İnsan Kaynakları Yönetimi

Lider muhasebe gereksinimlerini Yeterlilik. İş Tanımı: Öncü Muhasebeci (örnek)

şirketin en önemli ve anlamlı pozisyonların biri muhasebeci. Tüm finans ve hesaplamalar için sorumludur. İyi bir iş ile sadece bir muhasebeci başarılı olabilir inanılıyor.

Genel hükümler

bu pozisyonda Uzmanları profesyonel grubun üyeleridir. Sadece yönetim atayabilirsiniz veya görevden. Özellikle eğer pozisyonunu dikkate "Lider muhasebeci." Tüm ödevler ulusal mevzuata tamamen uygun yapılması gerekir. Bağış, baş yönetim muhasebesi için sunmalıdır.

fonksiyonlar

muhasebeci kendisi Öncü kendi bütünlükleri içerisinde tüm geri dönüşü olmayan varlıkların kayıtlarını tutmak zorundadır. O da hesaba tüm fonları, varlık ve kaynakları dikkate alınarak yapan. Onun sorumlulukları sermaye kontrollerinin organizasyonunu içerir. Tüm eylemler veri işleme kapsamı bakımından ve teknolojilerle örgütün kurallarına uymak zorundadır.

önde gelen muhasebe yazılımı görevleri de muhasebe defter tutma ile ilgili, primer tipte belgelerde yer alan güvenilir ve eksiksiz bilgi yönetimi de dahildir. Kabul ile amirleri onun eylemleri, gerekirdi bizzat çalışma ile bankalar, taşıma dışarı ödemeler üzerindeki adına ait şirket, şunlar da dahil vergi ödemeleri, kredi anlaşmaları, vb. D.

sayım sırasında bizzat yapılan çalışmalar sürecini düzenleyen gerekir. O da doğrudan nedeniyle kayıp, hırsızlık ve organizasyon, bağlı kuruluşları ve teşebbüse ait diğer varlıkların mülkiyet hasara kayıpların tazmin ilgili verilerin tasarımı katılmaktadır.

muhasebeci Lider İş Tanımı o mali tablolara getirmek için daha sonra veriyi hazırlayacak düşündürmektedir. Ayrıca oluşturmak ve muhasebe verileri muhasebe dayalı her tür ve formların periyodik raporlama gereklerine uygun olmalıdır. O işlenmiş belgeleri, veri raporlama ve onu kurtarmak için kayıtlarında yer alan bilgileri hazırlamalısınız.

muhasebeci katılımı gerektiğinde

Muhasebeciler bu durumlarda yönetime önerilerinin hazırlanmasında öğretmeniz gerekir:

  • onu geliştirmek, ya da başka belgeler dolaşım kurallarını değiştirmek için, ekonomik ya da diğer yönetici hesabı modernize etmek muhasebe politikasında bir değişiklik yapmak istiyorsanız;
  • hesap ve kayıtların stok, analistler ve iş operasyonları yönetimi gibi ek sistemlerin geliştirilmesine gerekirse;
  • Eğer mal güvenliğini sağlamak istiyorsanız, malzeme kaynakları, işgücü ve parasal Çeşidi ne kadar etkili ve rasyonel kullanımını kontrol edin;
  • Eğer makbuz veya işletmenin kredi yükümlülüklerinin ödenmesi kontrolünü gerçekleştirmek istiyorum.

Bu gerekler çalışanın iş tanımı lider muhasebeciye ortaya koydu.

görevleri

Buna ek olarak, iş tanımı Baş muhasebeci sürekli değişiklikleri izleyecek ve referans ve muhasebe defter tutma organizasyonu soruları ilişkin düzenleyici hükümler ve bir referans bileşimi, çalışma anlamına gelmektedir. Ayrıca, kendi bulguları ve sağlanan bilgilerin analizine dayanarak, organizasyonda belli değişikliklerin giriş önerecek. Bazı durumlarda, üstlerinin emirleri özel olarak kendisine sunulan yerine getirmek zorunda kalacak.

haklar

kamu kurumları lider İş Tanımı Muhasebeci yani belli haklar, bir çalışanı varlığını ima eder:

  • o örgütün taslak rehberlik çalışabilirsiniz doğrudan resmi görevleri ile ilgili kararlar;
  • o olabilir ve onun doğrudan yönetim yöntem ve geliştirmek ve resmi sayfanın altında kendi istihdam vergilerinin daha verimli uygulanmasını yapabilir önlemler sunmak;
  • dikkate ofis yetkinlik alarak çalışan kendi görüşüne göre şirketin faaliyetlerini zarar, herhangi eksiklikler, yönetimini bilgilendirebilirsiniz; Varsa, o karşılaşılan sorunları çözmek için kendi çözümlerini sunuyoruz;
  • Gerekirse, üstlerine belge talep veya onların görevleri yerine getirebilmesi için gerekli olan herhangi bir başka bilgi olarak;
  • lider muhasebeci iş tanımı o gerekirse çalışır nerede, organizasyonun her yerinden herhangi uzmanlarını çekebilecek ona liderlik tarafından kendisine emanet edilen görevleri yürütmek yardımcı olduğunu da anlaşılacağı gibi;
  • Gerekirse, bu kendisine emanet ettiği görevleri yürüten yönetim yardımını isteyebilir.

sorumluluk

bütçe kültür kurumları ve diğer işletmelerin İş Tanımı Baş muhasebeciler bu pozisyonda bir uzman görevlerinin icra sorumlu olduğu anlamına gelir. O ulusal mevzuat uyarınca yaptıklarından cevap vermek zorundadır. O, bu talimat kapsamındaki görevlerini ifası sırasında meydana gelen herhangi bir ihlalleri sorumludur. Ve o işlediği suçun ne tür bağlı olarak, idari hukuki ve cezai sorumluluk getirebilir. Onların görevleri sırasında şirketi kaynaklanan herhangi bir maddi zarardan sorumlu lider muhasebeci olarak.

