SağlıkGörme

Göz damlası anestezi: kullanılmak üzere en iyi ürünleri, talimatlar

Birçok kişi ağrı kesiciler göz doktora danışmadan düşer kullanın. Ancak, bu tavsiye edilmez. vücut ağrısı gibi bir plan blok belirli reseptörler algı bazı hazırlıklar tamamlandıktan sonra. Bunlar altta yatan problem çözmeden, sadece yerel olarak faaliyet göstermektedir. : Şu anda, ağrı kesiciler damlalarının birçok çeşidi vardır non-steroid anti-enflamatuar ve anestezik.

Göz anestezi düşer

Bu gibi anestetikler göz damlası kısa bir süre için acı impulslarının algı bloke edebilmektedir. Böyle ilaçlar arasında benzeri "Lidokoin", "Inokain", "Alkain" ve.

analjezi için bir ilacın temas ettikten sonra göz mukozasını başlar. bu ilaçların etkisi uzun sürmez: 15 ila 20 dakika arasındadır. Bu fonların kullanımı olmalıdır:

  1. görme organlarının cerrahisinde yüzey anestezi yürütmek.
  2. yabancı cisim göz küresinin yüzeyinden uzaklaştırılması önce.
  3. Ne zaman bir göz yaralanması.
  4. Bazı teşhis işlemleri yürütmek için: böylece kontak tonometrinin, Gonyoskopi, Schirmer testi, vb.

anestezi kullanmamaya zaman

gözü anestezi uzmanı kök neden rahatsızlık belirlemez sürece kullanılmamalıdır lokal anestezi için düşer. Onlar bir doktora danışmadan uygulanmamalıdır. Uzun süreli sayesinde kullanım kornea hasarı oluşur.

Kontrolsüz kullanımı anestetik damla ya da varsa nörolojik ağrı da tamamen kayboluncaya kadar görme keskinliği azaltabilir. Buna ek olarak, kornea oldukça tahrip olmuştur.

Non-steroid, anti-inflamatuar damla

Göz damlaları ve bir pakette anti-inflamatuar ağrı kesiciler anestezi daha sık atanır. Böyle hazırlanması için "Diklo F" dir, "Naklof", "Indokollir" vb. Onların etkinin mekanizması lokal anestezik önemli ölçüde farklıdır. Antienflamatuvar ağrı kesiciler göz damlası iltihaba yol açan maddelerin sentezini azaltır. etkisi hemen fark edilir. damlacıkların bileşim steroidal olmayan bileşenleri içerir. Genellikle verilmiştir:

  1. Lazer operasyonları sonrası ağrıyı ortadan kaldırmak için.
  2. Gözleri karın cerrahisi sonrası Anestezi.
  3. hastalıklarda gözbebekleri iltihabının neden olduğu: skleritler iridosiklit.

steroidal olmayan damla kullanımı yasaklanmıştır zaman

non-steroid göz damlası uygulanmasında görme keskinliği, hem de bulutsu etkisinin deneyim azaltabilir, dikkate alınmalıdır. Bu nedenle, bu tür ilaçlar doktor atanması kullanımdan sonra bir aracı kullanmak üzere tavsiye etmiyoruz.

Göz damlaları gibi önlemler öyküsü idiosenkrazi aspirin işaretlenmiş olanlar için uygulanmalıdır. Ayrıca, korneayı etkilenen inflamasyon varlığında, bu tür ilaçların kullanımını kötüye kullanmayın.

İlaç "oktil"

"Oktil" - tetryzoline ihtiva göz damlası. Bu, aktif ilaç maddesi agonistleri adrenoseptör a karşılık gelir. madde bir damar daraltıcı etkisidir. göz sıvısı ve çıkış azalır, bu düşük üretiminin bir sonucu olarak.

İlaç "oktil" Nasıl çalışır? kireç ve papatya içeren göz damlaları damıtılmış su. Bu bileşenler birlikte, araç, bir hafif bir anti-inflamatuar bir etkiye sahiptir. mekanik, alerjik ve kimyasal: Buna ek olarak, görme organları uyaranların etkilerine karşı daha az duyarlı hale gelir.

Bu ürünün en önemli avantajı neredeyse anında hareket etmeye başlar olmasıdır. ilacın maruz kaldıktan sonra birkaç dakika konjunktiva kesesi vazokonstriksiyona oluşur. analjezik göz hareket 4 ila 8 saat arasında "oktil" düşer. resepsiyonun Dozaj ve yöntem hekim tarafından belirlenir. Bu ağrı kesiciler reçete göz kaynak sonrası damlaları dikkati çekiyor.

İlaç "Alkain"

"Alkain" - Göz hiçbir renkle, düşer. Bir dağıtıcı ile donatılmış şişeler içinde ilaç satılan. küresi damlacıklarının yüzeyi ile temas ettikten sonra hızlı bir şekilde emilir ve bir lokal anestezik etki vardır. İlaç 30 saniye sonra devreye girer. 15 ila 20 dakika arasında - etkisi kısa bir süre sürer. Eğer-anestezi yeniden istiyorsanız, ilaç tekrar göze uygulanır. Bu "Alkain" vücuda zarar vermeden sadece yerel etkiye sahip olduğunu belirtmekte fayda vardır. Preparatın ana bileşeni - proksimetokain.

