Spor ve FitnessEkipman

Turizm ve kamping için çadırlar

Trekking çadırları - turistik ekipmanlar, uzun yürüyüşler ve seferler için dizayn edilmiştir. Bu kategorideki ürünler, uzun avcılık ve balık avlama sırasında dağlarda park düzenlemek için idealdir.

Bu kategorideki tüm modellerin özel bir rüzgar koruması vardır. Bu nedenle, doğa yürüyüşü çadırları, profesyonel zamları organize eden kullanıcılar için idealdir.

avantajları

"Trekking çadırları" ne anlama gelir? Bu tür ekipman daha rahat. İzleme çadırları hafif, güçlü rüzgar rüzgarlarına, düşük sıcaklıklara dayanıklıdır. Bu tür ürünler, yüksek nem koşullarında rahat çalışmasına katkıda bulunan su geçirmez malzemelerden üretilmektedir.

Trekking çadırları, hafif ve aynı zamanda son derece dayanıklı alüminyum çerçevelere sahiptir. Bu malzemenin deformasyonu zor. Çok çeşitli sıcaklık koşullarında kullanılabilir.

Trekking çadırları: fiyat

Uzun yolculuklar için iyi bir çadırın maliyeti nedir? Ürünlerinde özel dikkat gösterilmesi gereken birkaç üretici vardır:

  1. 3000 ruble'ye kadar maliyet - Çadırlar Yüksek Tepelik, Nova Turu, Trek Gezegeni. Bütçe kategorisindeki ürünler burada sunulmaktadır. Düşük fiyatlara rağmen, bu üreticilerin ürünleri kabul edilebilir niteliktedir.
  2. 10 000 ruble - çadır markası Alexika, Indiana, Greenell. Bu fiyat aralığında, yeterince yüksek üretim imkânına sahip pratik yürüyüş çadırlarının en geniş listesi sunulmaktadır. Bu markaların ürünleri üzerinde olduğu turizm meraklıları toplu dikkat etmelidir.
  3. 10 000 ruble - bir çadır Tramp yanı sıra ürünler Maverick, Bergen Spor, Kanadalı Camper. Bu, en iyi, en güvenilir malzemelerden yapılan birinci sınıf ürünleri içerir. Aynı Tramp çadırının sıradan bir turist için etkileyici bir fiyat olması gerçeğine rağmen, bu ürünler on yıllardır hizmet edebileceğinden, satın alma tamamen kendini haklı çıkaracaktır.

kalite

Bir doğa yürüyüşü çadırı seçerken, metal çerçeveli modelleri tercih etmeniz önerilir. Çünkü plastik, zor hava koşullarında ürünün şeklinin korunmasını sağlayamaz.

Tente dikişlerinin iyi dikiş ve yapıştırılmış olması arzu edilir. Mevsime ve çalışma koşullarına bağlı olarak, iki katmanlı veya tek katmanlı bir çadırı tercih edebilirsiniz. İlk durumda, kullanıcı yoğunlaşma ve yağışa karşı güvenilir bir koruma alır. İkincisinde - kubbenin altında, duvarlardan akan nem birikebilir. Bu nedenle, tek katmanlı bir yürüyüş çadırı, yalnızca kısa süreli dinlenme ve doğaya kısa yolculuklar için uygundur.

tente

Çadır üretim materyaline göre bir yürüyüş çadırı seçerken, ürünün çalışmasının planlandığı yılın zamanına güvenmek arzu edilir. Tente üretimi için üreticiler aşağıdaki kumaş çeşitlerini kullanırlar:

  • Polyester elyaflar;
  • poliamid;
  • Karışık elyaflar.

Polyester elyaftan yapılan kumaşlar polyester ve lavsan bazında üretilmektedir. Malzeme ultraviyole ışığa dayanıklı, yüksek gerilme mukavemeti, agresif ortamlara dirençlidir.

