ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Köşeli taşlama Makita 9555HN: teknik özellikler

Açı taşlama Makita 9555HN - farklı malzemelerin işlenmesi için tasarlanmış bir kompakt cihaz. Onun küçük boyutlar bölgelere ulaşmak zor işlenmesi için izin verir ve hafif kullanmak için rahat yapar. kompakt bir cihaz da, mükemmel bir verim sağlamak için yeterli güç (710 W) sahiptir. Modeli elemanları önler toz koruma ve labirent conta, geliştirilmiş olarak donatılmış toza. Bu cihaz ile böyle beton, tuğla ve taş gibi toz malzemeler, çalışmak için kullanabilirsiniz. Konik dişli yavaş aşınmaya ve uzun servis ömrü sağlayan bir metal, yapılmıştır.

Bu ise açısal-sander Makita 9555HN iyi düşünülmüş kullanılabilirlik. Mil kilidi 125 milimetre memeleri hızla yenilenmesine izin verir. Ayrıca, aygıt ilk akış akımı sınırlayan ve çalışma tam başlangıç sağlayan bir elektronik sistem ile donatılmıştır. Bu sistem, aşınma ve yıpranma cihazın güvenlik ve korunması için bir ölçüdür. sap 2 pozisyonda monte edilebilir, çünkü rahat Makita 9555HN makinesi, tutun ve sağ ve sol eli için.

Buna ek olarak, bu cihaz da titreşim ve gürültü sorunu yok çünkü rölanti oldukça yüksek oranda rağmen, kullanmak da rahattır.

fayda

Öğütücü Makita 9555HN kullanıcıların en olumlu eleştiriler aldı. Onun avantajdır:

 • Kolay kullanım için küçük çaplı bir mahfaza;
 • Gücün ve kompakt, tek elle işi yapmak için yeteneği;
 • Toz ve inşaat enkaz korunur tüm yatakların labirent tasarımı sayesinde;
 • bir koruyucu cila ve toz cila kaplaması olan bir stator ile kaplanmış olan bir çapa, Hatta taş, tuğla ve seramik malzemenin kesme işlemi sırasında iyi bir dayanıklılık garanti, hasar ve tozdan motoru korur.

enstrümanın en önemli avantajı ise kullanılabilirliği ve ucuzluğu olduğunu.

Makita 9555HN: Genel Bakış ve Spesifikasyonlar

 1. Sürekli çalışma, cihaz gücü 710 watt tüketir.
 2. 10.000 rpm hıza kadar Rölanti.
 3. tekerleği Taşlama depresif merkezi ile - 125 milimetre.
 4. Mil - M14h2.
 5. Kesme disk - 125 mm.
 6. Güç kablosu uzunluğu - 2.5 m.
 7. 0258 milimetre Toplam uzunluk.
 8. 1.9 kg - prosedür EPTA 01/2003 e göre ağırlık.

Seçenekler

Bu açı değirmeni Makita 9555HN temelde diski, özel bir anahtar kumlama ve somunu sıkıştırma, koruyucu kapak, yıkama, sap tamamladı.

Kütle paketlenmiş makinesi yaklaşık 2.7 kg'dır.

randevu

Makita 9555HN sıyırma ve iş kesmek için tasarlanmış. Bu en güçlü, ama çok rahat ve kolay değildir. düşük ağırlığı ve büyüklüğü, örneğin bir araç tek elle tutmak için kullanılabilir.

fırsatlar

Bu modelde, açılı taşlama Makita 9555HN mil kilidi yanı sıra düğmeler açmak kilitlemek için yeteneği sağlar.

Bu seçenekler sayesinde bu aracın kullanım güvenilir ve ek kolaylığı kullanımı ile sağlanır.

cihaz

Öğütücü Makita 9555HN kolu memeleri sabitleme noktası etrafında yer alan silindirik bir gövdeye sahiptir. temel inşaat elemanları şunlardır:

 • Konik dişli çark;
 • evrensel komütatör motorlu ;
 • OFF anahtarı veya çekiş çevirici;
 • Motor.

Çalışma prensibi

Bu cihazın çalışma prensibi şev dişlisi ve mekanik enerjiye daha sonra motoru elektrik enerjisi dönüşüm dayanır.

Bu tür cihazların en önemli özelliklerinden biri, devir motorlar optimum sayıda için belirli bir güç ile donatılmış olan avuç taşlama göre, çalışma tertibatının çapıdır. diskin kenarına modeli Makita 9555HN izin lineer hızı daha büyük 80 m / s değildir. Bu değeri aşması Güvenli olmayan, daha düşük bir değer makinesinin verimliliğini düşürebilir. Küçük çaplı modeli hızları büyük diskler ile donatılmış cihazlar çok daha büyük memelere bu nedenle içindir.

kullanımı ve özellikleri

ahşabın hariç olmak üzere, çeşitli malzemeleri kesme taşlama ek olarak kullanılabilir, çünkü başka tip benzer aygıtlar, farklı işlevler taşlama makineleri. Açı makineleri evrenseldir ve bunların avantaj budur. Çalışma bir dizi ağızlıktan sahip Bu aracın kullanımı geniş bir alan. 9555HN tek elli bir makineyi kabul rağmen bu ürünün çok tehlikelidir çünkü, hala, 2 el tutmak gerekir. Bu model o elastomer kaplı gövde rolünü yerine getirmektedir, ana kol değildir.

