Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Antoniy Pechersky. Aziz Antoniya Pecherskogo Hayatı. Anthony ve Feodosiy Pecherskie ve onların yaşam

Dinyeper yüksek kıyısında Kiev-Pechersk Lavra altın kubbeleri parlayan. neredeyse bin yıldır, sonsuzluk insan düşüncelerine atıfta ve Allah'ın lütuf ruh sıcaklığını doldurarak, kendi çan zil su üzerinde yayılır. Rev. Antoniy Pechersky - Bu antik manastır adı yaratıcısı, bir anıt haline gelmiştir. XI yüzyılın başında manastır hayatı ve Rus Ortodoksluğu ana kalelerinden birinin tabanında mübarek bu yerde Rab getirdi.

keşişliğin benimsenmesine yol

onun ilk yılları Antoniy Pechersky, sadece çok kısaca bahsetmek onun hayatını geçirdiği nerede, Hakkında. Chernihiv yakınlarındaki küçük bir köy ve kutsal vaftiz sırasında Antipas adlandırılan oldu - O Liubech yıl 983 sonraki dindar doğduğu bilinmektedir. Burada, belki de tüm bu onun çocukluk hakkında bilinmektedir. Tarih ebeveynlerin bile isimleri dünya Ortodoks Kilisesi'nin en önemli direklerinden birini verdi, korunmuş değil.

Tanrı'ya hizmet etmeyi bir dayanılmaz bir arzu hissettim yaşlardan itibaren, yıllar İsa Mesih'in dünyevi bakanlık tarafından gitti yerde tanık uzak Filistin'e yürüyerek gitti. Kutsal Mount Athos - Gerçekleştirilen bu yolda onun niyeti, geri Antipas Hıristiyanlığın manevi merkezinde daha ziyaret etti. İşte o sadece mucizevi görüntüye önce dua kadar teklif, antik tapınak saklanır, aynı zamanda bir nimet Athos yaşlılar, aldı manastır yemin adıyla Anthony ile.

Eve Dönüş

Kutsal Prens Vladimir günlerinde Yaşam Antoniya Pecherskogo - Rus Baptist - ağırlıklı Athos Dağı keşişler arasında yer aldı. Birkaç yıl boyunca o niyetle kurulmuş ve bilge kılavuzluğunda, ilahi öğretileri öğrenme, manastırın duvarları yaşadı. Ama Rab bilimlerde başarıya ulaşmış, bu mutluluğunu yaşarken, Antony İsa'nın gerçeğin Dinyeper kıyı ışığını getirerek, vatanlarına geri döndüler. O'nun iradesine İşte O Athos Dağı manastırın başrahip ifade etti ve o, keşişi mübarek dikim ve orada keşişliğin için novoposvyaschonnyh Rus toprakları içinde bir dönüş yolculuğu yolladı. Böylece onun wanderings Aziz Antoniy Pechersky dönemini sona erdi.

Hayat 1028 yılında, Kiev döndükten sonra, münzevi yaşam patlatır, o tepenin Berestovoy presbyter Hilarion, Kiev geleceği Büyükşehir üzerinde kazılan bir mağara nasıl seçtiği anlatıyor. O yıllarda Dinyeper kıyısında, orada Yunanlılar tarafından inşa edilmiş çok sayıda manastır olmuştur, ama bunlardan herhangi birinin ömür Anthony ruh yapılmış yüksek manevi taleplerini yerine getirmemesi. Yalnız bir mağarada, o günde oruç ve dua, içeriğe yalnızca chorstvym ekmek ve bir yudum su kendisi verdi.

Rusya'da, eskiden beri Tanrı'nın hizmet için dünyevi mal ayrılmış ascetics, saygı, bu yüzden münzevi münzevi hayat şan, Berestovoy keder üzerine kravat hızla Kiev, aynı zamanda birçok diğer şehirleri sadece yayıldı. Hayatta zor durumda talimat, nimet veya adaçayı tavsiye isteyen yüzlerce kişi, mağarasına gelmeye başladı ve asla Aziz Antoniy Pechersky reddetti.

sayısız kardeşler gelişi

Yakında onunla birlikte yaşamak istedim ve o kim ustalık manastır hizmeti yerine de vardı. bu tür ilk isteği Nikon adında rahip yapıldı. Theodosius - Bırak Kursk gelecek aziz ortağı Anthony geldi arkasında. O da Rab sevmeye genç yaşta tutuşturulmuş ve hayatı boyunca O'na hizmet etmek kaderini gördü etti.

