SağlıkKadın sağlığı

IVF ile Folikül ponksiyonu. folikül delme için hazırlık

Bir güçlükle çocuğu olmayan normal bir aile hayal edebilirsiniz. Demişler, "İnsanlar karşılamak, insanlar, evlenirler, aşık," ama yavruları ile maalesef hiç de çıkıyor. Modern tıp başarıyla vardır bu sorunu çözer. Bu tekniklerden biri, - in vitro fertilizasyon. Böyle bir durumda IVF ile Folikül delinme - zorunlu bir prosedür.

IVF nedir?

IVF (in vitro dölleme) - erkek sperm ile, bir besleyici ortam ile doldurulmuş bir test tüpü içinde karıştırılır yumurtalık yumurtadan ekstre olan çocuğun yapay kavramı vardır. Birkaç gün IVF sonrası yumurta o hayatta rahim, yerleştirilir. Kadınlar çocuğun beslenmesi koynuna hazırlar progesteron hormonu, almaları önerilir.

Çoğu durumda, embriyo başarıyla kurtulur. Çoğu zaman, dikkatli, bakımlı iki, hatta üç embriyo dikildi, gebelik şansını artırmak için. Döllenme sonrasında Gebelik testi parçası yedi ila on gün geçiyor.

prosedürler ise "ekstra" embriyolar onlar (ilk girişim sırasında sonradan kullanılmak üzere dondurulmuş hamile başarısız ya da bir çift ikinci bir çocuk istediğinde).

Yumurta, sperm gibi, onların kendi veya bağışlanan kullanabilirsiniz. İn vitro dölleme yöntemiyle infertilite kadın zarar çiftler gösterir fallop tüplerinin tıkanması, işlevsel olmayan (yavaş) sperm ile hem de erkek.

Ortalama bir IVF prosedürü üzerinde üç ila altı hafta sürer ve yaklaşık 120-150 bin ruble mal olur. IVF üç kez başarısız geçtiyseniz suni tohumlama ile gebe kesilmelidir olsun girişimleri.

IVF aşamaları

IVF öncesi tam bir muayeneden ve olası riskler ve komplikasyonlar hakkında doktorunuza danışın gerekir. Uzman ABD yapıp (böylece STD hormonlar, sitolojik smear, smear kan ve) gerekli tüm testleri atamak, sandalyede hastayı muayene edilmelidir.

Başarılı bir tüp bebek için bir kadın ve bir adam gerekir:

 • Olmak sağlıklı akut ve kronik iltihap süreçleri bulunmamaktadır.
 • , Sağlıklı bir yaşam tarzı Kurşun kahve dahil kötü alışkanlıklar, pes.
 • fiziksel aktivite sınırlayın.
 • Diyet, günlük vitamin yemek.
 • Doktorun reçete olmadan herhangi bir ilaç almayın.

Tüp bebek yılında birkaç adımda gerçekleştirilir ve üç ila altı hafta arasında sürebilir.

İlk aşamada - hazırlanması. Bu her iki ortağın tam incelenmesini içermektedir.

ikinci aşama - yumurtlamanın uyarılması. Adet döneminde tüm normal sağlıklı kadınlar, bir yumurta olgunlaşır. IVF doktorların başarısı için iki ya da yumurtanın daha almak gerekir. Bu nedenle, yumurtlama uyarımı çeşitli hormonal ilaçlar ( "Megonin", "Diferelin", "Orgalutran" "Menopur" ve m,., P.) kullanılarak gerçekleştirilir. Bu tür ilaçlar sadece doktor tarafından reçete edilebilir. uzmanlardan oluşan bir açık gözetimi de hapı al. Zaman zaman, köklerinin büyüme belirlemek için ultrason yapılabilir.

folikülleri 16-20 mm ulaştığınızda, üçüncü aşamaya geçin. Bu IVF foliküler ponksiyon - özel bir iğne ile oosit olgunlaşmış şekilde ekstre. Prosedür 15 ila 30 dakika sürer ve ultrason ile lokal anestezi altında yapılır. ortağın deliği olan aynı zamanda sperm geçmiş olması gerekir.

