FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Moskova şehri. Tüm zamanlar GMT

Dünya'nın 24 saat içinde bir tam dönüş yapar. Bu nedenle, küre saatler farklı yerlerinde farklı zaman gösterecek. Referans kolaylığı açısından Dünya'nın tüm bölge zaman dilimleri bölündü. Bunların sınırları meridyenler tarafından belirlenir ve 15 derece, birbirinden aralıklı. Ama bu bölünme birçok devlet için sakıncalıdır. Bu nedenle, daha küçük ülkeler sermayenin yerel saati düşünün. Ve büyük devletlerde birkaç saat dilimi ayırmak zorunda kaldı. Ama böyle uçuşlar ve trenlerin zaman olarak hepsi aynı temel hesaplamalar, Moskova zaman tarafından yürütüldü. Rusya'da, bu bir dönüm noktası Moskova olduğunu. Tüm zamanlar diğer şehirler ondan sayılır vardır.

saat dilimleri tarihçesi

19. yüzyıla kadar, söz karışıklık saati. Her eyalet kendi yerel saat yaşamış ve büyük bir mesafe nadirdi seyahat etti. Ama tren tarifeleri hazırlanmasında demiryolu trafiği sorununun gelişine. Bu nedenle, 19. yüzyılın 80'li yıllarda Uluslararası Kongresinde, Dünya'nın saat dilimleri bölmek için karar verildi. Geri sayım dan yürütmeye başladı meridyeni Greenwich - - doğu. Aradaki fark bir saat. Bu nedenle, sadece 24 kemer döndü. Ama, yakın zamana kadar henüz tüm onunla ilişkili sorunları ve zamanlama kargaşasına çözülmüş değil.

Nasıl zaman dilimleri içine bölümüdür

Teorik olarak DST meridyen üzerinde test edilmiş ve 15 derece ile birbirinden bir mesafede bulunur. Ama genellikle yerinden uygulamada, bunların hatta yok olur. Bu durum topraklarının bölünmesi kaynaklanmaktadır. Ve birçok ülke olursa olsun bölgelerin büyükşehir zamanda tanıtılmaktadır. Bu nedenle, kemer bölümü artık çoğu şarttır. Ama büyük bir alanı işgal ülkelerde yerel saate değil, aynı zamanda büyükşehir sadece önemlidir. Örneğin, Rusya'da, sayım Moskova kentinden gider. Tüm zamanlar o ikincisinden Greenwich vardır. Ama bütün Rus şehirleri ondan ancak Moskova'dan değil zaman bulmak.

Giriş tur zamanı Rusya'da

Sadece 1919 yılında, zaman dilimleri uluslararası sistem Rusya'da tanıtıldı. Ülke 11 bölgesine ayrılmıştır. Ama her zaman kendi sınır meridyenler boyunca uzanır. Örneğin, Rusya'da bir referans noktası Moskova düşündü. Greenwich'e Tüm zamanlar onu UTC + 2 kabul edildi. UTC - Dünya dünya çapında bir semboldür Greenwich saatine. Şehir sınır bölgesinde yer almaktadır beri, o zaman biz yaz saati girin ve farkı doğal ritimleri doğrultusunda daha fazladır UTC + 3, oldu.

Hangi saat diliminde Moskova'da artık

Ülke tarihinde birkaç kez zaman dilimleri içine bölümünde bir değişikliktir. 30 yıl içinde iptal edildi gün ışığından yararlanma saati, ve Moskova'da kemer UTC + 3 tutun. Bu şehir sınır bölgeleri üzerinde ise, bu Doğu'ya aittir çünkü birçok ülkede, en uygun bölünme olduğuna inanılıyordu. Ama Rusya'da 2011'e 1981 tekrar yaz saati girmiştik. Moskova 4 saat yaz öncesinde Greenwich oldu. çeviri oklar sonra Bir iptal yıllık sermaye ve zaman dilimine UTC + 4'te kalmıştır. Ve şimdi ülkenin saat dilimini bölerek geçen süreye bağlı 2 saat ileri yaşıyor.

Rusya bugün saat dilimleri

2010 yılında, kemer bölümü ülkede değiştirildi. Şimdi Rusya 9 saat dilimleri yer alır. Tamamen Srednevolzhskiy ve Chukchi-Kamçatka bölgesi kayboldu. Udmurt ve Samara Moskova süre taşındı ve Chukotka ve Kamçatka - Magadan. bölgeler arasındaki fark, bir saat. Yerel saati hesaplamak için, içinde bulunduğunuz ne zaman diliminde bilmek gereklidir. saat dilimleri Moskova ile ilişkili olarak kabul edilir gibi?

Kaliningrad gelen bunları sayın. Bu ilk defa dilimidir. Moskova zamanla fark 1 saattir. Sonuçta bu şehir batı Moskova'nın yer almaktadır. Tüm Avrupa Rusya sermayenin zamanında yaşıyor. Greenwich itibaren 4 saat için farklıdır. Ülkemizde bu ikinci saat dilimidir. Bu en kalabalık olduğunu. Bir sonraki bölge - Üçüncü ancak Moskova ile farkı 1 ile 2:00 değildir. Bu Orenburg, Sverdlovsk, Tyumen ve Çelyabinsk içeren bölgeyi, Perm bölgesini, Hanti-Mansiysk Bölgesi, Başkurdistan Cumhuriyeti ve diğer bazı idari birimlerini.

Geri kalan zaman dilimleri, bir saat boyunca birbirinden farklıdır. Her zaman zaman dilimleri içine uluslararası bölünme ile ilişkili kendi sınırları değil. Örneğin, dördüncü bölge yalnızca Altay ve birkaç komşu alanlarda kabul edilir ve beşinci - Tuva, Hakasya ve Krasnoyarsk Krai.

Çoğu zaman, bölgeye bölünmesi cumhuriyet ve bölgelerin sınırları bağlıdır, ancak istisnalar da vardır. Örneğin, Yakutistan üç bölgesinde bulunur ve Sakhalin bölgesi - iki. Rusya'nın en uzak bölgeleri 8 saat boyunca Moskova ile zaman içinde farklılık gösterir. MSK + 8 - tanesi zaman Moskova zaman dilimi formülden hesaplanır. Moskova batısındaki - "artı" o bölge doğuda yer alan ve negatif olduğunu gösterir.

Nedeniyle kalıcı için zamanın transferi saat dilimleri Moskova zaman değil astronomik ile küçük rastlamaktadır ile ve karışıklık. Ama yine de ülkede sayarak Moskova şehir olduğunu. Gerektiğinde Tüm zamanlar başka bölgeye taşındığında doğru saati ayarlamayı olduğunu bilmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.