Açı değirmeni toz motor, hava tübüllerden yatakları ayırır ve düğmeler tatbik sızdırmaz labirent conta duvarları ile donatılmıştır.

açı taşlama makineleri gürültüyü azaltmak için toplam kullanılan ölçü, sarmal dişliler ile dişli kullanılmasıdır.

şanzıman Aşırı ısınma bir metal kasa ile korunmaktadır onu korumak için. aracı mil kilidi sağlanan memeleri değiştirilmesini, şanzıman gövdesi üzerinde bulunan bir düğme kolaylaştırmak için. makina bakımı büyük ölçüde hızlı germe birimlerinin varlığı ile kolaylaştırılmaktadır. Nedeniyle memelerin bu mümkün hızlı değişim ve araçlar olmadan koruyucu kapağın çıkarılması için.

Seçim öğütücüler Kuralları

açılı taşlama satın almadan önce, enstrüman almayı planlayan belirlemek gerekir. En uygun ve çalışmalarında verimli en kaliteli işi sağlama ve kullanım kolaylığını arttırmak cihazlarla donatılmış olup, profesyonel modellerdir. o günde birkaç saat boyunca düzenli kullanım hesaplanır çünkü Ayrıca, bu tür öğütme cihazları son derece güvenilirdir. Bunlar örnek, hizmet ve atölyeler için, profesyonel kullanım için mükemmel. Onlar pahalı satın almak gerekiyor ve birçok ara sıra kullanım için yerine getirilmemiş olacaktır bu fırsatlardan mevcuttur çünkü iç kullanım için, bu tür cihazları satın almak için uygun değildir.

Ev aletler sürekli kullanım süresiyle sınırlı olup, bunlar kadar rahat ve verimli değildir. Ama bu önemli ölçüde düşük fiyatı dengeleniyor ve nadir kullanırken rahatsızlık özellikle fark edilemeyebilir. Buna ek olarak, profesyonel olmayan cihaz genellikle kullanımını kolaylaştıran bir gerçekleştirebilme kolay verir kompakt boyutu yanı sıra düşük ağırlık var.

memeler ev açısı boyutları Makita 9555 HN 115 125 milimetre arasında değişir kıyma. Bunlar, kalınlığı 50 mm'den malzemeleri kesmek için uygun değildir, ancak bu düzenekler karoseri uygulanması da dahil olmak üzere, farklı elemanlar ile pas ve boya kaplamalarının sökülmesi, zımparalama, parlatma, iç ihtiyaçları için uygundur.

Makita 9555HN: kullanışlı özellikler açıklaması

taşlamalar, bazı modeller büyük ölçüde işlerini kolaylaştırmak veya verimlilik, güvenlik veya kolaylık geliştirmek özelliklerle donatılmıştır. Doğru cihazı seçmek için kendi özünü temsil etmek gereklidir.

 • diskin dönme hızını ayarlamak için yeteneği: cihazın pahasına çeşitli çalışmalarını ve farklı çaplardaki memeleri kurmak üzere adapte edilebilir.
 • Elektronik stabilizasyon: bakılmaksızın köşe zımpara yaşadığı yüklerin, devrimlerin sabit bir sayı korumak için yeteneği.
 • Otomatik dengeleme sürücü: anlamlı çalışma sırasında titreşimi bastırır ve diskte aşınma azaltır. Bu tür bir sistem yağına batırılmış topları ile donatılmış özel kavrama ve ağırlık merkezinin yeri, merkezi içerir.
 • Fren diskleri: belirgin üç saniye öncesinde yukarı azaltır.
 • Durumu fırçaları: Bu, gerekirse servis merkezini ziyaret etmeden, aşınma ve değişim için fırçalar incelemek için izin verir. Bu amaçla, konut kolayca çıkartılabilir tıkaç kapalı bir delik temin edilmiştir.
 • Çıkarılabilir güç kablosu: cihazın taşınması sırasında hasar durumunda değiştirilmesi sırasında çok kullanışlı.
 • Bavul: böyle bir durumda saklamak ve cihaz taşımak çok uygundur.
 • Slayt anahtarı: a-uzun ömürlü ve tekerleklerin veya kaldıraçlar şeklinde anahtarlar ile karşılaştırıldığında çok uygun.
 • Cut-fırça: Böyle bir tedbir zaman beklenmedik güç kapatma çok alakalıdır. Kullanılabilir olduğunda, motoru hasardan korur.

Böylece, Makita 9555HN inceleyerek kullanıcıların özellikleri avuç taşlama makinesi çok iyidir. Bu olağanüstü kalite ve uygun fiyat için mükemmel bir değerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.