Haber ve ToplumDoğa

Melissa - çimen, yatıştırıcı kalp ve hoş sindirim

Uzun insanların geri ve çim melissa sağlığını korumak yardımcı olmuştur. olarak bunun kullanılması yatıştırıcı neredeyse tüm Avrupa ülkelerinde uygulanmaktadır. Bu bitkinin yaprakları uçucu yağ dikkate değer kalitesini içerirler. Bu hafifletme amaçlı belirgin bir etkiye sahip olan bir aracı olan kalp, ağrı taşikardi atakları, hem de kalp hızını normal hale getirmek ve kan basıncını düşürücü.

Buna ek olarak, merhem - C vitamini açısından zengin bitki ve organik asitlerle çok çeşitli. Bu kombinasyon, pişirme kullanımı için uygundur. Beslenme uzmanları aktif olarak metabolik süreçlerin normalleşmesi ve hızlı sindirime katkıda öğün içine dahil ediyor. Kuru formu melissa olarak - çim, hoş baharatlı bir kokusu vardır bu nedenle et ve balık için baharat olarak kullanılır. Taze yaprakları çorba koymak ve salata halinde kesilmiş. o çayı demlenmiş veya diğer içeceklere eklenen itibaren. Fransa'da, baş dönmesine ve aktif çalışan beyin önlemek için günde üç kez yemek tavsiye edilir.

Balkanlarda, Melissa - ot spazmını ve ağrıyı hafifletir. Bulgaristan'da, öyle - Sindirim yolu hastalıkları için etkili bir çare. da yardımını aşırı gaz kurtulmak ile toksik cüruf geri çekilir. Bu kaynar suya bir bardak kurutulmuş malzemenin bir çay kaşığı demlemek için, yarım fincan günde üç kez on dakika durup aç karnına içilir. Ülkemizde, bir olarak kullanılır başağrısı vasıtası ve uyku bozukluklarının. Bu fronküloz ile yıkandı ve stomatit ile ağız durulama ciltten Broth. alkol tentürler Paketleri eklemleri ve kas ağrıları rahatlatır. zor iyileşen yaralarda Eskiden taze yeşil yaprakları uygulanan, her zaman konut insanlar melissa otu yanında büyüyor. Bu maddeye uygulanan Fotoğraf bu olağanüstü bitkinin görünümünü göstermektedir.

Kehanet tarifleri için tavsiye Kolik otlar melissa gelen içecek et suyu 150 ml. pişirin için, kaynar suya bir bardak yapmak ve yemeklerden önce günde üç defa gerginlik ve içki sonra bir saat durup izin hammaddenin bir çorba kaşığı gerekir.

kulak çınlaması kurtulmak için, size aromatik madde uçar ya da değil buzdolabında yedi gün boyunca besinlerin liç bırakın, böylece şişenin kapatılması, votka bir çorba kaşığı dökün, ince break up taze otlar birkaç yaprak gerekir. Her iki kulakta üç damlacıkları geceleri tıp gömmek için hazır.

Farmakoloji çeşitli hastalıkların tedavisi için melissa esansiyel yağı sunuyor. Örneğin, öksürük etkili inhalasyon tedavisi için kullanılabilir. buna yağı birkaç damla sıcak su ekleyin ve buhar nefes almak gerekir. Bu prosedür, viral solunum yolu hastalıkları ve grip için gereklidir. Ağızda yaralar kurtulmak için, günde iki kez melissa yağı onları yağlamak için tavsiye edilir. Sorun cilt için bu yağ bakımı sayesinde, masaj yapmak, sinir gerginliği hafifletmek için birkaç damla banyo için ekledi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.