Neleri bilmeli

Özetle, muhasebeci o kayıt muhasebe tutmak ve şirketin mali performansı hakkında rapor, örgütsel konularda ilgili metodolojik ve düzenleyici maddeleri de dahil olmak üzere, tüm önde gelen bilgi bildiğini işaret edilmelidir. Buna ek olarak, bu şirkette muhasebe politikaları, muhasebe kayıtlarını, Evrak kurallarını bilmesi gerekir. Aynı zamanda o teknoloji örgütün tesciliyle ilgili tüm bilgi işlem nasıl çalıştığını farkında olduğu anlaşılmaktadır.

Onun bilgisi de dikkate şirketin sermayesini, varlıklarını, ticari operasyonlar ve bağlılık türünü alarak bir plan içermelidir. O iş kanunları ve yönetim muhasebesi, kontrol ve raporlama sistemi ile tanıdık. Ve tabii ki, önemli kurumsal emek koruma kuralları bilmek.

yeterlik

muhasebe özetinde istihdam için o diploma sahip olduğunu yapılmalıdır. O bir derecesi ve master daha iyi mezun olmalı. Eğitim uygun yön olmalıdır. Onun eğitim kursları mezun olması arzu edilir. İşverenler genellikle en az iki yıl süreyle bu konumda hizmete minimum uzunluğuna sahip uzmanlara dikkat edin. Özellikle biz ilk kategorinin uzmanları bahsediyoruz eğer.

ilk kategori

lider muhasebeci konumu için aday alabilirsiniz çeşitli kategoriler var. İlk kategori için Yeterlilik gereksinimleri: bir lisans derecesine sahip olmalıdır, yüksek lisans veya hazırlık gerekli seviyede profesyonel. Uygun yönde bir tazeleme kursu almak için de önemlidir. Bir adayın yüksek lisans varsa, o zaman işe ve yarı zamanlı bir iş olabilir. personelin diploma ile ikinci kategoride en az iki yıl bir muhasebeci olarak deneyime sahip olmalıdır. Lisans üç yıl çalışma deneyimi gerekli.

ikinci kategori

Çok nadiren ikinci kategoride uzmanlar lider muhasebeci pozisyonu için işe bulunmaktadır. İkinci kategori için Yeterlilik gereksinimleri: Yüksek öğretim ve ilgili yönde eğitim kursları geçiyor. iş deneyimi bir derecesi ile başvuru sadece bazı kuruluşlarda gereklidir. Ama bir lisans derecesine sahip adaylar için kesinlikle en az iki yıl süreyle bu konumda çalışma deneyimi olması gerekir.

Profesyonel standart baş muhasebeci için

baş muhasebeci görevine görevdeki hazırlanması ve daha sonra kurumsal yönetim finansal tabloların ve ilgili yapıların transferine meşgul yükümlüdür. Başka bir deyişle, kayıtlar onun departmanı çalışanları tarafından tutulur yol şirket içinde kontrol etme mali tablolar, UFRS'ye uygun olarak konsolide finansal tablolar, olmalıdır. Aynı zamanda, uygun kuruluşlara planlama ve şirketteki vergi muhasebesi, hem de transfer ödemelerinin sevk ve idaresinden sorumludur.

devrede olmalıdır Vergi raporlama lider muhasebeci. Mesleki standartlar bu kadar ciddi bir mesele nitelikli lideri meşgul, ve şirketin sıradan bir çalışanın gerektiğini ima. Bu tür belgelerin hazırlanmasında özel bilgi ve azim gerektirir, çünkü büyük şirketler de, haklı. Ve en ufak hata veya yazım hatası büyük paralarla, hatta cezai sorumluluk kaybına neden olabilir. şirket sadece bir muhasebeci istihdam ediyorsa vergiye bildirirken, "ana" çağrılmalıdır.

muhasebeciler için profesyonel standartlar

sorumluluklar organizasyonel yaşam yönetiminin sonucu muhasebeci genelleme uygulanmasını içerir. Başka bir deyişle, o özetlemek ve bakiyeler ile vurgulamak ve şirketin hesaplarında ciro kapatmak için, kayıtlar hesaplamalar yapmak gerekir. Standart olarak, muhasebeciler, muhasebe ve diğer muhasebe işlemleri yapan çalışanlar olarak kabul edilir. Yani genellikle şirketin belli bir bölüme veya kapsam için yalnızca sorumlu basit ilişkin işlemleri yürütmek ve vardır. işveren için, kategoriler halinde çalışanlarını bölmek ve ayrı bir iş tanımı olmak için her pozisyon için en iyisidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.