Sanat ve EğlenceFilmler

Val Kilmer (Val Kilmer, Val Edward Kilmer) - biyografi, aktörün kişisel hayatı ile iyi filmler (fotoğraf)

Bugüne kadar, Val Kilmer dünyaca ünlü bir aktör. O mükemmel filmlerin çeşitli ünlendi ve prestijli ödüllerden bir sürü aldı. Buna ek olarak, aktör birden fazla kadının kalbi güzel bariton ses ve şiir kendi koleksiyonu kazandı. Bu nedenle aslında garip bir şey olmadığını biyografisinde ve kariyer ilgi Val yetenek pek çok taraftar.

aktör çocukluk

Val Edward Kilmer - aktörün tam adı. O, Los Angeles (California, ABD) şehrinde 31 Aralık 1959 doğdu. Bu arada, o ailede üç çocuk ikinci oldu. O Val en bir yıl boyunca daha eski bir kardeşi Marco sahiptir. 1961'de kardeşi Wesley doğdu. Ne yazık ki, on altı kardeşi çağında bir epileptik nöbet bir havuzda öldü. Sevilen birinin trajik ölümü ünlü aktör karakterine bugün damgasını bırakmıştır.

Gladys annesi bir ev hanımı idi ve Eugene babası inşaat ve gayrimenkul çalıştı. Sonra Val ailesi boşandı - Dokuz yaşında iken, babası mali durumunun yıkılmasına yol açan kötü bir yatırım yaptı. Çocukluğu aktör San Fernando Vadisi'nde geçirdi. O başarıyla o Belediye Başkanı Mare Winningham ile çalışılan lise Chatsworth, mezun Kevinom Speysi. Bundan sonra, o iyi öğrenci arasına girdi Hollywood'un profesyonel okula gitti.

oğlan on yedi yaşında iken, o Dramatik Sanatlar Julliard Okulu'nda genç öğrenci oldu.

kariyerini oyunculuk başlat

o fast-food reklam oynadı - Başlangıç için aktör 12 yıl içinde ortaya çıkmıştır ilk kez kamera ön dikkati çekiyor. okurken Ama daha sonra, Val tiyatro yapımları ilgilenmeye başladı. 1981 yılından bu yana, o ve Broadway'de sahnede oynar ve orada iki yıl sonra.

Genç Val Kilmer klasik eserlerini tercih dikkati çekiyor. Sık sık "Macbeth" ve "Richard III» dahil Yunan trajedi ve Shakespeare'in oyunlarının formülasyonunda katıldı. 1988 yılında, genç oyuncu bile Colorado'da düzenlenen ünlü Shakespeare Festivali'nde, katıldı - İşte zekice sahne kompleksi ve çelişkili üzerinde yeniden Hamlet'in görüntüsü.

filmi "Çok Gizli" Ve genel kabul

İlk filmi ilk 1984 yılında gerçekleşti. öncelikle ülkenin Val Kilmer kim olduğu öğrenilen zaman. Filmografi ünlü aktör bir rock şarkıcısı Nika Riversa oynadığı komedi "Çok Gizli" ile başladı. Bu arada, hemen hemen tüm filmdeki şarkıların Val gerçekleştirilir.

Bu resim "Blue Lagoon" ve dahil olmak üzere çeşitli kinotvoreniya oldukça başarılı parodi, olmuştur "Oz Büyücüsü". Yine de, filmin yeteneğini göstermek ve daha ciddi projelerde rol almak genç aktör için bir fırsat sağladı.

Val Kilmer: Filmografi

1985 yılında, aktör başka önemli rol aldı - komedi "Gerçek Genius" o bir cevher Chris Knight oynadı. Ve 1986 yılında ilk Tom Cruise ile aksiyon filminde rol aldı. Film o Tom Kazansky rolü var "Top Gun", ona popülerlik getirdi.

1988 yılında aktör filmde, bir masal, oynuyordu "Söğüt". Bir yıl sonra, Velu özel dedektif Jack Andrews rolü var ekranlar üzerinden suç kurgu, üzerinde.

1991 yılında popüler rock grubunun yaşamı ve çalışmaları hakkında "Kapılar" adlı başarılı bir boyama yayınladı. İşte Val zekice şarkıcı Jim Morrison tarafından canlandırılan. Bu arada, efsanevi grubun tüm şarkılar aktör kendi üzerine yazdı. bazı eleştirmenler filmin tanıma bulundu rağmen, izleyici sevindi.

1993 yılında, Val ekranda yeniden göründü, ama popüler film "Gerçek McCoy" Barker rolünde bu kez Kim Basinger. Aynı yıl film Toni Skotta ve Kventina Tarantino "True Love" Elvis rolünü aldı.

kariyer gelişiminde "Batman Forever" ve yeni bir ivme

aktörün zanaat gelişmeler Velu daha ciddi ve rol tanınmış olsun izin verdi. Örneğin, 1995 yılında, ünlü Batman hakkında hikayeler serisinin yeni bir film çektiğini başladı. Ve kahramanın rolü Val Kilmer oldu. "Batman Forever" aktör boş zamanlarında kötülüğü yok etmek için ciddi bir rol milyonerin meşhur, o yüz vardı.

Daha sonra, diğer resimlerin izledi. 1996 yılında Montgomery kurgu gerilim oynadığı "Moreau Adası." Aynı yıl, Stephen Hopkins' 'Hayalet ve Karanlık', Afrika'da bir köprü kurmak gönderilen bir genç mühendis Dzhona Pattersona, oynadığım yerde tarafından filme çalıştı.

