Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Windows x64 veya x86 - bir dizi?

Birçok kullanıcı, Windows içtenlikle platformları seçmek için hangi sürümün acaba bir kişisel bilgisayar işletim sistemine yüklendiğinde - x64 veya x86? Ve zaten, ne gerçekten Kesiklerini demek?

x64 veya x86 ile Programı: bir fark var

Yukarıda belirtildiği gibi, işletim sistemi, genellikle garip kısaltmalarla eşliğinde. Ancak, çok sık kullanıcı x64 veya x86 doğru sürümünü seçmenize olanak tanıyan farklı programlar indirirken sırasında bunları görebilirsiniz. Birlikte, bize tüm sayısal bilmeceler anlamaya çalışalım. en dünyanın bilgisayarların farklı mimariye sahip işlemciler farklı türleri vardır gerçeği ile başlayalım. çarçabuk hareket İfade bilgisayar çipi endüstrisi için en uygun olmakla birlikte, özellikle hızla geliştirmek ve işlemciler son on yılda başlamıştır geliştirmek.

Yer de oldu

Bazen şekilde başında bilgisayar çipleri kullanıcı çalışmasına izin
işletim sistemleri ve 16 bit bazında uygulamalar ve daha sonra onları daha gelişmiş 32-bit meslektaşları gelip yardım etmek, ama şimdi ilerleme zaten 64 bit mimarileri dokunmak mümkün olmuştur ve dünya çapında hatta ciddiye yayıldı.
Sen, sevgili okurlar, 16 bit programları desteklemek bilgisayarları bugün bulmak olası değildir ve yeni PC en modern mimarisi ile, kural olarak, kullanılabilir ve 64-bit işletim sistemleriyle sağlanır.


64 bit bilgisayarların gelişiminde öncü olan AMD çipleri olarak kabul edilir. Bu nedenle, yazılım geliştiricilerin adı "Amd64" başlığı altında bu işlemciler genelleme. Böyle bir belirleme oyunları ettiği belirtilen madde amd64 özellikleri, Intel işlemcilerin 64 bit ilişkilendirmeyi çalıştıran bilgisayarlarda çalışmaz anlamına gelmez anlamak önemlidir.

Yukarıdaki durumda, sıkıca uygulamaya girmeyi başardı sıradan bir genelleme vardır. sırasıyla 64 veya 32 - Sami azaltma x64 veya x86 tam olarak farklı mimari CPU gelmektedir. modern işletim sistemlerine bu işaretlerin kullanımı hakkında konuşmak, bunlar biraz temsil eder.

Nasıl PC'de yüklü x64 veya x86 OS öğrenmek?

Genellikle kullanıcılar diğer bir deyişle ne kapasitesini belirlemeye çalışıyor ya edilir, işletim sisteminin türü anda onların bilgisayarda yüklü. Sorunu çözmek için, masaüstünde (Windows için standart) "Bilgisayar" simgesine fare imleci ve sağ düğme bir kez tıklamanız gerekir.

"Özellikler", bağlam menüsünü görüntülemek için İleri öğesini seçin. Önünüzde gerçekleştirilen eylemler sonrasında bilgisayarınız ve işletim sisteminin özelliklerinin tam listesini içeren bir pencere açmak gerekir. 32-bit işletim sistemi veya 64-bit: Böylece, aşağıdaki çiftlerinden birini görebilirsiniz.

Yani, biz, x86 kontrol etmek veya x64 tabanlı programlar yüklü olmalıdır nasıl düşündüm, karmaşık olmayan bir yoldur. onlar da belleğe göre talep ediyorlar - Daha sonra, o özellik 64 bit programları inanılmaz performans yatıyor, ama diğer taraftan söylenmesi gerekir. Burada her şey aşırıya kaçmadan iyi olduğunu teyit kuralı vardır: RAM ve 32 bit klasik işlemcinin gigabayt bir çift zayıf dizüstü 64-bit işletim sistemi kurulumu - Bu diğer taraftan, 32 bit programlar ve sistem değil, ancak, bir hatadır fazla RAM 3 GB görmek mümkün. emrinizdedir bir kişisel bilgisayar, 4 gigabayt veya daha fazla belleğe de, güvenli bir şekilde 64-bit Windows tabanlı platformlar yükleyebilirseniz, sırasıyla programı da 64 bit olmalıdır. pencereler x86 veya x64, hem platformlar iyi olduğundan, oldukça doğru değil formüle ve seçim tek bir bilgisayarda gerekli yapılandırma tarafından belirlenir - Bu tür programlar daha iyi olduğunu, aslında, maksimum, bilgisayar üzerindeki kaynaklara acil soru kullanılabilir kullanın.Windows x 64: tuzaklar

Şu anda, tüm dünyada geliştiricileri ve mühendisler mücadele ediyoruz bazı sorular çözülmemiş nedeniyle, bu Konuştuğumuz tartışılmaz avantajlar kümesi haricinde en gelişmiş Windows x64 platformu ortaya çıktı
Yukarıda da unutulmamalı dezavantajları, bir dizi vardır. Diyelim ki uzun süre bilgisayarınızı kullanabilir ve başarısız olmamış yıllarca sahip bileşenler, bir dizi varsa, işletim sisteminin 64 bit sürümüne geçiş ile oldukça sorunlu olabilir bu cihazlar için sürücüleri bulmak için olasıdır gerçeği ile başlayalım. geliştiriciler aygıtlarının her türlü olduğu gerçeği böylece yeni ekipman satın müşterilerin teşvik çalışırken, üretimin dışarı atılmıştır ürünlerinin güncelleştirmelerini serbest bırakmak için çok istekli değillerdir. Tarayıcı veya yazıcı dünyanın en iyi eğer, çok az insan argüman dinlemek var.

