KanunDevlet ve hukuk

Kazakistan'da kadınlar için emeklilik yaşı artırmaya karar

Kazakistan'da bir iş bir kadına elli yaşın üzerinde neredeyse imkansızdır bulmak için, bu yüzden kadınlar için yasanın kabulü için emeklilik yükseltmek 63'e akım 58 yaşındaki yaşını Bu insanlığın ince yarım basitçe muhtaç bırakır. Kazak kadınlara göre, genç profesyoneller yol vermek için, daha da önemlisi, kendin için yaşa ve mümkün olmalıdır. "55 yıl sonra Bir işçi zaten işe yaramaz ve sadece fiziksel olarak zayıf, bizi zarar ve beyin pişirmek değil," - onun yaşı ve Kazakistan'ın yeni yasa kadınlara benimsenmesini yorumladı. Bu ülkede erkekler 63 yaşında emekli ve karşı cinsle bu "dengeleme" kadın arasında neden oldu Kazakistan nüfusunun negatif duyguların fırtına.

kadınlar için emeklilik yaşını yükseltmek için bu kadar çözüm, Kazakistan Kairat Kelimbetov toplantısında TBMM Başbakan Yardımcısı söyledi. O kadınlar genellikle doğum küçük kazanmak ve uzun yaşamak gerçeğiyle kararını açıkladı. Başbakan Yardımcısı göre, önümüzdeki on yıl içinde mevcut seviyesini korumak için, olurlarsa olsunlar ne kadar, reformları gerçekleştirmek için gerekli olan "acı."

Altı ay her yıl kadar artırılarak, on yıl içinde Kazakistan'da kadınlar bir kez değil planlıyoruz için emeklilik yaşını yükseltmek, ancak yavaş yavaş. Böylece, 2024 başında, hukuk tam güçle zaten gelecektir.

Kadınlar onlar 63 yıla kadar çalışmak ve onun kararını yeniden gözden zaten ağır kadının kaderi hakkında düşünmek için hükümet üzerinde baskı için yeterince güçlü değildir eminiz, sağlık şikayetçi.

küçük montaj karşılaşmamızda, Kazakistan'da emeklilik yaşının tartışırken, yardımcısı Zhumatai Aliyev bu yasanın kabul edilmesi, insanların düzinelerce hatta yüzlerce ülkeyi terk etmek zorunda kalacak işaret ederek, seyirci uyardı.

Seçilmiş yetkililer aktif ulusal ekonominin gelişmesi için yeniliklerin tüm avantajlarını açıklayan nüfus ol.

Nüfus S. Abdenov Çalışma ve Sosyal Koruma Bakanı onlar doğum izninde gitmek gibi erkeklere göre% 25 daha az kadınların emeklilik tasarrufları, düşük ücret almalarına açıklıyor ve emekli, ortalama 21 yıl yaşayan erkekler ise - değil 13 daha fazladır.

Emeklilik reformunun bir parçası olarak, hükümet Kazakistan'da emeklilik yaşını artırmak için ancak başka bir seçenek görür, ancak bazı bölgelerde aktif olarak hükümet bu kararı ile çileden yeni yasa vatandaşlara karşı imza toplamaya başladı.

Kazakistan'da yaşayan birçok kadın, emeklilik yaşının haber anlamlı bahar havası bozulmaktadır. Onlar kendi duygu ve onlarca onu başkan alacak ve onların görüşlerini duyulacaktır umuduyla internette yeni yasa yürürlükten kaldırmak için dilekçeyi imzaladı Kazak binlerce kadının gizlemedi. Tabii ki, bir kadın milletvekili olma ya da sadece, sen 63 yıl ofiste ve oturamayan ama ne sadece ölümlü kadınlar yüksek maaş olan: sıvacı, ressam, shpaloukladchikam ve silecekler, seviye olan son derece düşük yaşam ve fiziksel aktivite çok yüksek? Genel nüfusa göre, Kazakistan'da emeklilik yaşının yükseltilmesi önce, çalışma koşullarını iyileştirmek düşünmeye başlamak gerekir.

A "boğazında yumru" olarak kadınlar için, Kazakistan'da emeklilik yaşını artıran yasa, ama aynı şekilde birçok gidiş Avrupa ülkeleri, şimdi sayı inmek ve Kazakistan olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.