KariyerKariyer yönetimi

Özellikleri, yükümlülük ve önerileri: otel İstihdam

Bugün, otel iş evde de burada sadece yurtdışında, patlama, ancak. Bu düşünceyle, işin potansiyel bir yer olarak çevreyi dikkate almak mantıklıdır. Ne iş var? ne tür sorumlulukları otellerde çalışmaları içermektedir? Ve hiç kimse alınır?

Kim bir otel ihtiyacı var?

Her otel tektir ve bu nedenle genel olarak onlar hakkında konuşmak zordur. Bu durumda, kendi kişilik iç veya oda zerafet içinde, ama personel orada çalışan ne sadece kendini göstermektedir. Örneğin, mümkün küçük bir otel yöneticisine ve iki temizleyicileri yönetmek için bile, bir beş yıldızlı otel kadrosunda 50 uzmanlara girebilirsiniz.

Ve yine de, pozisyonların çeşitlilik rağmen, aralarında en talep edenler var.

otel yöneticisi

Yönetici - müdür veya genel müdür sonraki ilk kişidir. Odada müşteri yerleşim, işgücü düzenlemelerinin organizasyonu, böylece gerekli ekipman, çatışma çözümü ve temini: Bu otelin hemen hemen tüm sorumludur. Açıkçası, bu en yüksek ücretli en zor otelde iş ve bu nedenle olduğunu.

zordur asıl sorun yöneticisinin ofisine almak için. Özellikle büyük otellerde veya otel geldiğinde. Yönetim kötü eğitilmiş personel itibarlarını tehlikeye herhangi bir zamanda blunder geldiğini anlar. Onlar bir yönetici Otelcilik sektöründe deneyime sahip yalnızca profesyoneller atama tercih nedeni budur.

Buna ek olarak, personelin bu türü aşağıdaki niteliklere sahip olmak gereklidir:

 • İletişim becerileri, otellerde iş müşterilerle sürekli iletişim karıştırmak gibi.
 • Organizasyonel beceriler, üretim ve uyum problemleri ile ilişkili yönetici görevlerinin çoğunu çünkü kadrosu.
 • Yaratıcılık - her yerde, gibi standart dışı durumlar her zaman durup dururken ortaya çıkacaktır olmadan.

Bazen sahipleri ek gereksinimler için yönetici görevi için başvuru empoze. Örneğin, yüksek öğrenim ile sadece insanları işe veya kötü diksiyonu sahip adayları dışarıda olabilir.

resepsiyon

Konuklar toplantı amaçlı ayrı bir alan - Birçok otel resepsiyonunda girişinde var. İlk kitap veya kurumun hizmetleri hakkında gerekli bilgileri bulmak için müşterileri çekmek buradaydı.

Çoğu zaman, yönetici resepsiyonda küçük bir otelde oturuyor. Ve bu tam tersine, pozisyon ayrı personel için işe tercih pahalı oteller var. Bu onların alımı ek maliyetler gerektiren, hangi çok daha ziyaretçiler geçer gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Resepsiyonda otelde çalışmak yüksek öğrenim gerektirmez. Bu yere almak amacıyla Ancak, aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

 • mükemmel diksiyonu ve görgü.
 • sunuma hazır tür sahip.
 • (Nedeniyle otel misafirleri bazı yabancıların olabilir gerçeğine) bir konuşma düzeyde İngilizce bilir.

otelde Çalışma hizmetçi

Her otel kendi hizmetçiler vardır. Sonuçta, bu subayların odaların temizliği, yanı sıra bunların başarı sorumludur. Ancak, hizmetçi görevleri uzak basit bir kapıcı ötesine anlaşılmalıdır.

Özellikle, omuzları aşağıdaki görevler gidin:

 • Odaya düzenin korunması: Islak temizleme, silme, toz, yatak çarşafları değiştirmek, böylece banyo dezenfeksiyonu vb.
 • materyal tabanını kontrol edin. bütünlüklerini tespit etmek amacıyla, odadaki zorunlu inceler tüm mobilya ve nesneleri Maid. Aynı vb elektrikli ev aletleri, duş, kilitler ve uygulanır.
 • Bazı ücretli hizmetlerin kontrolü. Örneğin, konuk içmeden kaldı, mini-bar bakmak için her gün olmalıdır.

