FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Bir azalma nedir? onun sözcük anlamı nedir

Kelime "azaltma" birkaç sözcük anlamları vardır. özelliklerini analiz etmek, onları tanımlamak çalışalım.

(Toplumda) ilk tanım

Bu terim genellikle belirli bir insan bireyin varlık, hem de sosyal toplumu oluşturan öğeler olarak anlaşılmaktadır. Bu durumda kelime "azaltma" nin sözcük anlamı, araştırma ve eylem, onların etkileşim bütünlüğüne bir bireyi azaltan gerçek sürecin bir örneğini içerir. İnsan faaliyetlerinin özgü Azaltma, zorluk ile bağlantılıdır. Bu kavram davranış ve dilin normlarına ilişkin bireysel sözler ve davranışlarla içinde pratikte gerçekleştirilmiştir.

bir azalma nedir? Araştırma için önemli olan bu süreç, basit eylemlere karmaşık sorunları azaltmaya yardımcı olur. Bu kavram, bir sosyal toplulukta normal insan ilişkileri için önemli olan çeşitli sosyal süreçler ve olgular arasında bir bağlantı, sosyal gelişimi üzerinde önemli bir etkisi vardır olarak hizmet vermektedir.

ikinci tanım

kelime "azaltma" bir başka sözcük anlamı o eylemin basit anlara kompleksinden gidiyor, sadeleştirme, zayıflaması, azalması üzerine gerçekleştirildiği göre yoktur. biyolojik ve sosyolojik araştırmalarda kullanılan kavramlardan Bu yorumu.

(Matematik) üçüncü değer

kelime "azaltma" bir başka yorumu vardır. işlemler veya eylemleri için bu terimin anlamı, belirli bir nesne yapısını basitleştirmek için izin metodolojik teknikleri azaltır. Bu bağlamda, çeviride geri dönüş kenara Latin dilinin "azalmayı" hareket etmek gibi geliyor.

Onların detaylı bir çalışma, analiz için uygun bir formda prosedürleri, görevlerin, kurallar, bazı sonuç getiren ve orijinal durumuna geri yüklemek içerir Böyle metodolojik teknik, yaygın biyoloji, matematik, hem de dilbilim kullanılır. Ne zaman mutlak azalma, belirli bir matematiksel nesneler hakkında tam bilgi elde edilmesini sağlayan bir kavram yarattı. Uzmanlar bir kişinin ruhsal durumunu analiz etmek İndirgemecilik özellikle toplum içindeki davranışlarını açıklamak için, bir çaba izlenebilir.

terimin biyolojik anlamı

Ne amacı biyolojik açıdan azalma anlamaya çalışın. Erkek ve dişi tohum hücrelerinin olgunlaşması durumunda gözlenen bu işlem. Bu yarı yarıya azalır renklendirme bileşeninin elemanların sayısı, bir germ hücreli özünde olmasından kaynar.

Uzun bir süre bilim adamları yumurta olgunlaşması sürecinde yüzeyinde iki eşit parçaya bölünür biri iki küçük cisimlerin oluşturulduğu olduğunu gözlemledik. Yani azaltma nedir? Bu, potansiyel yeni hücre doğum sonuçlanan parçaya bir hücre bölünmesi işlemidir.

terimin Tıbbi anlamı

Böyle bir azalma, tıp dönüp konusunda tartışmak. Şu anda, özel hormonal ile kısırlığın tedavisi sonucunda çoğul gebelik olduğu anlamına gelir. Potansiyel ebeveynlerin sevinç rağmen, hekimler canlı fetüs çeşitli olasılıklar gelişimine olumsuz tutum var. Çeşitli komplikasyonları azaltmak, sağlıklı bebek sahibi olma şansını artırmak için, onlar embriyo azalma yürütmek için bekleyen anne sunuyoruz. Ne tıbbi terimin verilerle kastedilmektedir?

Azaltma öldürme ve rahim bir veya daha fazla canlı embriyoların çıkarılması hedefleniyor özel prosedürünü içerir. çoğul gebelik ciddiye çocukların hayatlarını değil, aynı zamanda annenin sağlığını sadece tehdit o durumlarda önerilir böyle bir işlemin gerçekleştirilmesi. indirgeme işlemi tamamlandıktan sonra, rahim içinde kalan embriyo dokusu yavaş yavaş çözülür.

Tıpta Azaltma ilk geçen yüzyılın sonunda gerçekleşti. Bu embriyo gelişiminde ciddi bozukluklar mevcuttur hastalar tespit edilmiştir önerilir. Sonuç olarak, binlerce kadın çocuk sahibi ve sağlıklı bebekler dünyaya getirmek başardık. Yavaş yavaş indirgeme kadın in vitro fertilizasyon (IVF) bir sonucu olarak oturur rahim gelen canlı embriyoların fazlasının ayrılması için kullanılmıştır. Doktorlar erken doğum tekrarlamasını, azaltılmış embriyo ölümleri izin vermedi, çeşitli komplikasyonların riskini azaltmıştır. Özel gösterge bulunmaktadır zaman İndirgeme işlemi, sadece, örneğin, rahim tespit fazla üç canlı embriyolar, gerçekleştirilir.

Sonuç

kelime "azaltma" nin sözcük anlamı çok yönlüdür. Bu terim yaygın bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bu çok yönlülük rağmen bunun özü değişmez. Böyle bir azalma, biz basit bir konu için karmaşık bir nesneden geçişi bahsediyoruz iddia edilebileceği gerçeğine düşünmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.