlar böyle uzun hizmet sürdürmek değildir, son derece zaman alıcı olduğunu.

Sekiz sesler ayrılmıştır motets Notları. Ses - sadece günün troparion söylenen bir melodi, melodi, bu. Yaklaşık tekrarlanan her altı ila sekiz hafta olduğu: Alternatif haftalık Sergiledi.

Her zaman belirli bir kilise muhteşem koro göze değildir. merkez metropol meclislerinde sık sık profesyonel şarkıcılar şarkı ve cemaatin eteklerinde küçük kiliselerde genellikle ile biraz tanıdık nota. Henüz kâfirler ve motets - - namaz Profesyonel şan bu şarkıcılar kesinlikle daha etkileyici, ama çoğu zaman olduğunu.

Hangisi daha önemlidir: duanın koro veya koro tutumunda güzel sesler - rektörü karar vermek. Son zamanlarda, hatta bir moda ilahiler yoktu. Filarmoni ve Staatskapelle salonlarında gerçekleştirilen Onların radyo, kayıt satın alınabilir.

Eh, bu dini sanat insanları çekiyor, ancak bu kayıtların dinlerken genellikle oldukça nemolitvennym yüzeysel. Ama ilahiler ibadet en mahrem anları. o kişiyi churched hakkında ne yapılmalı: dua veya sesleri keyfini? bir dua sadece müzik değil - Ya da bu hizmet yok hiç, ve konserler için salonda olur herşey unutmayın? Bu nedenle, tüm Ortodoks Hıristiyanlar bu konser katılmak ve tüm bu sanatın fanlar bulunmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.