Ve bu otel (otel) çalışmaları ile doludur görevlerinin sadece küçük listesidir. Böyle kurumların yönetimi kendi hizmetlerini uygulayabilir unutulmamalıdır. Bazı prestijli ev çamaşır yıkama ve ütüleme şeyler sağlar varsayalım. Bu durumda, her sabah hizmetçi odası, akşam toplanan özellikle terkedilmiş giysileri, kapsamlı bir temizlikten sonra, geri döndürülür girin.

kapıcı

Kendisine saygısı otel çeşitli bir kadroya sahiptir hamal. Bu işçiler binanın girişinde müşterileri karşılamak için öncelikle sorumludur. Onlar ziyaretçileri karşılayıp kibarca kapıyı açmak gerekir. Gerekirse, onlar da tüm sorularınıza cevap, ya da alımı yolunu işaret etmek gereklidir.

Buna ek olarak, otelde iş porter aşağıdaki görevler ortaya çıkabilir:

 • misafir bagaj yükleme ve boşaltma ile yardımcı olur.
 • Taksi.
 • bilgilerin sağlanması vb yerler, dolaşmak yerlerde, alışveriş ve yaklaşık.
 • park yardım (bu amaç için pahalı otellerde çalışanların ayrı kategori vardır).
 • harfler, telefon görüşmeleri ve belgeler misafirler alınıyor.

Başka kim bir otel ihtiyacı var?

çok yönlü olarak çalışın. Bu nedenle, her şeyden önce mesajların yanı sıra, diğer, daha az popüler uzmanlık vardır. kısaca onların üzerinden gidelim:

 1. Aşçılar. Birçok otel onların müşterilere kurumlarının duvarlarında yemeye fırsat sunuyoruz. Mutfak derece (Fransız, İtalyan ve Doğu yemekler) rafine yanı sıra, burada hem gündelik (yumurta, yulaf ezmesi ve siyah kahve) banalliği olabilir. Ancak, seçeneklerden herhangi Kendi şef ve yardımcıları sahip olmayı kapsar.
 2. kuru temizleme işçileri. Lüks oteller kendi çamaşırlarını kullanmayı tercih, bu yüzden ne kadar diğer şirketlerin hizmetlerini kullanarak daha ucuz tutmak için.
 3. Yükleyiciler. Bunlar günlük otel görevleri (alış giysi, gıda, ev kimyasalları) ve misafirler yardımcı olmak için (odasında şeylerin teslim) gerçekleştirmek için gereklidir.
 4. Ekonomistler. prestijli otel, daha fazla kâr. Bu nedenle, yönetim genellikle toplama ekonomik bölümdür: İK yöneticileri, pazarlamacılar, halkla ilişkiler uzmanları, muhasebeciler, vb.
 5. Destek personeli. rakiplerinin önünde kalmak üzere, oteller genellikle kendi servis ekstraları içine tanıtmak. Yani bazıları benzeri masaj terapistleri, fitness antrenörleri, tecrübeli rehberler, çevirmen ve onun personeli kazanıyor şaşırmayın.

Otel işletmelerinde işin Özellikleri

Bu çalışmanın ana özelliği her çalışanın kendimiz için değil, aynı zamanda genel olarak bütün takımın sadece sorumlu olmasıdır. Sonuçta, herhangi bir hata dolayısıyla çalışanlarının tüm tehlikeye, kurumların itibarına karanlık bir leke yatıyor.

Prensip olarak ve diğer büyük şehirde, Moskova otellerde çalışan yanı sıra, mükemmeliyetçilik taahhüt eder. Bu size hangi çalışanların beş artı görevlerini sadece bu kurumları ayakta sağlayan rekabetin, kaynaklanmaktadır.

Otelde çalışma: değerlendirme ve öneriler

Bütün olarak bakıldığında, çok belirli bir iş bağlıdır. Örneğin, aksi çalışma koşulları ve ücretler ile çok mutlu otel personeli birinde, tam tersine, hiç kimse uzun süre geciktirilir. Bu nedenle deneyimli insanlar bir iş görüşmesi için gitmeden önce dikkatlice işin gelecekteki yerini incelemek için tavsiye edilir. Örneğin, çalışanlar zaten internette, çalışıyoruz değerlendirmeleri bulmak ve onları kontrol edebilirsiniz. Ama tabii ki, eğer birden çok olumlu bir kural olarak sunuma hazır pahalı otel, bu tür kurumların değerlendirmeleri çoğunluğu vardır.

Bir diğer önemli nokta İngilizce dil bilgisidir. Şimdi ne zaman daha fazla işveren bunu belirtmek personel işe. Eğer prestijli bir otel girmek istiyorsanız, bir yabancı dil öğrenmek önceden başlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.