Sanat ve EğlenceLiteratür

Roman "Katedral" Olesya Gonchara: karakteristik görüntüler

1968 yılında roman "Katedral" Oles Gonchar, yayınlanan Ukraynalı yazar, 1967 1964 den yarattı. esas için gerçekleri ve olayları alındı.

Bu yazının teması - Romanın ana görüntülerin yanı sıra işin ideolojik içeriğinin Özellikleri. romanı "Katedral" Katedrali (Hazine) için Olesya Gonchara ait karakterler, bilgeliğine ve geçmişin anlayışın ruhsal gelişimi, hem de en sıradan insan vicdan esasına dayanmaktadır. Novomoskovsk Dnipropetrovsk bölgesinde bulunan Troçki'nin Katedrali, roman (inceleme sunulan yazarın fotoğrafın) açıklanan tapınağın bir prototip olarak görev yaptı.

Nikolai Baglaĭ

Bu kahraman roman ikinci paragrafın başında önümüze getirilir. Haklıydı, salih insanlar Zachiplyantsi canlı inansam olduğunu. fabrika yerleşim Nikolay aşığı. Bu kahraman ürün onun çalışkan sakinleri gibi "Katedral" Olesya Gonchara. Ancak, onun sevgisinin en hafif, en eksiksiz - bu katedral. Baglai mutlu "müzik", gökyüzüne kaldırdı "kubbe hamam". O dünyanın çözülemeyen sır olarak gerçekte bunu hisseder. İnsan ellerin yaratılış güzelliği ve arazi güzellik bir bütün olarak algılanmaktadır. Yakınlarda, sürpriz ve güçlü çelik fabrikaları ve sihirli doğa hayran. Baglaĭ Ancak, bitki bir temizleme sistemi sağlamaz gerçeğini kabul edemez ve o kendini hava mutlaka temiz olmalıdır çünkü, bunu inşa etmek hedef belirledi. Tasarım tutku kahraman fikri çaba ve niyetleri güzelliğini gösterir.

Elke

Elke - roman "Cathedral" Oles Gonchar başka bir karakter. O üründe var en cazip karakterlerden biridir. Onun kaderi kırsal kız setine düşmüş tatsız bir kaderi, benzer. Onlar büyüdüklerinde, şansını aramaya kendi ana köyden amaçsızca bırakın. Bu kahraman kaderi o çiftlikte, babasız bir ebeveyni büyüdü gerçeğiyle karmaşıklaşır. Glinische annesini ezilmiş, o öksüz. Büyük sayesinde sevgi, ciddiyetle basit köy kızın imajını tasvir Oles Gonchar. roman "Katedral" - okuma eseridir, bu karakterin düşünceli yeşil gözlerine bakmak, kalbe onu merakları almak, böyle pis bir değersiz ustabaşı olarak duygusuz münafık ve suçluların, neden onu keder sempati.

Volodya Quinoa

Oldukça hatta bazı ölçüde, karmaşık gizemli fenomen Volodya kuğu edebi görüntü denir. "Ormanda Katedrali" başlıklı eserinde Eugene Sverstyuk bu karakter bir temelde yeni olduğunu belirtiyor: yazar bir robot eşiğinde, insan amaçlarla arınmış, kalıcı kriterden yoksun bir görüntü göstermeyi başardı. O bir kelime, tek bir dokunuşla değerini böler. azalıyor, bozunur ve çürüklerini - parlak filozof veya şairin dudakları olduğu gibi tüm kuğu, ters işlem nedeniyle daha yüksek bir anlam, yaşam enerjisini, önem kazanır.

isot Lebed

İsot Lebedev - Bir Kombine Makas olan bir karakter. Bu Oles Honchar ( "Katedral") eserinde tasvir etmiştir temel, dürüst adam. Onun özellikleri Volodka aşağıdaki verilmiştir: o "Kazak özgürlük seven ruh." Mezarlığa - Ancak, oğlunuz tek bir yol vardır bir yerde ondan kurtulmak öz babasını, neden korkunç acıyı hissedemez.

Derin sembolik anlam kuğu Nechuyvitra vardır. Kazakların ruhunu yaşamak gibiydi. O da anavatanına olan sevgim yüzünden oldu. Bu deneyimin görüntü ustası Kombine Makas ve devlet görevlisi hazineleri birleşmiş. sonsuzluk yılında kendi yerli arazi yeşil pürüzsüz ve berrak suları arasında çıktı.

Fikir ses yeni

Polifonik ses Oles Honchar ( "Katedral") oluşturuldu ideolojik romandır. sorunlar toplumsal yaşamın farklı yönlerini ilgilidir. Dikkati, tarihi, felsefi, etik, ahlaki ve çevresel konuların yazar üzerinde duruldu. Kaçak avcı manevi psikoloji çalışmalarında çürütüldü. içeriğine ve ifade birliği elde etti. iş sanatsal beceri düzeyi yüksek işaretlenir.

Yazar, din ahlakının dalmış olması amaçlanmamıştır. Onun için katedral tapınağın görüntü - bu esas olarak bir hatırlatma Kazak mimarisidir. Gonchar değerler ve şövalyelik Zaporozhye manevi deha, inşaat ve sanat alanında ve düşman ile savaşlarda onun vatansever işler. Atalarımız bu "şiir" Kazak mimarisinin fikrini derinleştirmek için hala uzaktan veya yakınlarından gördüğü herkesi büyüleyen bu binanın güzelliği kendini ölümsüzleştirdi. Ve biz farkında olmadan kendimizi, bu nedenle endişeli Baglai basit bir mesele değildir ayarlayın: "Nerede kendini ruhumuzu ölümsüzleşmiş ne, bizim şiir nedir?"

okuma sonrası ortaya çıkan sorular

Romanın tamamı derin felsefi ve ideolojik içerik kuşaklar yöneliktir. Ne yarattık? Hangi Halkımızın tarihinde bir iz bırakabilir? Ne yok edilir ve inşa? Ne duygular ile bizim kökenini hatırlayacak?

Tapu ve iradeleri ataları modernite ve tarih, geleceğe ve geçmişe görev hatırlatır bize: Koruduğumuz türbelerini saygı nasıl? Biz geçmiş yüzyılların kutsal mirası olarak bellek beslemek gerekir. Bu çarpma ve korumalıyız. Tüm bu düşünceler ve sorular, "Katedral" Oles Gonchar roman okumak olanların birçoğu ortaya çıkmaktadır. işin Kısa içeriği, tabii ki, bu konuda ciddi düşünmek yapmaz.

Publicistic coşku ürün

Belirlenmiş polemik, publicistic acıma, "Konsey" her birimiz korumak ve tarihsel, kültürel ve bina bir miras manevi hazineler beslemek için çağırır. roman olarak, aynı zamanda modernitenin olumsuz etkileri tarif. maneviyat, bürokrasinin eksikliği, kültüre bir nihilist tavır, imha ruhu, tüketici eğilimleri, insanlar, vatanseverlik, milli şarkının gümrük ihmal. "Katedral" onun yaratıcı dehasını atarak milletin büyüklüğünün temel senfoni geliyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.