Yumurta ve sperm fazla çalışma ve döllenme için bir laboratuara gönderilir.

Dördüncü aşama - fertilizasyon. olgun oosit, bir besleyici ortam ile bir test tüpü içine yerleştirilmiştir. Ardından sperm tanıtıldı. Hamilelik gerçekleşene bir kuluçka makinesi içine yerleştirilmiş - (beş nadiren) bir ya da iki gün süreyle kapasitesi. hücre hızla bölünmeye başladığında, zaten implantasyon hazır bir embriyo, çağrıda bulundu.

Beşinci aşama - rahim boşluğuna hareketli embriyolar. işlemi birkaç dakika sürer ve tamamen ağrısızdır. Özel bir kateter kullanılarak Embriyo rahim boşluğuna sokulur. "Ekstra" embriyolar ileride kullanılmak üzere dondurularak saklanabilmesi.

rahimde embriyo ilk iki hafta hayatta. Diagnose gebelik tedavi sonrası 10-14 gün olabilir. İlk kez gebelik oluşmaz zaman durumlar vardır. umutsuzluk etmeyin. Bir süre sonra tekrar deneyebilirsiniz. Üçten sonra başarısız IVF denemeleri tayin değil.

programlardan biri vitro fertilizasyon taşıyıcı annelik içindedir. Bir kadının kendi çocuğu yapamaz durumlarda uygulanır. Taşıyıcı Annelik resmen Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve bazı ABD eyaletleri izin verilir. Diğer ülkelerde bu yasak veya kanunla düzenlenmemiş.

IVF ile Folikül delinme

folikül Delinme - tüp bebek gelecek için olgun oosit kaldırılmasıdır. prosedürlerine göre (vajina yoluyla) transvajinal gerçekleştirilir genel anestezi. Bu nadir durumlarda, yapılabilir lokal anestetik. Ovum ultrason ile kontrol edilir. 10-15 dakika süre.

folikül ponksiyonu önce aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmek önemlidir:

 • İki ya da üç gün boyunca işlem öncesi cinsel ilişkiden sakınmak için.
 • özel protein diyeti gözlemleyin. fermantasyonu neden besinlerden izin almak için.
 • Manipülasyonu aç karnına sabah yapılmalıdır.
 • onsekiz gün boyunca delinme folikül olgunlaşmasını hızlandıracak ilaç hCG, bir enjeksiyon yapmak için gerekli olan daha önce.

İşlem sonrası hasta karın bölgesinde baş dönmesi, ağrı hissedebilirsiniz. folikül ponksiyon sonrası yumurtalıklar, artan bazen çapı 12 cm. Ayrıca lekelenme alabilirsiniz. Bu tür bir durum, normal olarak kabul edilir.

Muhafız bulantı ve kusma, akut ağrı ve ağır kanamaya neden olmalıdır. o IVF için değil, aynı zamanda en Hastaların sağlığı için sadece tehlikeli olabilir olarak Hakkında belirtiler derhal doktora bildirmelidir.

suni tohumlama ana bileşeni - IVF ile folikül delinme. Prosedürün Yorumlar onu bir bebek hamile kalmadan ancak imkansız, çok farklıdır.

Nasıl IVF sonrası davranmaya?

IVF karar çift, kuşkusuz, çocuk sahibi olmak istekli. Başarılı bir embriyo transferi kadının ardından artan sevgi ve bakıma ihtiyacı var. İlk gün işlemden sonra, yatakta evde geçirmek iyidir.

Güvenli embriyoyu implante - Bu gebelik başlangıcıdır. Ancak bu hamilelik onun "heveslerini" vardır. Çoğu zaman, ilk olarak bir kadının vücuduna, özellikle, rahim, embriyo implantlar için agresif ve yeni bir hayat reddeder. Yani IVF sonrası çok daha sık düşükler olduğunu.

Bu fenomeni durdurmak için ağır egzersiz ve cinsiyete kaçınmaya ilk üç ay için önerilir. Ne de sıcak banyoları ve sauna alabilir.

Genellikle düşükler asıl sorumlusu tüm kötü alışkanlıklarına veda etmek değer.

