Sanat ve EğlenceLiteratür

Kitabın Özet "Yaşam ve yaka" (Teffi Nadezhda)

satirik başyapıtlarından harika yaratıcısı - Hikayenin arsa özeti geçmeden önce, "Hayat ve yaka" Taffy Umut onun hakkında biraz konuşmak gerekir. o takma adıyla, döndü Petersburg şair ve yazar Nadezhda Aleksandrovna Lohvitskaya baskılı. O, uzun yeterince ilginç ve üretken bir hayat yaşadı. Umut Puşkin, Tolstoy, Dostoyevski ve Gogol karşısında Rus klasikleri ekledi. hayatının Yıl - 1872 den 1952 Her hayranı için Nikolai II kendisiydi. Devrimden sonra, o Avrupa'ya göç Almanya ve Fransa'da yaşadı. yazar Paris'te Rus mezarlığında toprağa verildi.

Yaratıcı özellikleri ve Taffy işleri

Yani, denilen pek çok esprili hikayelerinden biri "Yaşam ve yaka." Taffy ancak daha sonra bu konuda, 1910 yılında yazın. Nadezhda onun satirik şiir ve hicivlerinden için gündeme gelmesiyle, aslında St. Petersburg haftalık "Satyricon" dergileri ile "Eglantine" daimi çalışanı biriydi. O düzenli, "Rusya Coming", "Modern Notları" vb. D. "Bağlantı" gibi prestijli Fransız yayınlarda basılmış

Yazar Taffy sevgiyle Rus mizah »XX yüzyılın "kraliçe denir. Ancak, o gülme sıradan bir mizah adam değildi. Onun eserleri, ironi dünyasına izleyici çekmek sıradan bir insanın günlük yaşam üzerindeki üzüntü ve esprili gözlemler seyreltin. Onun edebi cephaneliği olarak iki kitabın, "Atlıkarınca", "ateş olmadan duman", "Kara İris", "Akşam Gün", "Backwater", "Tüm yaklaşık yılında "Yedi Fires", "Esprili hikayeleri" gibi eserler vardır aşk "" O'nun yabancı "" Yaşam ve yaka "vb

Ama 30'lu tarafından Taffy anı türünde yer almak başlar. göç hiciv ve mizah sonra yavaş yavaş onun için yararsız, belirli bir anlamda olmak başlıyor ve sonra çalışmalarında, giderek felsefeye dikkatini çeviriyor. Rasputin, Lenin, Kerenski, Kollontai, Repin, Kuprin, Bunin, Merezhkovsky, Meyerhold ve diğerleri: Çünkü onun kalem dışında kendi dönemlerin büyük ve etkili isimlerinden skeçler arasında.

"Yaşam ve yaka" Taffy: İnceleme

Bu parçayı okuduktan sonra, bu gerçekten çok imkansız ve hatta simüle bazılarında bu kurguyu düşünebilir. Peki düz yaka herhangi cansız nesne tamamen boyun eğdirmek ve hatta ona sahip hayatını değiştirebilir? Ancak bu gerçek hayatta, çok sık insanlar koşullara gitmek olduğunu göstermek örnekler hala vardır. Bu iş "Yaşam ve yaka" Taffy Hope ana fikri olduğunu söyledi. Sadece bu değil sıradan koşullar yeni bir yaka satın kahraman Olga, çok mütevazı, dürüst ve çok zayıf iradeli idi. Hiç onu beri yerine ve kendinde değil oldu. Yaka, onun üzerinde güç aldı onu yönetmek başladı ve sonu hicran sonuna götürdü.

Bu şaşırtıcı üründe aslında çünkü gerçekçilik çok belirsizdir ne, bazı abartı ve grotesk içerir.

"Yaşam ve yaka" Taffy: özeti

Sadece saf bir kişi hep sonuçta eşyalarını yönetmesini düşünür. Ve bazen hayatında sade votretsya şey bir tür, yani her şey değildir doğru yere, hepsinden kötüsü, dönmeye altüst edeceği anlamına olur.

Ana karakter Olechka Rozov üç yıl, she evli - dürüst ve iyi adamın, sessiz, sadık ve sevgili karım. Ve o çok mütevazı ve sendikadaki olduğunu iddia eden ve hayatta kanaat hiçbir şey her zaman en küçüğüdür. Kaza fabrikada mağaza Gostiny Dvor değildi ve bir kolalı yaka bayan sarı kurdele prodernutoy satın Ancak, bu o kadar uzundu.

keskin viraj

Evin o uzun farklı aldığınız için çalışırken, aynanın içinde döndürülmüştür almıştı. Şerit yaka o tarafında, ön bağlama edildi. Sonra da eski yaka bakmadım olarak bu, yeni bir bluz satın önerir fark etti. Olechka bütün gece o düşünce ile işkence ve sabah Gostiny Dvor gitti ve ev para ve hatta bir ceketle satın aldı. Ama özet bitmiyor. "Yaşam ve yaka" Taffy daha entrika doldurur.

