MaliPara

Çek korunası: toplayıcıları veya turistik bilgiler

Bugün kendi ulusal para birimini tutmuş birkaç Avrupa ülkeleri var. Aralarında Çek Cumhuriyeti olduğunu. Bu ülke hala euro ciro girmeye gitmiyor. Çek korunası - sadece paradır. üzerinde Bir ülkenin tarihindeki etkinlik sayısının yanı sıra, önde gelen isimlerin ve anıtlar dahil.

Çek Cumhuriyeti'nde uzun süre para vardı. Kim Modern Prag Kelt kabilesi dolaylarında yaşadığını yaklaşık 120 AD kendi altın nane etmekti. . Bu sitede kullanılan Para çeşitli adlar - Florins, düka, Tolar, peni, dinar, vb Ve aslında CZK (Coruna) 1919 yılında ortaya çıktı. o zamanda yapılan notları bazıları artık değil her kollektör-Bonists olan güzel sanatlar gerçek şaheserleri idi. Örneğin, banknot biri, 1919 yılından kalma, bugün az yarım milyon kron olarak tahmin.

Nazi işgali Çeklerin sıkıntılı zamanlarda çeşitli banknot kullandı. Macar pengo için Reichsmark den - Onlar el altında olduğunu, tüm ücretli. Savaştan sonra Çek taç sürgün Benes hükümet tarafından yayımlanan, kullanılmaya başlandı. Ama onlar sadece üç yıl arka kaldı. Yeni Komünist hükümet 1948'de proletarya ve işçi sınıfının temsilcileri tasvir edilmiş hangi Bunlar çirkin faturaları, para yayınladı. Alman işgali öncesinde basıldı Güzel banka notları, sonsuza kadar yok.

Sözde sonra Kadife Devrim 1989 Çekoslovakya'da, bir "ağabey" olarak Sovyetler Birliği üzerinde duruldu iki bağımsız devlet bölündü. Yeni banknot oluşturmak için bir ihtiyaç vardı. Modern Çek korunası ülkenin gelişimine katkıda önemli isimlerinden simgeleridir.

Doğal olarak, bu Devletin parasının zengin tarih para toplayıcıları ve Bonists ilgisini çekmek için başarısız olamaz. Özellikle değerli banknotlar 1919-1935 adlı bulunmaktadır. görünüşlerine fazla yetenekli sanatçılar çalıştı Alfons Mucha ve Maximilian Švabinský'nin. o yıllarda yayınlanan 1000 ve 5000 kron, banknot için, bugünün toplayıcıları binlerce dolar ödemeye hazır.

Çek para - Bu Bonists için değil, aynı zamanda turistler için sadece çok ilginç bir konudur. Aslında bu güzel ülkenin birçok döviz büroları masum yolcuları hile öğrenmiş olmalarıdır. Örnek olarak: 2000 yılında Bulgar yerine genellikle iki bin kron ley slip. Bunlar görsel olarak çok benzer notlar, ancak ley maliyeti çok daha düşüktür. Bir püf aldatmaca - notlar uzun dolaşıma ayrıldınız 50 kron, içinde teslim. Bu nedenle, paranın tür artık ödeme yapabilirsiniz. Bu ülkeye seyahat etmeye karar ve döviz aynı yerde değişecek olursa, kesinlikle aynı çan ley ile karıştırmamaya Çek taç görünümünü önizleme tembel olmayın. Başka bir not, yanınızda ne kadar para taşıyacak. Çek bankalar veya bürolarında değişiklik taç bazı az bilinen para birimini değiştirecek muhtemel olması. Eğer seyahat ediyorsanız Örneğin, sahip Belarus ruble, o zaman onları zor olacaktır satmak. Aynı onlarla getirecek biri bekliyor olacak olasıdır Ukrayna Grivnası. böyle bir sorun - Ama taç Rus ruble alışverişinde. Eğer değişim noktası Hile çalışıyoruz (ve bu sık sık olur) görürseniz, kibarca bu konuda bildirin. 0.04: Yeterli tepki gelecek değilse, o zaman euro karşısında Çek kronu hem 1 için geçerli olan bir kısa no 112'de polis çağırın. Bir başka deyişle, ulusal para bir birim dört sent eşittir. rublenin karşı Çek tacı Ders 1 tutulur: 1.7.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.