Sanat ve EğlenceFilmler

Matt Groening - parlak bir karikatürist ve yetenekli bir aktör!

Matt Groening - popüler bir Amerikan karikatürist. Belki de en ünlü eseri - mega başarılı animasyon serisi "The Simpsons". Bu yazıda birey hakkında detaylı olarak açıklamaktadır. karikatüristin hayatı, çalışmaları hakkında bilgi edinmek ister ve benzeri, o zaman bu makaleyi okuyun.

Matt Groening: biyografi

karikatürist doğduğu Portland 15 Şubat 1954. Matt Groening (yukarıda görebilirsiniz fotoğraf) beş çocuk (o üçüncü çocuktum) vardı ki büyük bir aile yaşıyordu. Baba Homer Groening annesi Margaret Groening'in öğretmendi, bir yönetmen ve senarist olarak çalıştı.

Matt Evergreen State College (Olympia, okudu WA). Zaten ilk çizmek için yeteneğini orada gösterdi. Mat yerel gazetede editör ve üniversite bazen boyalı resimler, mini çizgi roman oldu.

Bir yazar olmak için Matt Groening, Los Angeles (1977) taşındı. kendisini desteklemek amacıyla, o çok sıkı çalışmak zorunda kaldı. Los Angeles'ta geçirdiği üç yıl boyunca, Matt kurye, bir gazetecinin, bir sürücü ve hatta satıcı kayıtlarının ayakkabı başardı. Boş zamanlarında karikatürcü çizgi roman çizim yeteneklerini geliştirmeye çalışıyoruz. Groening birkaç eserler gazete ve dergilerde yayınlandı. Bu nedenle, 1982 yılında çarpan geleceği gazetesinde Los Angeles Okuyucu rock 'n' roll bir sütun yol emanet edildi. Ama dolayı makalelerinde Matt sık sık onun çocukluk ve hayatımızı yazmış olması nedeniyle, Groening çıkarıldı.

Deborah Kaplan - Aynı Los Angeles Reader'da Matthew gelecekteki eşi buluştu. Bu Groening denilen ilk başarılı eserlerinden biri yayımlamak yardımcı oldu "Love -. Bu cehennem" Bu çalışma çizgi roman oldukça hacimli kitaplar olduğunu. 1980 sonlarına doğru Mat firması Apple için, afiş broşür resimli ve boyalı vardır.

Ama Groening'e hayatında dönüm noktası 1985 yılında geldi, ne zaman yapımcı Dzheyms Bruks ilgilenen umut verici bir ressam. Bu Matthew kolayca anlaşılan bir karikatürist olarak çalıştı önerdi kim olduğunu. Böylece efsanevi animasyon serisinin hikayesini başladı.

"The Simpsons"

Matt Groening denilen popüler TV dizisi için yaptığı kısa eğlendirici eskizler çizmek zorunda "Treysi Ulman göster." Bu sanatçının kaleminden küçük aile Simpsons sol o zaman oldu. Şort birçok izleyiciler relished, böylece 1987 yılında otuz dakikalık animasyon serisinin ilk tam seri oldu.

Yukarıda okunabilir gibi, Matthew sık sık eserlerinde otobiyografik anları kullanır. Hareketli serisi "The Simpsons" istisna değildi. Yani, Marge ve Homeros'un karakterleri çarpan ebeveynlerine adını, ve Patty Maggie ve Lisa Matt'in kız kardeş onuruna isimleri var olan.

Önümüzdeki 30 yıl içinde gösteri 2007 yılında, hatta tam Filmler adıyla yayımlanan olduğu kadar popüler oldu "Simpsonlar Sinema."

"Futurama"

Hareketli serisi "Futurama" - Matta başka daha az başarılı buluşudur. Tüm eylem yılı 300 yılında gerçekleşir ve karikatür galakside kargo teslimat yapan bir ekip "Planet Express", anlatıyor. iş David Cohen (popüler telestsenarist) ile birlikte oluşturulan ve serinin resmi kapanış sonradan 16 dizi ayrılır 4 polnometrazhki yayımlandıktan sonra birkaç yıl sonra 2003 1999 den Fox çıktı edildi. Ve 2010 yılında, destek kanalı Comedy Central sayesinde animasyon serisinin yeni sezon yayınladı. Comedy Central temsilcileri sözleşmesini yenilemeyi reddettiği gibi, ne yazık ki, tüm girişimler, boşuna idi "Futurama" canlandırmak için. Sonuç olarak, şu anda animasyonlu serisinin sadece 8 mevsim vardır.

Matt Groening: Filmografi

Dedikleri gibi, yetenekli bir insan her şeyde yetenekli. Yani, Matt Groening lezzetli çarpanı, "Simpsons" ve "Futurama" yaratıcısı olmakla kalmayıp, aynı zamanda nedyuzhy oyunculuk yetenek övünebilir. Makalenin bu bölümünde filmde Groening ana rolleri bahsedeceğiz.

Matthew sık sık çeşitli Amerikan TV şovları oynanan ( "Rezervuar Köpekleri", "The Daily Show", "Kültür göster Coast", "Uzay Hayalet Sahil", vs.). büyük hareketli görüntüleri ile ilgili olarak, Groening "Şeytan ve Deniel Dzhonston", "Peefeeyatko", "Yedinci Python," ve diğerleri gibi filmlerde parladı. Buna ek olarak, animatör genellikle böyle bir transferi ile ziyaret edilmektedir "Oprah Winfrey Show".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.