ÇirkinlikKendin yap

Elleriyle perdeleri Niş alçıpan

Kaliteli bir onarım yapmak istiyorsanız, içine sığmayan öğelerden fazlasını hiçbir yer ile aynı tarzda oda düzenlemek için gereklidir. Bu evin "yüz" denilebilir oturma odası için özellikle doğrudur. Sadece bir profesyonel tarafından bu sorunu düşünmeyin. Her Tamirci üslup çözümlerin oluşturulmasına ilişkin çalışmaları ile baş edebilecektir, o zaman hayallerini gerçekleştirmek mümkün olacak.

Zaten perdeleri pick up, ama onları istenilen şekil ve stil eave bulamadık, o zaman arayabilir veya saçak altında bir niş gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. Farklı malzemeler kullanıldığı yaygın Bunu bugün, ama en popüler alçı levha yapımı olan belirleyin.

GCR Türler niş

perdeler için Niş alçıpan çeşitli boyutları olabilir ve belirli bir biçimi olabilir. Bu tasarımlar genellikle oda çevre üzerine inşa ve pencerelerin etrafında bir niş oluşturmak iki seviyeli tavan, tandem yüklenir. Bu seçenek kendileri seçmek Ancak daha karmaşık olduğunu ve basit çözümler yapabilirsiniz.

Tavan kanalına bir tanesi oluşur gibi, duvar boyunca yer alan. Bu pencerenin yan duvarlar boyunca yer alacaktır. Alternatif bir çözüm bir duvar boyunca kutuları oluşturmak olacaktır. Bazen tasarım bazı durumlarda, bu parametre 20 cm'yi aşmayan, genişliğindedir. Ancak, geniş kutuda harika spot bak.

Eğer perdeler için niş alçı çalışır, kutu 15 ila 50 cm arasında yüksekliğe yapılabilir. Düz veya kavisli şekiller olabilir. Çeşit yeterince büyük olduğunu, ancak seçim sizin. Boş niş etkileyici ve estetik görünecektir, çünkü karmaşık yollar aramaya etmeyin.

hazırlık çalışmaları

You should vurgulanır aralarında malzemelerin alımı, çalışmak için başlamalıdır:

 • alçıpan;
 • vida;
 • macun;
 • profiller;
 • derzlerin yalıtımı için bandı.

Seçimi profilleri iki çeşidi tercih etmeliyiz:

 • PP 27h60 - tavan;
 • PN 28h27 - kılavuzu.

hazırlık araçları

Eğer perdeler için niş alçı çalışacaktır, ayrıca gibi bazı araçlar, hazırlamak gerekir:

 • zımba;
 • bıçak;
 • rulet
 • güçlü iplik;
 • tornavida;
 • spatula
 • kalem.

işaretleme yürütülmesi

Çok sorumlu adım, bir işaretlemeyi uygulamaktır. Bu çalışmaların özünde yapısının doğru bir konumdur. İşte ısıtma radyatör veya pencere pervazına odaklanmak gereklidir. Pervaz 16 cm çıkarılmalıdır onun listelenen unsuru ile bağlantılı olarak, bir oturma odası içine yerleştirilmiş olmalıdır.

Radyatör ve pencere dışarı uzanan kısmının boyutunu belirlemek, ilave edilecek olan değer, bir yer saçak montaj sağlayacak, 16 cm'dir. Bu boyut yan duvarları boyunca aktarılır. veri noktaları iki ucu düz bir çizgi elde etmek için kordon boya uygulanmaktadır. Bu - perdeler için niş ve dekoratif bir kutu başından sonuna. Bu hat itibaren oturma odasına kutusunun genişliğini erteleme ve kutunun montaj boyutlarını sağlayacak olan başka bir çizgi koymak için gereklidir. Şimdi montaj çalışmalarına başlayabilir.

Uygulama karkas

Eğer perdeleri bir niş alçı gerçekleştirilen, sonraki adım montajı olabilir. katta olmalıdır Başlarken. Kaynaktan kılavuz profilinin yapı şekli S. üst raf için hazırlanan - oda genişliği, örneğin, 3.2 m ilişkin rafları eşit parametresini alır, bunların uzunluğu 8 cm standart profil uzunluğu 3 m bu belirtir olduğu .. bu bir makale yeterli değildir, bu nedenle bina yürütmek zorundayız.

Bunun için, 90 ° 'lik bir açı ile bükülerek profil parçasından 20 cm üretmek için gereklidir. Bu bir raf oluşturmak sağlayacaktır. Aynı manipülasyonlar ana profil ile gerçekleştirilmektedir. Bayan artık 20 ve 28 cm olacak. Bu tür bir uzunlukta bir parça eklemek zorunda olduğunu gösterir. Uzatma profili içeride uyuyor. Tespit ikişer sitede harcanacak, vidalarla gerçekleştirilir.

