İnsan Kaynakları Yönetimi

Modern işletme yönetimi teorisi temelleri

Sistem yaklaşımı yönetim bilimi kuruluşlarında örgüt içinde ve dışında gerçekleşecek tek ünite işlemleri, kaynakların ve görevler içine bağlayan çok boyutlu bir fenomen olarak yönetim teorisi düşünün. Bu perspektifte, yönetim teorileri bazlar kuruluş ve işleyişi süreci üzerinde doğrudan veya dolaylı etkileyen birçok faktör etkisini ve etkileşimi dikkate almak gerek Çok boyutlu düşündürmektedir.

maddi ve manevi: yenilik yönetiminde kontrol teorisinin temelleri iki alt sistemleri ayrılabilir bir sistemdir. Öncelikle üretim teknik süreç yenilikçi süreçlerin geliştirilmesi için bir temel tanımlayan ikinci bir taban oluşturur yanar. yönetim organizasyonunda Yenilikler belge analizi, anket, gözetim ve yenilikçi deneyi kullanılarak yapılmaktadır ve özel teknikler (teşhis ve stimülasyon) tarafından gerçekleştirilmektedir.

denetim kuramı temelleri kaliteli ürün kurumsal pazar etkinliği, rekabet ve her çalışanın sonuçlarının yönetimini gerektirir. tanımında ise Standardizasyon International Organization for Quality onlara müşteri ihtiyaçlarına cevap verme yeteneği sunuyoruz özelliklerine ve ürün veya hizmetin özelliklerinin tamamı. Kalite yönetimi gibi faktörlere dayanmaktadır: a) personel (kalite yani üretim ve ürün operasyonu) yardımcı işçi liderleri ve sanatçılar yanı sıra kendi kişisel nitelikleri etkisi; b) malzeme, işçilik, ekipman ve tesislerin araçlarının kalitesi; c) iş sürecinin organizasyonu kalitesi.

yönetim teorisinin temelleri insan kaynaklarının kumandaları işleyişini ve iş amaçlarına ulaşılmasını sağlayacaktır personelin kompozisyonun nitel ve nicel göstergeleri kapsamaktadır. İnsan teknoloji belirli bir konum için yetenekleri, bilgi, beceri ve başvuru yetenekleri hakkında bilgi almak için yardımcı eylemler, operasyonlar ve yöntemlerin bütünüdür. O doğrudan işletmenin verimliliğine bağlıdır.

Orada pek çok teori vardır yönetiminin temel bilgileri kapsayan. Geçen yüzyılın en ünlü teorisyenlerinden biri olan Drucker, yönetim ayar hedefleri ile başlar ve ancak o zaman sistemleri ve işlevleri arasında birlikte çalışabilirliği gelişimine geçmek gerektiği fikrini ortaya koydu. Drucker, çalışanlarının verimliliğini arttırmak yönetim sürecinin ana görevi denir. Bilim adamı teorisine göre, her yönetici işletmenin ekonomik hedeflere ulaşmada ve müşterilerinin memnuniyetine çabalarını odaklanmalıdır. Onlara göre kendi kendini yöneten kolektif fikri sosyal girişim sorunları ile başa çıkmak için gerekli olan çalışanlar, demokratik bir vücudu oluşturmaktır özü olan, önerilmişti. Bunlara ek olarak, Drucker da yönetim alanında birçok diğer fikirler yazarıdır.

kontrol sistemlerinin sınıflandırılması gelişmiş ve farklı bilim adamları ve uzmanlar tarafından pratikte uygulanan yönetim modeli yansıtır. Modern liderleri kesin ve insan sonuçların toplamını (her zaman kontrol edebilir ve teyit edebilir) temsil bilimler, ve inanç ve uygulamaların bir sistem hem de yönetim değerlendiriyorlar.

Böylece, yönetim teorisinin oluşum öyküsü, personel alımını organize yanı sıra denetlemek ve ekonomik ve sosyal gelişimi kontrol planı halkının tarihini yansıtır. yönetim teorisinin gelişimi eğilim bir bütün olarak kurumsal yönetim sisteminin oluşumu ve insan kaynakları yönetimi hem üzerinde doğrudan etkisi vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.