"Alkain" - yüksek dozajlarda da hemen hemen hiç yan etkisi vardır göz damlası,. İlaç blok acı impulslarının sinir ucu boyunca iletilen. Bunun nedeni, sodyum klorür malabsorbsiyona elde edilir. İlaç yaygın göz doktoru tarafından kullanılır iyi anestezi, biri olarak kabul edilir.

uygulandığında

Bu ürünün özellikleri teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmasını sağlamaktadır. kataraktın alınması, görme organı ile Dikişler alındıktan, yabancı cismin çıkarılması: Kısa bir süre süren müdahalesi kullanılan en "Alkain" damla olarak. İlacın uygulanması aralığı yeterince büyüktür. böylece göz içi basıncı, muayene ve ön gövde bölmesinin ölçümü, konjunktival kazıntı ve ölçümü aşılanan madde.

Nasıl "Alkain" kullanmak

İlaç basitçe kullanılır. 2 damla damla ve biraz beklemek gerekir. 30 saniye sonra, ilaç davranmaya başlar. Etkisi 20 dakikadan fazla sürecek. tonometresi olarak, elde konjonktival kadar tek bir doz ile kazıma. Bir ise katarakt kaldırmak için cerrahi. Sonra yeniden gömme 10 dakika sonra yaptı. Ancak daha yarım saat sürer ameliyat, gerekiyorsa, birkaç damla girebilirsiniz. koymak için tavsiye edilen ilaç "Alkain" sonra , gözün bir bandaj bir süre çevreye etkisi yanıt vermek ve duyarlılık kaybetmezsiniz için olduğu gibi.

"Indokollir" - göz damlası

İlacın kullanım talimatları oldukça basit. Bu damlacıklar bir anti-inflamatuar bir etkiye sahip maddeler atıfta, indometasin ihtiva etmektedir. İlaç ağrı, inflamasyon ve duyarlılık gelişimini etkileyen prostaglandin üretimini azaltır.

Sadece lokal olarak "Indokollir" uyguladı. Asgari düzeyde kandaki ilaç Emilen ve az sayıda yan etkilere neden olur. temel bileşenin konsantrasyonu kötüye artış olduğunu, ancak, dikkat edin. İlaç hareket ve alıp verebilir. dozaj ve tedavi bir uzman tayin edilmelidir. Aksi takdirde ciddi komplikasyonlara yol açabilir. kesinlikle uzmanların tüm talimatları takip etmelidir.

Eğer göz damlası çeşitli kullanmak istiyorsanız, damlatılması arasında küçük bir mola yapmak önerilir. Bu uzun bir süre için ilaçların yararlı özelliklerini koruyacaktır.

Kim kullanmamalıdır

"Indokollir" - göz damlaları, aşağıda tarif edilmektedir kullanım talimatları, steroidal olmayan anti-inflamatuar ilaçlar ve aspirin intolerans artan hazırlanmasında dahil maddelere duyarlılık, yanı sıra halinde olan hastalar için endike değildir. Akut nezle, bronşal astım, ve kovan için ilaç gömmek istenmemektedir.

Dikkat kan ve problemleri olanlar için bu göz damlaları kullanılmalıdır herpetik keratit.

"Indokollira" Dozaj

kistik makula ödemi doktor önlenmesi için günde 4 kez hazırlık 1 damla öngörür. Tabii postoperatif ay sürer.

İlaç genellikle cerrahisinde miyozis engellenmesi için reçete edilir. Genellikle birkaç saat 1 damla ilaç her yarım saatte verilen. Gömülü ilaç ameliyattan önce.

Göz "Naklof" damla

ilaç ihtiva sodyum diklofenak. Bu malzeme mükemmel iltihap ve ağrıyı ortadan kaldırır. Buna ek olarak, "Naklof" - görme kaybının bir organ vardı yerinde prostaglandin üretimini azaltır göz damlası. Bunun bir sonucu olarak, ilacın analjezik etkiye sahiptir.

Çoğu durumda, ilaç cerrahi kullanılır. Bu eşsiz özellikleri nedeniyle. Dahası, ilaç yara iyileşmesi süresini etkilemez. instilasyon "Naklof" sonra kana nüfuz etmez. Bu, bazı sistemik yan etkilerin gelişmesini önler. Tedavi dozu ve süresi, zorunlu olarak doktor ile tutarlı olmalıdır.

Kontrendikasyonlar

Göz "Naklof" 18 yaşın altındaki hamile III trimester kadınlar, hem de çocuklar için kontrendikedir düşer. Buna ek olarak, ilaç kurdeşen, astım, nezle muzdarip hastalara yasaktır. Önlemler formülasyonun belli bir yapısal özellik bileşeni olanlar için damla kullanmalıdır.

Dozlama

En yaygın olarak reçete ağrı kesiciler böyle göz yaralanmaları ve operasyon sonrası düşer. Tüm önlenmesi için gündüzleri 1 damlatarak 5 kez telkin. Ameliyattan sonra üç saat veya ameliyat öncesi iki saat boyunca "Naklof" kullanılması tavsiye edilir.

1 damla her 4 saat uygulamak, fotofobi ve ağrıyı azaltmak. İlacın Süresi ve dozaj hekim tarafından belirlenir. Bu yaşlı hastalar için özellikle önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.