Sanat ve EğlenceLiteratür

Maxim Tankı: hayatı ve çalışmaları hakkında kısa bir bakış

Maxim Tankı en ünlü Belarus şairlerden biridir. Çalışmaları Belarus edebiyatının gelişimi için önemli olduğunu, sadece sanatta değil, aynı zamanda ulusal anlamda: Sonuçta, o Belarus dili sevdirmek için çok şey yaptı onun gelişimi için kuvvetle Radel ona kitap tercüme ve.

ilk yıllar

kimin biyografi bu incelemenin konusu olan, 1912 yılında Minsk bölgesinde doğdu Maxim Tank. Asıl adı - Eugene Skurko. O basit geldi ama fakir bir köylü ailesi. Birinci Dünya Savaşı sonrasında o ve ailesi Moskova'ya taşındı, ama bir süre sonra onun doğduğu köye döndü. Polonya ve Rus Komsomol üyesi oldu ama yakında freethinking ve itaatsizlik için okuldan atıldı: İki okullarda okudu. O Maxim Tankı ilk edebi alanda elini denedi Vilna Rus okulunda, geldi sonra. İlk şiirlerini yerleştirilen kendi el yazısıyla edebiyat dergisi yayınladı.

edebi kariyerinin başlangıcı

1930 yılında şair aktif Takma adla yeni eserler yazmaya. Onun ülke çapında tanındı şu anda oldu. Ancak, o da Polonya'da bir parçasıydı Batı Belarus, yaşadığı gerçeğine Maxim Tankı çünkü o dilde dergi için Belarus dili ve propaganda zulüm gördü. Yine de, o Polonyalı gazetesinde bir sütun kurşun Belarusça ve Belarusça basılı sürümleri aktif olmaya devam etti.

Yukarıdaki on yılda oluşturulduktan ve büyük eserler, şiirler, örneğin, "Narache", "Kalosse" olmuştur. Çalışmaları yakında ülkenin edebi hayatında kayda değer bir olay, genç yazar hemen fark oldu ve o en umut verici şairlerinden biri olarak algılanmaya başladılar. Belarus birleşmesinden sonra onun komünist olarak kabul edilen rağmen, Sovyet yetkililerin zan altında idi. üzerinde birkaç kez tutuklama tehdidi asılı, ama bu bir aktif edebi kariyerini devam etmesine engel olmadı.

savaş yılları

Maxim Tankı Beyaz şair, eserlerinde önemli bir yer askeri meseleleri ödedi. Örneğin, Şiiri "Yanuca Syaliba" yazdım ve çeşitli şiir kitapları, aralarında "Praz vognenny nebaskhil" yayınladı. belirgin eserinde ve takip eden yıllarda Askeri tema rakamları ise şair kendisi yeterince güçlü ve anlamlı değildi düşündük.

sanat Özellikleri

Maxim Tankı Bu kaynakça yorum tabidir, biyografi, yaratıcılık, tüketici konularda ruhu içinde halk masalları yaratıcısı yanı sıra eser olarak milli sevgiyi aldı. İşte bir "Ehau kazachnik Bai", "At ve Leu" ve diğerleri gibi onun yazıları bulabilirsiniz. 1970 yılında günlük formunda yazılmış bir kitap yayınladı. Eleştirmenler dil ve üslup aşağıdaki özelliklerini işaret etmektedir:

  • manzumdur akıcılık;
  • her zaman klasik kural ve canonicity gereklerine uyulması, ama çoğu zaman başvurmadan yalnız bir şekilde ona özgü bir karakteristik yazdığı değil beyaz ayet.

O ana dilinde çok nazik olduğunu ve bütün hayatı, yaratıcılık ve sosyal aktiviteler devam eden geçerliliğini tesis etmeye çalışıyor. Başka şeylerin yanı sıra, o mükemmel Rusça Polonya dilini yanı sıra bilgi hakim.

Editoryal ve sosyal hizmet

M. Tankı aktif editoryal çalışması yürüttüler. Biz zaten o kendi el yazısı derginin yayınlanmasıyla onun edebi kariyerine başladı belirtmiştik. Savaştan sonra sonra, satirik dergisi "Vozhyk" düzenlenmiş "Polymya" olarak adlandırılan başka bir sürüme taşındı. O, ülkenin Yazarlar Birliği üyesi olan onun kurulu başkanı oldu. Şair nihayet tanınan bir yazar olarak ortaya savaş sonrası zaman olduğunu düşündürmektedir Yüksek Konseyi, çalışmış gibi. Bu onun milli şairi unvanını aldı gerçeği ile kanıtlanır. Maxim Tankı, biyografi, yaratıcılık, ödül ve başlık olan o haklı okuyucuların sevgisini ve saygısını zevk olduğunu göstermektedir, o Stalin ve Lenin ödüllerine ve Sosyalist Emek a Hero oldu hangi Belarus dilin geliştirilmesinde önemli katkı yapmıştır.

eserler

şairin siyasi görüşlerine hala tartışmaya. Bir yandan, o bir komünist olarak kendini konumlandırılmış, ama aynı zamanda, o sürekli partiden zan altında olduğu için (bu zamana denir kulaklar at), o kapitalist ülkede büyüdü zengin köylü aileden geliyordu. Bununla birlikte, ulusal tema eserinde lider yerlerden biridir. O, ulusal yaşamın skeçler ve sıradan insanların hayatlarını ilk etapta ilgilendi.

Örneğin, ilk şiirlerinde "Narache" biri o da buzun altında balık izin verilmedi olmasından kaynaklanmaktadır grev sıradan balıkçılar adamış. denilen şiirlerinin en erken koleksiyonlarından biri "On Stage", daha sonra bir koleksiyon geldi "Tampon direği." eserinde en önemli yeri felsefi temalar ve hiciv türü olmasına rağmen, o askeri tema üzerinde yazdı. Bu çalışmaların bu tür "Kab Veda", "daroze" ve diğerleri gibi çağrılabilir arasında. Şair 1995 yılında öldü.

şairin edebi faaliyeti olarak kabul ve Y. Kupala ve Y. KOLAS gibi diğer tanınmış Belarus şairlerin eserleri ile eşit değerlendirilmelidir. Bu yazarlar eserlerinin ünlü Belarus şiir yaptı. İşlerinin büyük bir ortak özelliği eserlerinin tüm ana teması ulusal yaşamın ve sıradan insanların hayatlarının bir görüntü, hem de savaş sorununu yaptık olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.