Anthony ve Feodosiy Pecherskie, ve onlarla birlikte rahip Nikon gelecek manastırın ilk sakinlerini oldu. Bu onların dünyaca ünlü Laurel ile başladı. Aziz Antoniya Pecherskogo Yaşam yaklaşık bir düzine takipçileri katıldı zaman, o zaten yakındaki bir tepeye emekli, mağarayı yaşamış ve sol söylüyor, o özel yerleşti yenisini, kazdık. Ama yine eskisi herşey - Onun yanında yine keşişleri yerleşmeye başladılar. Böylece bugün bile görülebilir yakın ve uzak Mağaralar Manastırı, başladı.

Büyük münzevi şöhreti

Theodosius yakında manastırın başrahip seçildi aynı yerde kalan, hayat içinde hangi o Konstantinopolis'in Şartı Studite manastır uyarınca düzenlenmiştir. Bu sürekli dua ve emek yürütülen tüm mal ve can, ortak olduğunun sağlayan katı kurallar vardı. Her keşiş, itaat taşıyan idi ne yapabileceğini karar vermek, onu başrahip atandı. manastırdaki yaşamın olmazsa olmazı rahipler yüreklerini açtı ve akıl derin düşüncelerini sır olan günlük itirafı idi.

Kiev iktidarda Izyaslav geldiğinde - Rusya St. Prens Vladimir Baptist torunu, St Anthony görkemi zaten Rus arazi yayıldı. Izyaslav bütün maiyeti ile kendisi ve ana bilgisayar için onun rızası için sormak mağaralar geldiğinde Daha da bunun güçlendirilmiştir. Saint Anthony ve Feodosiya Pecherskih Hayatı bundan sonra manastır almak isteyen sayısı önemli ölçüde arttığını söylüyor. Bu hristolyubtsev çoğu Berestovoy keder üzerine tonsured ve onlar tarafından başlatılan yargılamanın layık devamı oldu.

Prens Izyaslav ile çatışma

Ama manevi iletişimin sevinç sadece insanları yatıyordu kendilerine gelen rahipler taşıdı. Onların mahalle ve üzüntü sonucu dünyevi yaşamın ayrılmaz idi. KISA yaşam Antoniya Pecherskogo Bu gibi kötü bir örnek yol açar. Barlaam adında bir asil soylu ve soylu hadım Ephraim oğlu - Bir gün Kiev iki yanına geldi. Her ikisi de bir keşiş olmak istediğini ve yakında kesilmiş oldu. Ancak, Tanrı'ya bu sevindirici tüm kardeşlik için en beklenmedik ve talihsiz sonuçları oldu.

baba Varlaam postrizhenii oğlu öğrendiği zaman, o zaman, onun eylemleri karşı bir sempati hissi, onun sayısız görevlileri ile mağaralara oldu. kardeşleri en uygunsuz şekilde kenara, evine, onsuz babasının nimet hayatımda böyle önemli bir adım atmak cesaret çocuğun gücünü aldı. Anthony ve Feodosiy Pecherskie acı olayı yaşadı. Ama kendisi Grandük Izyaslav başın tepesini traş sevdiği hadım öğrenmeye, öfke doluydu onların acı, ne!

mağaralar devre dışı bırakma

öfkenin etkisiyle Kiev cetvel onlar Barlaam ve Efrayim manastır hayatı feragat ikna ve eski dünyevi hayat devam etmedi eğer ele geçirmek ve cezaevinde Saygıdeğer keşişleri hapsetmeye tehdit etti. Izyaslav ayrıca manastırın Bütün kardeşleri dağıtmak için tehdit etti ve kendimizi mağara gömmek. Böyle bir öfkeli öfke de prens tarafından teşvik edildiğini şüphe yoktur "insan ırkının düşmanı."

