Ev ve AileAksesuarlar

Bisiklette kilitle veya Nasıl hırsızlığa karşı korumak için bisiklet

Bu garip gelebilir, ancak bisiklet hırsızlığı özel mülkiyet ile ilgili en yaygın suçlardan biridir. Ve ceza durum nispeten sakin olduğu ve hangi zengin Avrupa ülkeleri, bu konuda bir istisna değil. Herhangi bisikletçinin için çok gerekli bir şey, ne olursa olsun bölgenin hangi yaşadığı - Bu nedenle bisikletle kilit söyleyebiliriz. Ve biz kelimenin tam anlamıyla birkaç saat içinde kaybolur, o kadar da kötü olduğu eski Sovyet ülkeleri, ilgili neler söyleyebiliriz. Bunlardan% 12'si birkaç kere oldu ederken 2009 yılında bir anket, bu bisikletçileri bisiklet% 44 çalındığını bildirildi hangi sitelerden birinde yürütülmüştür.

bisiklet için hırsız kilidi nedir

Eğer bir bisiklet var, ama henüz yoksa farklı türleri tanımak zamanı, küçük ama önemli bir cihazdır. o sokağı terk etmek gerekli olduğunda bu durumlarda bisikletin güvenliği hakkında endişe durdurmak için en iyi gelecekte çevreye ve modeline uygun bisiklet kilit açmaya izin verecektir. Bu cihazın en önemli parametreler zincirli veya tel kalınlığı, malzeme ve kilit tipi olduğuna dikkat edin. : Kilitleme mekanizması türüne bağlı olarak bu cihazın iki ana gruba ayrılabilir Kod bir bisiklet için ve bir anahtarla bir cihaz. güvenilirlik açısından, bunlar yaklaşık olarak eşittir ve son seçim bisikletçileri için en iyi olanı bağlıdır: Sizinle anahtarı saklamak veya kod hatırlıyorum. Bu cihazın ana türleri için olduğu gibi, aşağıda aşağıdaki modelleri ayırt edebilir.

1. D- veya U şeklinde bir kilitleme

Bu tip spesifik olarak en güvenilir seçenektir. Atıştırmalık veya neredeyse imkansız gördü ve ana anahtarı açmak çok zordur. Ancak bir dezavantajı var - kolan küçük boyutu ve yakındaki çit sonrası küçük çapa olmayacak, eğer sen araca bağlamak hangi bir konuyu bulmakta bir sorun olabilir.

2. tertibat zinciri

Bu durumda, güvenilirlik bağlantılar yapıldığı malzemenin özelliklerine bağlıdır. bunlar özel bir alet vasıtasıyla kırılması kolaydır olarak kullanın cihazları demir zinciri, tavsiye edilmez. biz böyle bir cihaz satın almak ise, bu sadece çok dayanıklı alaşım bağlantıları ile olduğunu. Tabii ki, bu daha mal olacak, ama onun kaplaması sayesinde iyi bir zincir çerçeve üzerinde boya çizmez gerçeğini söz değil, onun güvenilirliği sağlanacaktır.

3. Bir kablo ile bisiklet kilidi

Çok Önceki düzenlemeye benzer, ama yine de bir dizi farklılık vardır. İlk olarak, bu tür bir cihaz daha az bir ağırlığa sahiptir, ve ikinci olarak, bu tel gerilebilir bir bobin olarak yapılmış olması halinde, daha kompakt. Bu kilidin dezavantajı, takviye edici makas vasıtası ile çıkarılabilir olmasıdır ve bu nedenle, diğer hırsızlık aracı ek olarak kullanılması arzu edilir.

Plakaların tekerleği 4. Kilit

Bu çelik plakalardan yapılır ve kare sabitlemek için yalnızca kullanılır. Ne yazık ki, zayıf özel aracını direnir ve bunun yanı sıra, sadece tek bir düzlemde sabittir.

tekerlek tespit 5. Özelliği

Bir yandan, bir çok uygun kullanın ve diğer ilgili, bir koruma tek araç olarak tamamen işe yaramaz. çit veya diğer nesneye bisiklete kullanarak sabitleyin imkansızdır. Gerçekten tek şey - hırsız gitmesine izin vermek değil. Bu, elbette, sırtında bisiklet taşımak için bir saldırganın engellemez.

bisikletle kilit ne tür seçilir?

Her seçenek dezavantajları vardır yana, en iyi çözüm iki cihaz alımı olacak. İlk bisikletin yardımıyla, desteğe bağlamak, hem de ikinci obhvatyvaniya tekerlek ve çerçeve için uygundur. Ayrıca, bir şey korumalar siparişi vermek olursa, böylece önceden bisiklet resim çekmek ve kare sayısını kaydetmek için zarar vermez. Ve son hüner - veri ile kağıt direksiyon levha koymak. O bisikletin tespiti durumunda belirleyici bir argüman ve size ait olduğunu kanıtlamak yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.