Haber ve ToplumPolitika

Lev Ponomaryov: biyografi, politik ve sosyal faaliyetler

Tanınmış insan hakları savunucusu Lev Ponomarev, "Dayanışma" siyasi konsey üyesi. Geçmişte o ilk toplantı Rus Devlet Duması'nın bir yardımcısı oldu. Politikacı fiziksel-matematiksel bilimlerinde doktoraya sahiptir.

ilk yıllar

Lev Ponomarev 1941 yılında Tomsk doğdu. Üniversite gençliğinin de Çalışma sermayesi gitti. Moskova'da yılında Moskova Fizik-Teknik Enstitüsü diploması aldı ve aynı yerde yüksek lisans eğitimini tamamladı. tanınmış halk figürü olmadan önce uzun süre Sovyet durgunluk yıllarında Ponomariov bilimsel alanda çalıştı. Özellikle, Teorik Enstitüsü ve Deneysel Fizik üyesiydi.

Brejnev döneminde Lev Ponomaryov katıldı muhalif hareketi. O üyelerini ve ilk başkanı Yuri Orlov yardımcı Moskova Helsinki Grubu ile çalıştı. 1988 yılında, Lev Ponomarev, "Memorial" kurucularından biridir. Bu hareket kurbanlarının Sovyet baskı (özellikle Stalin döneminde) anısına devamı için düzenlenmiştir.

Sovyet döneminin sonunda

Ponomarev için 80'lerin tanınmaya başlamıştır. 1989 yılında oldu bir yediemin Sovyetler Birliği'nin Halk Temsilcileri ilk demokratik seçimler Andreya Saharova. Şu anda, ülke çapında yeni hareketler ve partiler vardı. Bu süreçte ve Lev Ponomarev uzak kalamadım. 1990 yılında bir insan hakları savunucusu, "Demokratik Rusya" birkaç kurucularından biriydi. Bu arada ülkedeki SBKP partiye muhalefet tüm getiriyor siyasi bir hareket oldu. Önemli bir adım "Demokratik Rusya" o ilk Başkanlığa adaylığını koydu anda destek Borisa Eltsina oldu.

Ardından, 1990 yılında, Yüksek Sovyeti milletvekili sonraki seçimleri geçti. ününü nedeniyle zorunlu ve Ponomarev Lev Aleksandrovich edilmiştir. insan hakları savunucusu KGB'nin faaliyetleri ve Ağustos darbesi günlerinde darbeyi araştıran meclis komisyonunun yaratılış başlatıcı oldu.

Başkan ve meclis politikacının çatışma sırasında birkaç kez Yeltsin'in demokratik partilerle toplantı düzenledi. Devlet başkanı Beyaz Saray'a kendilerini yerleşik olan milletvekili, dağıtmak edeceğinden emin. Zaman olayları farklı olduğunu göstermiştir.

Devlet Duması milletvekili

Bir kez 1994 yılında Rusya Devlet Duma Ponomariov parti "Demokratik Rusya" lideri oldu (isim ilk hareket politikaları ile aynıdır, ancak bu farklı kuruluşlardır). Yeni bir konumda ana muadili ve insan hakları savunucusunun müttefiki Galina Starovoitova oldu. Başlangıçta Duma başkanı desteklenen engellemek, ancak Çeçenistan milletvekili federal güçleri girdikten sonra Yeltsin ve onun hükümetinden aralarına mesafe.

Ponomarev de bir dizi oluşturulmasında ön , insan hakları örgütlerinin "İnsan Hakları İçin" dahil. Bu ülke genelinde kamu şikayet aldı. yardıma ihtiyacı olan insanlar anda bir yenilik telefon hattı, çağırabilir. Bu tür projeler tutulan ve Lev Ponomarev tarafından geliştirilmektedir. "İnsan Hakları İçin" - Çeçenistan'daki olayların kapsamı için büyük çaba sarf ettiğini bir organizasyon.

savunma

Kafkasya MP savaşın başından itibaren kendisinin federal birliklerin girişini karşı çıktı. İkinci kampanya, Ponomarev savaş bölgesinde hukuk ihlalleri konusunda çeşitli uluslararası konferanslar düzenledi zaman. 1996 parlamento otorite politikası sona sonra mitingler ve yetkililerin politikası ile anlaşmazlık ifade amaçlayan diğer kamu olaylar tutma için daha fazla zaman vermeye başladı.

"Mahkumların haklarını savunmak için" Fon 2006 yılında kurulmuştur. onun kurucularından biri Lev Aleksandrovich Ponomarev oldu. Bunun biyografisi kamu figürü birçok proje ve hareketlerin organizasyonu arkasında duran bir adamın bir örnektir.

FSIN ile çakışmalar

tutsaklara karşı Savunuculuk Ponomariov defalarca Federal Hapishanesi Servisi çatışmalara yol açmıştır. 2007 yılında Federal Hapishanesi Servis Yuri Kalinin müdürü politikasını (şeref ve haysiyetinin korunması hakkında elbise) dava açtı. resmi kamu, Rusya'da cezaevlerinin durumu hakkında Ponomarev konuşan yanlış olduğunu söyledi. Buna karşılık, insan hakları grupları Kalinin kendi ofisinde daha söylüyorlar.

Moskova Presnensky Bölge Mahkemesi davayı kabul edilir ve Ponomarev alenen kendi sözlerini FSIN yönetmeni çürütmek sipariş - insanları incitiyor, "sistemin yazarı". insan hakları savunucusu onun dili yanlış olduğunu itiraf etti. Yine de, onun vakıf çalışmaları devam ediyor. Bu mahkum hakları ihlalleri hakkında bilgi almaya devam eder.

Şu anda,

2006 yılında, Ponomarev çünkü kurbanları anısına onun tek Eylem, üç gün boyunca tutuklandı Beslan'da terör saldırısı. birçok uluslararası örgütler vicdan esiri olarak kendisini tanımış Oysa. muhalefet hareketi, üyeler mitingler ve diğer kamu sivil eylemler yürüten başlattık - İki yıl sonra, "Dayanışma" kurucusu oldu. Birkaç tür etkinlikler sırasında Ponomarev polis memuru itaat etmediği için üç gün boyunca tutukladı.

2009 yılında Ponomarev evinin yakınında bilinmeyen saldırısına. Bu gerçeğin üzerinde cezai işlem uyguladı edildi. gerçeğine bu olayın mesleki faaliyetleri ile ilgili olduğu, o Lev Ponomarev ısrar etti. Saldırganlardan gerçek ismi dışarı asla bulunamadı.

insan hakları savunucusu evli ve dört çocuk babasıdır. Boş zamanlarında, onun ana faaliyet, resme sahiptir. Halen insan hakları projelerine devam ediyor. Buna ek olarak, Ponomarev toplumun "Memorial" kilit isimlerinden biridir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.