Antoniy Pechersky, onun yaşam Allah'ın emirlerine yerine getirilmesi yalnızca dayalı edildi ve yerin efendileri önce başını çökmemiş, mağaralar terk etmek zorunda kaldı ve Aziz Theodosius ile birlikte ve tüm kardeşler yaşamak için yeni bir yer arayışına girmesiyle. prensesin sadece şefaat kalbin lordunun hafifletme ve özgün konumlarına geri dönmek için rahipler sağladı.

Gelecekteki Lavra ilk bina inşaatı

Ama keşiş acı onu neden olanlara şer kalbinizde tutun vermedi. Kötü olanın sadece entrika, o da geniş Tanrı'nın tüm çocuklara kalbini açmasını görmek. Ve Rab ona bırakmadı. Yakında mağaralar prens gazabından kurtuluşu arayan, onları terk herkese toplandı. Bu kesintiye çok talihsiz bir durum dindar manastır hayatı yeniden başladı.

Gelecekteki Lavra ilk bina - keşişlerin sayısı Kutsal Bakire Meryem Varsayım dağ ahşap kilisede sonra, önemli ölçüde artmıştır inşa edilmiştir. Bu dönemde, Antoniy Pechersky yapılan mucizeler çalışma, bir kanıt yoktur. Bir azizin Hayat o ona geldi ve sıradan insanların gözünden gizlenmiş geleceğin olaylarının, birçok tahmin hastaları iyileştirdi nasıl örnekleriyle doludur. Tanrı'nın Bu hediye evliyanın ile eşit koyar, Mısır ihtiraslı çöllerinde kez kravat. Aziz Antoniya Pecherskogo, şüphesiz hayatını dikkatlice okuyun herkes, şu ifadeye.

Chernigov Bakım

Yıl RAB üzüntü saf kalbi Anthony indirdiği girmek için bir kez daha geçti ve. Yine Kiev Izyaslav prensi onun kötü aracını seçti. Bu sefer, o Anthony iddiaya göre zihinsel düşmanı Vseslav Borisovich için kuruldu gerçeğine bağlı olarak, zihni iftira karardı - Rurik'in tür Polotsk prensi, o da Kiev'de bir kargaşa yapılmış onu destekledi. Bu suçlama siyasi amaçlı olduğunu ve çok ciddi sonuçlar doğurabilir.

Prens Svyatoslav - Yardım Chernigov, o yıllarda kurallar kardeşi Izyaslav gelen beklenmedik geldi. Olayla ilgili öğrendikten sonra, o manastır hizmet almaya devam etmek güvenli olabilir onun etki alanında Anthony kaçak. yalnız inzivaya için onlar da bize özeti bu makalenin temel oluşturduğunu Aziz Antoniya Pecherskogo, ömrünü söyler, daha sonra kurulan orada manastır Kutsal Anne temele dayanıyordu Boldin Hills'de bir mağara kazmışlardı.

kutsal yaşamın sonucu

Onun daha sonraki yıllarda kurduğu manastırın kontrolü çekilen kuvvetlerin olmaması için kutsal münzevi, In. Her zaman o namaza adamış ve o en yüce tahtına önce durmak kaderinde ne zaman artık o büyük an için hazırlanıyorlar. Onun dünyevi ki, o 7 Mayıs 1073 mezun oldu. Kendisinden geriye kalanlar "hala sarar altında.", Kilisenin ifadeye göre, halen başı açık değildir ve

hayatının ana nedeni haline gelmiştir Kiev-Pechersk Lavra, Ortodoks Rusya'ya üzerine inşa diğer manastırlar için bir model oldu. Bu archbishops, vaiz ve yazarların tarihinin alındı aralarında dünyaca birçok seçkin kilise liderleri, vermiştir. Onlar için ve İsa Tanrı her zaman tekrar tekrar Antoniya Pecherskogo hayatını yayımlandı hizmet veren gerçek bir ders kitabı yaşamış kalplerinde herkes için. onların ruhsal kahramanlık svershonnyh tüm çeşitliliği hakkında bir fikir verebilir sadece küçük bir dereceye kadar onu özeti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.