Haber ve ToplumDoğa

Mantar çiftler: bal mantarı yaz, sonbahar ve diğer

insanlar ezelden zaman örnek zehirli mantar emin pişmiş nelerin mantar yapma ve daha iyi ne olsun yuvarlak biliyordu itibaren. bal mantarı yaz, sonbahar veya soluk mantarı: İkinci mantar ikizleri dahildir. Birçok ünlü insanlar (bilerek veya bilmeyerek) Mantar zehirlenmesi kurbanı olmuştur.

Toksik bitkilerin eylem doğası, bilim adamları her zaman öğrenmek için çalıştık. Biz onların ortamında tüm olumsuzlukları toplamak ve bunu birikir önerdi. Böyle Pliny gibi birçok bilim adamı bu hipoteze uyulması. Sadece XX yüzyılda, kimyanın gelişmesiyle, bilim adamları insan gücünün için ölümcül bir tehlike insanlar mantar gibi, bu tür görünüşte masum bir yemek tatmak, bu dünyayı terk kılan kurmak mümkün olmuştur.

toksinlerin üç ana grup bulunmaktadır : mantar ikizleri bal mantarı yaz, sinek mantarı, Grebes ve diğer türler.

nedenleri hazımsızlık birinci grup. Mantar çanak öğle yemeği Eğer, hastane aşırı duyarlı olan yalnızca, hafif kırgınlık ile ve nadir durumlarda sona erer. Altı gün - yarım saatten (daha az bir saat) için tüm belirtiler belirgin ve daha sonra üç tutulan hale gelir. Bu gruba ait şeytani mantar sahte, diğer türler yağmurluklar, mantar ikizler bal mantarı yaz veya sonbahar (düzgün pişirmek değilse), tart bazı Russula mlechniki.

muskarin, aslen 1869 yılında açıldı - İkinci grup toksin daha tehlikeli türü içeren agaric kırmızı sinek, diğer zehirli mantar bulundu sonra ve. Bu toksin ciddi sağlık bozuklukları neden olur. gözler, nefes alan daralmış ve kalp hızı ter ile kaplı bir adam, gözlerinden akışı gözyaşları, keskin yavaşlatmak. yardımın Zamanında bir iki gün içinde ayağa kurban koymak mümkün olacaktır. Bu mantarlar çok daha tehlikelidir mantar çiftlerde bal mantarı yaz veya sonbahar.

mantar ve diğer zehirli mantar ileri çalışmalar bu gıda zehirlenmesi göstermiştir - bu zehir etki sadece yüzeysel tezahürü bu. O vücut üzerinde de psikoaktif etkileri vardır. Arama üç aktif madde keşfi ile sonuçlanmıştır. Bunlar muscazone, ibotenik asit ve muscimol edildi. Bunlar güçlü bir uyarılma, paralitik sahne ve derin bir uyku bir kişi neden olmaktadır. zamanında yardımın eksikliği bir kişinin uyanmak yok aslında neden olabilir. Bu nedenle, mantar ilk belirtileri de bir doktoru görmek için acil bir ihtiyaç zehirlenmesi. Böyle Mantar zehirlenmesi ile iki katına karşılaştırıldığında bal mantarı yaz veya sonbahar tehlikeli değildir.

Üçüncü grup daha küçük dozlarda insanlara öldürücü toksinler temsil etmektedir. Bu tür toksinler, soluk mantarı, dikiş Amanita yay ve kötü kokulu, cortinarius turuncu-kırmızı ve bazı diğerlerinin türlerini içerir. onlar yediler sonra bu mantarlar, hatta iki gün boyunca gösterilecektir ya yoktur. Adam - dined ve her şey yolunda gibi görünüyor. Ama kirli senet toksinler çoktan başladı ve doktorlar yardım yürürlükte artık olduğunda vücutta üretmek değiştirir en tehlikeli şey genellikle geri alınamaz. Mantar Armilleria mellea ikizler ya da yaz vücut tür yıkıcı eylemlere üretmek olmaz.

ishal (diyare) eşliğinde Kusma kan pıhtıları, yoğun susuzluk neden dehidratasyon yol açar. geçici rahatlama oluşabilir kusma, ancak, iç organların zarar sonra işlem geri dönüşü olmayan şekilde ve zarar görmüş (insanlar görünüşte gösterilmeyen, zehirli mantar tadı olarak imha yarım saat sonra başlar). Esline ihbar rahatsızlık bile önce ortaya çıkar , ishal ve kusma adam artık mümkün kurtarmak, sonra tıbbi bakım sağlamaz.
 

Ne kadar tehlikeli mantar ikizler, bal mantarı yaz veya sonbahar vardır

Yanlış mantar genellikle ölüme yol yok, ama onlar zehirlenmiş olabilir ve gerek çünkü "onları şahsen biliyorum" Şu ayırt edilmesi ve gıda zehirlenmesi neden Armilleria mantar almazlar. Yenilebilir mantar - bu yaz aylarında artan mantar, onlar denir - yaz ve sonbahar. Zehirli mantar yanlıştır, tuğla kırmızısı ve kükürt sarısı. Her zaman büyüme başlangıcında bulunan, yenilebilir bal kalıtımla ilgili de mantar kapağının iç kısmında plakalar krem rengi, sonra biraz kahverengi, ama asla karanlık hale gelir.

Koyu toz sporlarla yanlış balın kalıtımla yeşilimsi zeytin Renk plakalar. Koyu renk spor toz - bir renklendirici plakaları kirli sarı renkli, ama ana ayırt edici özelliği, söz konusu olabilir. Hemen söyler Kafasızın veya büyüyen grubun yakın mantar olduğunu -, yenilebilir mantar ve yanlış değil.
 

Nasıl değil zehir mantar ve nasıl yardım etmek

Her şeyden önce, bilinmeyen mantar götürecek asla yanı sıra kurt yemiş veya olgunlaşmış. Onların tehlikeli toksinlerin kökeni henüz açıklanmadı, ama buna olgunlaşmış ve çürüyen mantarlar içerdiği varsayılmıştır. Ne olursa olsun mantar tür adamı zehirlenmiş, sen toksinin türünü belirleyebilmek için, temizlik ve budama kaydedin.

Herhangi bir belirti veya zehirlenme şüpheleri hasta yatağında yatıyordu ise çay veya kahve vermeyin. Sadece su tuzlu. Likör kandaki toksinlerin emme işlemini hızlandırır. Sağlık bakımı Çağrı, her ekstra dakika kişi için son olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.