Eğer perdeler Alçıpan için bir niş çalışacak, sonra tüm yapının sonraki aşama tavana kaldırdı ve Hasar hattına eklenmelidir. delgiyi kullanılarak profili ile her 60 cm delik taşıyordu. 5 cm duvardan uzağa hareket etmeye başladı ihtiyacını alınıyor. Delikler hızlı montaj denilen metal dübel tahrik edilmektedir. Onlar bir çekiç kullanarak çivi ilkesine göre tavana çekiç gerekir. Aynı aşamada, sabit raf 'de.

işin metodolojisi

PN segmentinin iki küçük profiliniz artık kurulmuştur. Yükleme raflarının alt kenarları ile gerçekleştirilir. Tespit iki dübel ile yapılmaktadır. Bu çapraz çerçevesinin sertliğini sağlamak için gerekli olacaktır. ayrıca iki profil güçlendirmek, bunların uzunluğu oturma odası genişliğidir. karşı kenarına bağlamak için iplik çekme için gerekli olan, ve duvarlar üzerinde raf tavan yapıları saptamak için. Bu alt eleman koyacağız hangi düzeyde belirleyecektir.

Alçı levha niş perde altında üretilen zaman, tahakkuk profiller bu pozisyonda bunları tespit, dikey alt kenarları üzerine yerleştirilmesi gerekmektedir. sarkma bir elemanın ağırlıkça altında, iplik ile karşılaştırıldığında fark olacaktır. Şimdi profil parçalarını kesmek mümkündür, ve bunların her birisinin uzunluğu 8 cm. Tava profilinde yüklenmiş ve vidalarla sabitlenir olup. 40 cm dikme arasında Aşama aracı. Hemen alt profil halata hizalanır ve PP-profilinin alt kenarlarına sabitlenmiştir.

alçıpan paneller

Eğer perdeler Alçıpan için bir niş nasıl sorusunu yükseltmek ise, cilt yapısını içeren teknoloji, tanımanız gerekir. Bu çalışmaları yapmak ön ve alt taraflarında gereklidir. yaprağından birkaç parça kesilmelidir. Genişlikleri karşılık gelen değer kutusuna eşit olmalıdır. ikinci şerit çerçevesinin yüksekliği olan bir genişliğe sahip olacaktır.

Sabitleme vidalarla gerçekleştirilir, bu tornavida için başvuruda bulunabilir. o görünmez olarak arka tarafı, kılıflı değildir. Kutunun kendisi macun ile tamamladı Şimdi, gizli bir saçak yükleyebilir. Yüzeyi bundan sonra dekorasyon yürütmek mümkün olacaktır, parlatılır. Bu seçenek, en basit. Bu iş yerinde kullanılabilir.

aydınlatmasını ayarlama

ait perdeleri Niş alçı, tedbirler yukarıda zikredilmiş olan dekoratif aydınlatma ile dekore edilebilir. Bu odanın tarzını vurgulayacaktır. niş içinde bulunmaktadır LED lambaları, kullanabilir. Bu genellikle ek raf yapılır. arkadan aydınlatma ile özel bir oda atmosfer yaratabilirsiniz. Gece ve gece saatlerinde özellikle önemlidir.

Ek bitirme

Senden önce perdeleri alçı bir niş yapmak hakkında bir soru varsa, o zaman bir son aşama Shpatlevanie hareket olarak bilmeli. Bu çıkıntıya sayesinde ek olarak, bu terbiye için yüzey hazırlayacak, tamamlanabilir.

Bu eserler 2 gün montaj yapısının tamamlanmasından sonra başlayabilir. Bu, yüzey toz temizlenir ve ıslatılır. Bir spatula ustası kullanma doldurulmuş macun eklemler olmak. takviye edici ağ üstüne bindirilmiş ve bileşimin ince bir tabaka ile kaplanmıştır. Kurutma işleminden sonra, yüzey zımpara kağıdı ile zımparalanabilir. Daha sonra, ek tabakalar kurutulduktan sonra yüzey yeniden öğütülür macun, uygulanmalıdır.

uzman tavsiyesi

niş tüm duvar boyunca bulunuyorsa, alçıpan inşaat çok daha muhteşem bakacağız. Ama pencere açılmasına uzunluğu eşit çıkıntıya, o zaman aynı boyutta niş yaparak kaydetmek mümkün olacak. Süslemek için ilginç olabilir. Bu duvar ile aynı renkte yürütülür harika kutusunu görünüyor. Niş bir ayna ile kaplı olabilir, bu tavan asansör görsel edilir. perdeler için bir niş elleri ile alçıpan, henüz bazen süslemeleri ile dekore edilmiş olduğunda, o tasarımı bitmiş bir görünüm veren bir dışbükey çubuktur.

Sonuç

üretimde önce, onun niş boyutlarının doğru tanımlamak önemlidir. tasarım çok dar ise son derece geniş niş çok yer alırken, daha sonra perde, deforme olacaktır. Eğer doğru yapıyı ayarlarsanız jaluzi onun devamı zarif olacak iken sen, güzel dekore edilmiş bir tavan olsun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.