HobiFotoğraflar

Lens diyafram geçerli: ne olduğunu ve nasıl hizmet ediyor?

Herkes fotoğraf çekerken güzel parlak görüntüler almak istiyor. Ancak, çok sık ilginç bir noktaya görünce onu vurmak için zaman çıkıyor, ama fotoğraf bazı karanlık çıkıyor. Bu zayıf bir parlaklığa sahip suçlu mercek olabilir. Yani ne olduğunu bilmek kadar önemli olmasının nedeni ise mercek açıklığı. en bu anlayalım.

Lens diyafram başka çok önemli parametreler olduğunu. O kadar önemli olan odak uzaklığı, bakış açısı ve diğerleri. Bu parametre, mercek matrisi inşa görüntünün parlaklığını karakterize etmektedir. daha hızlı objektif oluşturduğu parlak görüntü. Ve yaparken daha küçük bir indeks koyu.

Açıklık göreli açıklık değeri büyüklüğü ile karakterize edilir ve kısımların şeklinde ifade etti. Örneğin, yazıt ¼ anlamına lens açıklığı delik çapı ¼ odak uzunluğu parametresi dört kat daha az nispi boyutu. Daha da önemlisi, objektif aktif açıklığın gerçek boyutu yerine bir sanal bir değerdir. Bu çap genellikle diyaframın çapı veya ön lens ile örtüşmemektedir.

Oldukça mümkün şimdiki hedefi deliğin boyutunu hesaplamak için, ancak ölçülmesi mümkün değildir. Geleneksel olarak, ilgili değerler düzenek tasarlanmış olan görüntü alanının boyutlarına bağlıdır. Aynı odak uzunluğuna sahip lensler, örneğin, bu benzemeyen / 1,4-f / 1,8, burada odak uzunluğu değişkendir, çok yüksek bir parlaklık söyleyebiliriz. Değişken odak uzaklığı ve diyafram ayarıyla Genellikle optik inşaat çok daha basit olduğu için de, değişkendir.

Biz örnek bir tür dayalı, bu konuda konuşmak, biz optik işaretlenmiştir eğer / 3,4-4,7 20-80, bu deliğin 20 milimetre göreli büyüklüğü odak uzunluğu olacak zaman anlamına gelecektir söyleyebiliriz f / 3,4, ve odak uzunluğu ise 80 mm, açıklık değişiklikleri olur ve f / 4,7 olursa. Bununla birlikte, daha yüksek bir lens diyafram, daha pahalı cihazın kendisi.

İdeal bu parametrenin farklı bir dizi tedbir ile cephanelik istiyorum, ama sıradan insanlar için bu şeyle ölçülemez üzerlerinde harcama gibi bir seçenek değildir. böyle pahalı malzemeleri almak için Sense sadece fotoğraf dergilerinde basılmış veya başka bir yerde, ama aksi edilmeyecektir durumunda olduğunu.

Böyle bir hedefe yokluğunda normal kamera satın almak yeterlidir. Fotoğraf yeterince güzel ve parlak, ve bu kusur kaldırmak mümkün olmadığını çok yakında kendiniz için hissedeceksiniz olarak, kamera, küçük bir gösterge açıklığına sahiptir almayın. Ancak, hatta en sade, modern cihazlar, çok yüksek kalitede yerleşik denetleyicisi vardır.

Özünde, lens diyafram - cihazı boyunca ışığın miktarını gösteren bir özellik. Bu pozisyondan başlarsanız, en küçük açıklık sadece küçük diyaframı izin lensler var. Lensler, tipik olarak bunun, daha fazla veya daha az olan delik boyutuna açıklık değerine bağlı olarak, yani, yavaş ya da hızlı olan ve odak uzunluğu ile aynıdır, farklı kameralar, karşılaştırır olabilir.

Lens açıklığının parametresine göre, genellikle fotoğrafçılık farklı ilişkilidir. En iyi görüntü indeksi maksimum değeri aydınlatma değişen derecelerde elde edilir inanılmaktadır. Eğer kullanıyorsanız bir değişken odaklı lens, o zaman fırsat odak uzunluğunu değiştirmek için değil, aynı zamanda farklı bir ölçü parlaklık elde etmek için değil sadece var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.