Polyamid kumaşlara kapron, naylon ve anid odnozdur. Bu gibi malzemeler mekanik etkilere, çevre faktörlerine dayanabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, bu dokular cilt ile temasında iritasyona neden olmaz.

şekil

Pratik bir trekking çadırı seçmek için, gövdenin şekline dikkat etmeye değer. Ürünü doğada kısa bir süre kalmak için kullanmayı planlıyorsanız, ideal seçenek yarı gövdeli veya yarı küre şeklinde iskeletler olacaktır. Bu formdaki çadırların kurulumu kolaydır ve ferahtır ve bu da rahat bir aile tatili sunar.

Zor koşullardaki uzun yolculuklar için, düşük bir çerçeve ile bir çardak şeklinde en iyi doğa yürüyüşü çadırları seçmek gereklidir. Bu modeller güçlü rüzgarlarda kararlı kalır ve bir geceleme organizasyonu için hızla kurulan araçların rolü için uygundur.

alt

Yürüyen çadırın alt kısmı, çadır ve çerçeve gibi önemli bir unsur olarak işlev görür. Ürünün tabanındaki malzeme, nemi kovmaktan ve ürünün içinde ısıyı tutmaktan sorumludur. Diğer şeylerin yanı sıra, alt yapıdaki amortismanı arttırır.

Yürüyüş çadırlarının tabanının imalatı için aşağıdaki malzemeler kullanılır:

  • polyester;
  • naylon;
  • Yapılandırılmış polietilen yüzeyler.

Yukarıdaki malzemeler pratik olarak nem geçirmiyor, ıslanmıyorlar. Bütün bunlar, doğa yürüyüşü çadırlarının düşük bir ağırlığı korumasını sağlar ve bu da uzun geçişler sırasında vazgeçilmez bir kaliteye dönüşür.

Tabanın kalitesini değerlendirmek, sızdırmazlık derzlerinin derecesine dikkat etmeye değer. Bir çadır kurarken ikincisinin biraz yükselmiş bir konumda olması arzu edilir. Son an neredeyse tüm yetkili turistik ekipman üreticilerini hesaba katıyor. Bununla birlikte, bu özelliğin varlığı, satın almadan önce kontrol etmek için bir kez daha iyi.

En güvenilir, pahalı trekking çadırları, alt kısımda ilave bir astar ile donatılmıştır. Bununla birlikte, bu tür ürünlere dikkat etmeniz yalnızca seyahatinizi özellikle düşük sıcaklık ve yüksek nemle düzenlemeniz gerektiğinde yapılmalıdır.

Bakım İpuçları

Uzun zamandır hizmet verilen doğa yürüyüşü çadırları için, onlara iyi bakılmaları gerekir. Bunu yapmak için, her kullanımdan sonra ürünü temizleyip kurutmanız gerekir. Trek'ten eve geri döndüğünüzde, çadırın güneşe açılması ve yerleştirilmesi, malzemenin biriken nemden kurtulmasına izin verecek şekilde değerlidir.

Ürünün yüzeylerini temizlerken, deterjanlar ve temizleme maddeleri kullanmak tavsiye edilmez. Çadırı sıradan suda durulama yeterlidir.

Temel olarak, uzun vadede sömürüye giren yürüyüş çadırları, alttaki bölgede gözyaşı dökmeye başlar. Bu, en sık otopark, taş, dal ve küçük pisliklerin yetersiz temizlenmesinin bir sonucu olarak gerçekleşir. Ürünün ömrünü uzatmak için, durma yeri ayarlama alanına yaklaşmanız akıllıca olacaktır.

Sonuç olarak

Görebildiğiniz gibi, yürüyüş çadırı seyahat organizasyonu için en uygun çözümdür. Uygulamada bu ürünün gerçekten rahat olmasını sağlamak için, malzemelerin çevresel etkilere karşı dayanıklı olduğundan emin olmak için kapasitesini, ilave bir tente ve astar gereksinimini önceden belirlemek değerlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.