KariyerKariyer yönetimi

Meslek kuaför: Özellikle beceri

Kuaför - biri en eski ve en çok aranan meslekler. Daha önce, bu insanlar berber, berberler ve kar Yengeç çağrıldı. Bu mesleği özel bir beceri gerektirdiğinden, daha önce yaşanan kuaförler diğerleri, genç profesyoneller için kendi bilgisine geçti ve bu nedenle sık sık bir aile idi kuaför: baba oğluna sırlarını ortaya çıkardı.

Şimdi bu durumda dar bir odak vardır, ama bu berberler önce saç kesimi ek olarak, manikür sunulan hizmetler, tıraş, bazen tıbbi prosedürleri uygulandı.

Meslek kuaför: Özellikler

Mevcut durumda, herhangi bir modern ustası bakan kendine has özellikleri vardır:

Doğruluk. bir garip hareketi sadece tüm işleri berbat değil, aynı zamanda müşteriyi zarar veremezler çünkü kuaför iş, usta kuyumcu dakikliğinden gerektirir.

Spor Eğitimi. Bu mesleği seçen kişiler, iyi bir fiziksel durumunu gerekenler gibi görünüyor? Ama gerçek uzmanları her gün bir sürü insan geliyor ve ustaları çay içmek veya rahat ayakkabılar ve güçlü bacak kasları bu insanlara ihtiyacımız, sadece oturup çalışma ayakta yürütülen yanı sıra dinlenmek için her zaman ve ekstra 5 dakika değil. Aynı ellere geçerlidir: çevik ve ağır teknik donanım tutmak kolaydır olmak zorunda - saç kurutma makinesi ve saç maşası, hem de herhangi bir saç kesimi gerektiren iyi bir durumda uzun bir konaklama için taşıması kolay.

Yenilik. Bu madde arzu atıfta altında kesme ve yenileme saç diğer yöntemlerin yeni teknikler öğrenmek için master: Örneğin, bugün popüler bir saç uzantıları, laminasyon vardır, saç kesimi sıcak makas ek bilgi, araç ve kimyasallar gerektiren, vb .. Onun beceri yükseklikte kalması için, berber o kurslarda öğretilen olmuştu ve yeni beceriler mastering kez ayak uydurmak ne kadar sınırlı tutulmamalı: yüzden rekabeti hayatta kolay ve müşterilerin yaptığı hizmetleri ticaret asla.

Meslek kuaför: temel becerileri

mesleki beceri arasında şunlardır:

 • kuaför işinde kullanılan bu maddelerin, kimyasal reaksiyonların Bilgi: saç, restorasyon, ışıklandırma ve curling renklendirmek için gereklidir.
 • Özet düşünme: bu darbe-kuruduktan sonra saçı "yatıp" olarak saç kesimi ve saç sonra ne olacağına temsil etmek gereklidir.
 • Meslek kuaför güzel oluşturmak için ustaların sanatsal tat geliştirilmesini kapsar renklerin kombinasyonlarını boyamada ve tonları.
 • seçme saç organik olarak bütün unsurları ile kombine bir görüntüsünü yaratmak için, dikkate müşteri, onun karakteri ve elbise şekilde genel tarzını almalı Biçembilimsel bilgisi.
 • Bunlar bir istemci görmek istiyorum ne tür kurgu olabilir ve profesyonel görev - saç modeli daha iyi görüneceğini hakkında doğru bilgilendirmek için: Kadın kuaför onun müşteri kendi tercihlerinde daha duygusal ve öngörülemez olduğu için, ve psikolojik bilgiye sahip olmalıdır.
 • Her kuaför araçlarının amacı Mükemmel anlayış - profesyonellik diğer önemli bileşeni, birçok türü vardır bunlardan makas benzerlik formları rağmen: Bazıları "dağınık" tellerini oluşturmak için kullanılır, başka bir "merdiven" Normal damat vs. için üçüncü ihtiyacını oluşturmak için Aynı döşenmesi için gerekli olan taraklar için de geçerlidir: Aynı saç modeli iki farklı fırçalar keçelerin iki ya da daha fazla türde yapabilir ile.
 • Kuaför-vagon kesinlikle bütün erkek, kadın ve çocuk saç kesimi ayrıntılarını yanı sıra saç bakım ürünlerinin türleri arasındaki farkı bilmeli. Şu anda, bu kuaförler çok fazla değil: Sihirbaz bir yönünü seçin ve onu iyileştirmiştir.

Meslek kuaför: Talep ve olası iş

Günümüzde bu sanat çok toplumda değer verilmektedir: saç kesimi yalnızca nüfusun yüksek tabakalarının mevcut lüks oldu kere gitmiş bulunmaktadır.

kuaförde bu zanaat para kazanmak için birkaç seçenek vardır:

 • Bir güzellik salonuna almak için;
 • Güzellik salonunda çalışma;
 • stilistler okulda öğretmek;
 • Özel eylemde bulunmadığını.

Neyse ki, berber - çok spesifik değildir işgal ve kötü altyapı ile en küçük köylerde işi alabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.