Olechka tüm örnekler onu gösterildiğinde bu etek artık elbise, yaka stiline uyacak ve kesinlikle pileli bir etek gerektirir, ama para Olechka etmez. Ama bu kadar yolu o durdurmak ve brasletku ve gümüş koydu istemiyordu. Onun ruhu huzursuz ve ürpertici oldu. yaka yeni ayakkabı talimatı verdi çünkü tüm gece o yatakta yatan, ağladı.

Hemen ertesi gün o ancak yeni ayakkabılar, bir saat bile kalmamıştı. Aynı akşam, o solgun ve sinir kekeleyerek, iddiaya doktoruna götürdü büyükannesi, para talep brendi hasta kocası bu pahalı bir prosedür ovuşturarak onu emretti. İyi büyükanne acıdı ve para verdi. Ertesi gün, şık yakasına Olga yeni şapka, kemer ve eldiven ekler.

zamparalık

Para Çizgili kanepe almak için Sonra tanıdık beg geçti. Sonuç olarak, o evdeydi ve onu, kocası ve hatta iyi bir aşçı hırsız rahatsız etmişti. Ama bütün bu talep yaka talihsiz. Ne kadar garip, ama Olga hayatımı yaşamaya durdurdu tamamen kendini yaka sundu.

Biz kitabın kısa bir içeriği okumaya devam et "Yaşam ve yaka." Taffy özel olarak çıktı yaka, onu tamamen yoldan led hoş bir garip ve karışık bir tarzda dikilir ve karakter gerçeği okuyucuya yol açar. "İngilizce değilseniz yapmak neden, o zaman o sefahat sarı kurdele gerek" - diye düşündü. O uzakta iyi bir insan hayattan yapılır, biraz yaka direnmiş ve sonra, zayıf ve kemiksiz bir canlı gibi tamamen teslim oldu, ellerini bıraktı ve sürüklenmeye başladı.

aniden yere belirsiz konuşma her türlü dinlerken Yağlı saçlar kesilmiş, ve yüksek sesle kahkaha, sigara içmeye başladı. o dua ve ağlamaya başladığında Bazen, özellikle geceleri korkunç durumuyla ilgili bilgiler oluştu. yaka silinir zaman Temelde bu gerçekleşti. Gün be gün şeyler daha da kötüye gitmeye başladı, ve sonra o dürüstçe kocasına herşeyi itiraf karar verdi, ama o sadece inanmadı ve iyi ve iyi bir şaka olarak aldı.

Olechka bir yaka ile mücadele başladı, ama onu atmak, o, psikiyatristler, örneğin acı ve ağrı, bu tür bazı gereklidir, bunları değiş tokuş veya herhangi sağlık ve huzur üzerine olmadığını nevrotik ve zayıf insanları bilemezdi.

Bütün hayatım paramparça

Bu kitapta "Yaşam ve yaka" Taffy özetini bitmez. kahraman ve tüm zamanlar çok unleashed davranmış ve sol ve sağ büküm için boynunu zorla bir partide boynuna yakalı olmak evli kadın için izin verilenlerle çizgisini geçti.

Akşam yemeği üzerine bir genç öğrenci masanın altından bacağını sallayarak, onu fark ettim. Ve zaten o zaman bir yaka ve yaka öpüp tüm Romen ve kabalık dinlemek için restoran, içki içmek için aramak istedim izvozke bir öğrenci ile oldu. Genelde, Olechka sabah erken döndü. Onun sadık kocası evde onu bekleyen ve o onun için kapıyı açtı. O yüzü o bir piyon makbuz taşınan, solgun ve sinir görünüyordu. Sonra kocası onun nerede o arkadaşlarından para eşyalarını koydu ve ödünç neden çılgınca, ona sormaya başladı. Olga cebinde elleri, nasıl biliyordu ve söylemedim yüksek sesli bir düdük: "profukali".

Sonuç olarak, dürüst kocası onu bırakıp başka bir şehre taşındı. Ve yıkama yaka çamaşırcı sadece geçen gün bir yerlerde kaybetti.

Kim ezik ve mütevazı Olechka am ve kelime "sarılma" benzer olduğu için bankada hizmet etmek ve "öğrencilerin" kelimesi ile allık devam ediyor.

Sonuç

Şimdi kitabın ve özet temel fikir biliyorum. "Yaşam ve yaka" Taffy - Farklı düşünceler önerir, ancak herkes eğer sadece belirli bir aşamada, iyi Olga kendilerini tanımak ve bu gerçekten de şaşırtıcı işler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.