1997 yılında aktör suç eylemlerini vazgeçmeye karar verir zor hırsız Simon Templara ana rolü var "Kutsal", piyasaya çıktı.

2000 yılında kariyerini Vekili,

2000 yılında, aktör katıldığı sadece iki film geldi. O fantezi filmi "Kızıl Gezegen" rol aldı ve drama Villema De Kooning oynadığı "Pollock". Ve 2002 yılında suç draması "Salton Denizi" Tom Allen banyolarının görev verdi.

O da dramatik gerilim "Kör Horizon" in Frenka Kavano rol aldı. 2003 yılında, aksiyon-batı hayatı hakkında New Mexico galası "son baskında," Kilmer Teğmen Jim Ducharme oynadı nerede. 2004 yılında siyasi gerilim formu Bobbi Skotta hükümet servis ajanı kitleye huzuruna çıktı "Spartan".

Aynı yıl aktör tarihsel filmi "Alexander" in babası Aleksandra Makedonskogo oynadı. Aynı zamanda, o gerilim "zihin için Avcıları" filminin çekimleri katıldı. o bir dedektif Gay Perry oynadığı nerede Oldukça başarılı bir kariyer Kilmer siyah komedi 2005 "Kiss Kiss Bang Bang," oldu. Aktör zamanda popüler filmi "Deja Vu" küçük bir rol aldım.

Ve 2008 yılında sadece dört Val Kilmer sahip filmler geldi - bir "Knight Rider", "Delgo" "XIII Conspiracy", "suçluları" ve Aktör böyle "firmware", "Çözülme" olarak filmlerin cinayetle ilgisi ve ayrıca gerilim Jimmy rol oynamıştır bağlandığı gibi, 2009 yılında, üretken ve öncekinden daha iyi olur "Buhar Deneyi."

Ünlü aktör ile Yeni filmler

ekranlarda Son yıllarda oldukça sık Val Kilmer ile yeni filmler. Örneğin, 2010 yılında komedi "MacGruber" Dieter von Kant'ın rol oynamıştır.

Ve 2011 yılında, tarihsel bir savaş filminin galası, 2008 yılında Güney Osetya'da çatışma hakkında konuştuk, hangi "Ağustos 5 Gün" çağrısında bulundu. Velu burada Hollandalı gazetecinin görev verdi.

Ancak, 2011 yılında aktör Joe Manditski rolü teklif edildi suç draması "İrlandalı", filme dahil oldu.

Daha sonra, aktör Val Kilmer "Arasında" Hall Baltimore mistik gerilim yazar rolünde çıktı. yazarın yazar sırasında o tehlikeli vahşi cinayetleri kendi soruşturma başlattı küçük bir kasaba, içine hareket eder.

Ve 2012 yılında, bir korku filmi Bill McCormick tarafından oynanan aktör "Yedi Ayaklar" çağrısında bulundu. Gördüğünüz gibi, Val Kilmer - Çok yönlü aktör, kariyeri boyunca çeşitli türlerin filmlerde rol aldı. Ekranda yeniden hayat vermek için bu onun yeteneğidir ve bu kadar popüler ve sanayide talep aktör yapar.

Val Kilmer: Aşk hayatım

Val - kadın dikkat eksikliği olmamıştı güzel, sevimli ve cesur bir adam. Ve Yazılı basında kariyeri boyunca her zaman gerçek olamayacak kadar çıktı ve ünlülerle romanlarıyla zoraki söylentiler.

Örneğin, 1984 yılında ikonik ile aktörün romantizm hakkında bilgi yoktu şarkıcı Cher. Ve 1988 yılında, film "Söğüt" setinde, çok geçmeden eşi oldu Dzhoannoy Uolli, bir araya geldi. Yıldız çifte Ekim 1991 sonunda Mercedes seçildi bir kızı vardı. Ve dört yıl sonra, 1995 yılında, o oğulları Jack doğdu. Maalesef, medeni ilişkiler bir çatlak verdik. Sekiz ay oğlunun doğumundan sonra, ailesi boşanma hakkında konuştu.

Bundan sonra, uzun bir süre Val Kilmer (fotoğraf) ünlü model Sindi Krouford ile romantik bir ilişki sürdürdü. Ve 1998 yılında, o kız aktör Dzheysi Gosset olduğunu tanındı. Buna ek olarak, dergi makaleleri düzenli Val Andzhelinoy Dzholi ardından Drew Barrymore, hem de Deril Hannoy ve ile fırtınalı romances hakkında bilgi ortaya çıktı Mishel Pfayffer.

Ödül ve adaylıkları aktör

Bugüne kadar, Val Kilmer oldukça iyi bilinen ve başarılı aktör. Örneğin, 2003 yılından bu yana, o bazı oldukça prestijli ödül alır. Özellikle, Camerimage Maverick Tribute Ödülleri ve Capri Legend Ödülleri'nin sahibi olur.

Biz takdir ve "Salton Denizi" onun oyunu - Bu rol için, o prizma kazandı. Bir Uydu ödülü de aktör gitti yaptığı çalışmalarla şükran filmi üzerine "Kiss Kiss Bang Bang".

Tabii ki, bütün filmler Val öylesine başarılıydı. Üç kez filmlerden "Kutsal", "Hayalet ve Karanlık" ve "İskender" için özellikle "Razzie" aday var. Ancak bu o asla bir kez alınan çok prestijli ödül değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.