Spor ve SağlıkFutbol

Mirjalol Kasymov: futbol biyografi

Özbek spor çok fazla değil ülke dışında tanınmış yıldız, ama bazı isimler sonsuza tarihe geçmek. O as Mirjalol Kasymov biri - Tanrı'nın futbolcu, bir koç olarak bir alanda harika bir oyun değil, aynı zamanda profesyonel işi sadece kanıtlanmış. insanlar vatan, Rusya'da ve eski Sovyetler Birliği'nin diğer ülkelerinde bilinen sevdiğini.

Yolun başında

Taşkent ailelerden birinde Eylül 1970 On yedinci bir çocuk doğdu. Biz Mirjalol Kushakovich Kasymov denir. Onun yolu o sahip futbol yapan ve 14 yaş gençlik içinde oynanan, bir çocuk olarak tanımlanmaktadır Birliği'nin ekibi.

Yıllar içinde - 1985 den 1986-inci Özbek Moskova'da lise futbol çalışmalarına geçti. 1987 yılında Mirdzhanolu ergenlik katılımcılar arasında Avrupa şampiyonu defne kazanmayı başardı ve 1994 yılında Asya Oyunları kazandı.

1987 yılında, yetenekli bir sporcu kulübü 1. Lig "Pakhtakor" altı oyun geçirdi ve 1988 yılında yeteneğidir Minsk şehrinin "Dinamo" kulübünde uygulamayı bulmak için. Ancak, Belarus, adam yakalandı değildir ve yakında "Pakhtakor" döndü.

daha istikrarlı ve pragmatik mesleği üzerine spor alışverişinde birçok yetenekli yaşıtları aksine Mirjalol Kasymov futbol kalmıştır değil, ondan tamamen bu günde.

kariyeri ve başarıları Çalma

altmış dört hedefleri - Taşkent "Pakhtakor" Kasymov parçası yaklaşık 190 oyun, puanlama, ne fazla ne eksik geçirdi gibi. kulüp ile yaptığı işbirliği süre kesintileri ile geri 1987-2003 yıl öncesine dayanır.

Doğal olarak, futbol spor Özbekistan sermaye sınırlı değildir yolu ustası coğrafya. O oynadı ve Vladikavkaz "Spartacus" ve BAE "Al-Shabab" dan Samara kulübü "Sovyetlerin kanatları" ve hatta bir takım.

memleketinde ve Rusya şampiyonu, evinde iyi Özbek bombardıman farklı yıllarda Özbekistan dört Kupası'nı tuttu oy kullandı. Ve bu adına Mirjalol Kasymov üzerindeki insan başarılarının bir liste değildir.

Kasımov - koç

Futbol kariyerinin sona ermesinden sonra Kasymov "lahana Bitki" gidip koçluk aldı vermedi. futbol olmadan Hayatı, hiçbir fikri yoktu.

Koçluk yolu Mirjalol Kushakovicha 2000'li yılların ilk yarısında "Mubarek" kulüpte başladı. Ve 2006 yılında "perde" ve Özbekistan milli olimpiyat futbol takımının altında efsanevi sporcunun yardımcı antrenör karşısında kazandı.

Bir yıl sonra, 2007 yılında, Kasımov da hızlı gelişmesine tüm isabet kulüp Taşkent "Kurvuchi", koçu oldu ve 2008 yılında, yenilmez "Pakhtakor" "sabitlenmiş" - Özbekistan şampiyonu.

Böyle başarılar gözden kaçmış gitmiş değil, 2008 yılında, Mirdzhalol Kasymov Özbekistan milli takımını kurşun ve az kesintiyle 2013'e kadar o görevde kalmıştır.

2012 yılında yılın en iyi teknik direktörü seçildi. Bir onüçüncü yılı ve Kasymov ve onun masraflar için başarısız oldu. Özbekistan ekibi dünya şampiyonasında girmeye başarısız oldu. Ürdün Mirjalol istifa Kushakovich ama FFU ile bir maç kaybettikten sonra memnun değildi ve o kaldı. 2015 yılında, ancak bugün bile genellikle danışman olarak davet edilir, onun saygı onu kabul - emekli sadece 2 yıl sonra oldu. futbol atlet itibaren gitmiş değil.

İnsanlar aşk

Mirjalol Kasymov halk Özbekistan'da gibi Yani, birçok gerçekleri ile kanıtlandığı. Bir bölüm art arda yerel medyada abartmış.

Ve hikaye şöyle oldu: sporcu bir sonraki uluslararası rekabete kalkan adam uğurladı havaalanından, arkasını, Kasımov giderken trafik polisi müfettişi araya geldi. Kolluk kuvvetleri Mirjalol araba durdu ama sayı 004 görünce (futbol formaları hep "dörtlüsü" sported ve araba sayısı böylece seçildi çünkü), dikkat gergin ve sağ ona sormak yerine, ünlüler selamladı.

Kasymov sevilen ve her şeyi kendi vatan ve ötesinde sevmeye devam. Bunun nedeni, kendine özgü oyun, parlak karizma ve hedeflerin çok. futbolcu Hakkında bir belgesel film o televizyona davet ve hatta kitap yazmak oldu, vuruldu. Mirjalol Kushakovicha abartmadan Özbek spor ilk büyüklükte büyük bir yıldız olarak adlandırılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.