Zaten Windows x64 fazla kaynak tüketir sözü var, ancak 64-bit ortamı için tüm programlar ve "daha fazla isteyen" başlar söylenmesi gerekir. Eğer imzalanmamış sürücüyü yüklemeye karar verirseniz Son olarak, ek bir takım adımlar gerektirecektir.

Ölçeğin diğer tarafında bilgisayarda yüklü RAM tüm kaynaklara erişim olduğunu. Windows x64 bile olduğunda bazı 32-bit programlar böyle oyun "Stalker" ve "Gotik" olarak 4 GB RAM, erişim yararlanabilir. 3 GB - ve çok nadir durumlarda işletim sistemi programları ve oyunları 2 GB belleğe 32 bitlik erişim arasında karşılaştırma için.

x64 veya x86 - - Kullanıcının seçtiği programların performansı aynı düzeyde kalır Bazı yazarlar ne olursa olsun platformu savunuyorlar. performans göstergeleri koşullar ve bir dizi faktöre bağlıdır, ancak pratikte işleme ses ve video, yanı sıra profesyonel ve arşiv programlarının bir dizi programlar çok daha aktif davranmaya başlar kanıtlamıştır çünkü tamamen bu görüşü çürütmek için çok zordur.

ikilem «x86 veya x64 ise: nihayet lehine karar verilmesi "ne koymak ikincisi ise eski güzel programlar vazgeçmek istemiyorum, sen 99 performanstan ödün vermeden 32 bit uygulamaların yüzde ve herhangi bir sorun 64-bit ortamda çalışan bilmeli . performans oyun gelince, öncelikle video sürücüsünün performansına bağlıdır.


Not: Yukarıda belirtilen tüm işler zaman yoktu

Biz zaten x86 ya da x64 tanımlamak için tam olarak nasıl biliyorum ama ayrıca açıklanması gereken şeylerin bir dizi vardı. Örneğin, biz zaten terimin tanımı haricinde biti hakkında hemen her şeyi biliyor, bu nedenle, biz kelime uzunluğu aynı anda bit cinsinden ölçülür bilgilerin belli bir miktar, işleme yeteneği olduğunu unutmayın.


ulaşılmaz sınır

İlginç bir şekilde, 64 bit mimarisi de algılanan hafıza ile ilgili olarak kendi limitleri vardır: 64 fazla RAM 192 GB göremez. Bir başka ilginç nokta: 64 bit uygulamaların doğal hacim olarak
Bu kural, bu tür videolar (filmler) veya müzik gibi eğlence malzemeleri için geçerli değildir Tipik olarak, 32 bitlik muadillerine göre daha 20-40% daha yüksek, ama hemen yeni bir sabit sürücü için çalışmaz.Şüphe sayısı - 4

Ayrıca RAM 4 GB PC kaderini tartışmak için gereklidir. Olay şu: Bir yandan, 32-bit işletim sistemleri sadece 64 lehine 3 GB bellek ve bir seçim bakınız bariz geliyor, ama daha iki kat daha fazla RAM gerektirir Windows x64 Sadece işe kendimi zorlamak unutmayın onun Bu durumda 32 bit "kardeş" ve zafer çok belirsiz gibi görünüyor. Bu gibi durumlarda, seçim matematiksel hesaplama ile değil belirlenir ve gereken ihtiyaçlarınızın ve bir bilgisayar önünde koymak için gidiyoruz görevler. Ve çünkü, tasarım açısından, dış etkilere bekleyin ve 32 64 bit işletim sistemleri aynıdır yoktur.

Adobe'den Haberleri

Eğer bir sanatçı veya tasarımcı iseniz, üzüntü veya tüm Adobe CS5 gelişmiş uygulamalar 64 bit olacaktır Adobe tarafından son duyuru memnun. Başka bir deyişle, Dreamweaver CS5, Photoshop CS5 ve benzeri bilinen uygulamalar sadece 64 bit sistemde çalışabilir. 32 bit platformu basitçe tanımıyor.Her şey sadece oldu

Bu yüzden x64 veya x86 sistem yüklediğiniz, öğrenmeye ve hangi seçeneğin tercih yolunu bulmuştur. Gördüğünüz gibi, çok zor değildi ve uzakta zaman sadece birkaç dakika sürdü. sizi eğlence veren bir çalışma aracı veya one - O size göre, bu bir kişisel bilgisayardan istediğiniz ne, bu durumda sadece iç farklılıklar ve mümkün olduğu kadar doğru belirlemek için anlamak önemlidir. PC iyi ayarlanmış ise, yeteneği dönüştürülmüş olması.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.