Sağlıklı yaşam tarzı, uygun beslenme ve vitaminler - bütün bu hamileliği sürdürmek için gereklidir. Olumlu tutum ve iyi duygular hatırlamak önemlidir. Sonuçta, düşünceleri gerçekleştirmek!

Gebelik testi ve kan hCG IVF sonrası en az iki hafta geçmesi gerekir. Hamileliğin beş altı hafta içinde kesin büyüme ve rahim için embriyonun başarılı eki teyit ultrason, geçmek gerekir.

Yumurtalık hiperstimülasyon sendromu

Döllenme en önemli aşamalardan biridir - IVF ile folikül (farklı prosedürler hakkında yorum) delinme unutulmamalıdır. Ancak uygulamalar mümkün sağlıklı olgun yumurta olduğu kadar gereklidir. Yumurtlama Bu uyarılması için özel hormonal ilaçları kullanan gerçekleştirilir. ilaçların bir yan etkisi - hiperstimülasyon sendromu, yol yumurtalık bir artış, onlara kisti oluşumu, bu boşluklar kistler ve karın boşluğunda sıvı birikimi.

sorunları önleyebilmek, sen döllenme öncesinde gerçekleştirilir ayrıntılı bir inceleme kullanabilirsiniz. Hormonlar test etmek gereklidir. O'nun sayesinde biz kesin dozları hesaplamak ve hiperstimülasyonuna önleyebilirsiniz.

Hasta aşağıdaki belirtilerden en bulunursa - karın bölgesinde ağrı ve şişliği, hızlı kilo artışı, artan bel çevresi - o hemen bir doktora görünmesi. Bu hastane tedavisi gerektiren ortalama ve ağır derecede olan hiperstimülasyon sendromu, başlangıcı olabilir.

IVF sonrası komplikasyonlar

preparasyon veya deneyimsiz kişiler olmadan gerçekleştirilir herhangi bir yordam olumsuz sonuçlara neden olabilir. Buna ilişkin ve IVF ile. Bu nedenle, ovülasyon uyarımı bazen aşırı uyarılmasına yol açar. birikimini - Sonuç olarak, bu asit gelişir olabilir karın boşluğunda sıvı.

Komplikasyonlar bazen folikül ponksiyonu gibi basit işlemden sonra ortaya çıkar. korkunç ağrı, ağır kanama - bazı hastalar korkutucu bir karaktere sahip Yorumlar. diğer pelvik organlar folikül ponksiyonu sırasında etkilenebilir olmasıdır.

tüp bebek Hayır daha az yaygın sonucudur bir enfeksiyondur. temel nedeni - doktorların ihmali, steril olmayan koşullar.

Nedenle, çok dikkatli IVF kliniği seçmek gereklidir. Ve negatif değerlendirmeleri ile hastaların folikül ponksiyonu ve tutan hastane, böyle bir manipülasyon eğer geçmek gerekir.

IVF için Kontrendikasyonlar

ECO - medikal manipülasyon, aileleri kısır anne olmak için bir şans verir. Ancak bu prosedür onun kontrendikasyonları vardır. Bunlar:

 • Somatik hastalıklar (hastalıklar kalp, kan damarları, solunum sistemi, karaciğer, böbrek, sindirim sistemi, kalıtsal genetik hastalıklar ve diğerleri).
 • akıl hastalığı.
 • Konjenital malformasyonlar, anormal uterin yapısı.
 • imkansız IVF foliküler lastik haline rahim, iyi ve kötü huylu tümörler (sonuçlarını - hastanın ölüm).
 • Akut enflamatuar süreçler.

Bu hastalıkların tedavisinden sonra IVF programı başlatabilirsiniz. "Taşıyıcı annelik" Kullanılacak - hastalıkların tedavisi sonuçlarını, tek yol getirmedi edin.

Sonuç

yeni tıbbi teknolojiler sayesinde, IVF pek çok çift bebek doğumuna umut veriyor. Binlerce aile şimdiden güvenle anne olmak için bu fırsattan yararlanarak almış.

Foliküler delinme IVF - zorunlu bileşeni mümkün değildir onsuz yeni bir hayatın gebe. döllenme için Yumurta bir anne olmak üzeredir kadını ve kadın donör verebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.