OtomobilArabalar

Lastikler hız endeksi - seçimi önemli bir göstergesidir

Lastiklerin seçimi sorusu yılda her araba sahipleri yüzleşir. Birçok arkadaş tavsiyesine uyarak, bazı kendi başlarına bir şey satın almaya tercih ederim. Bu makale seçtiğiniz azabından hafifletecektir.

Önce lastiğin mevsimsellik belirlemek gerekir. kesinlikle bu parametreyi ve gözlemlemek Should "değişim smb. ayakkabıları" makine tavsiye hava lastiklerinde. yanlış seçim tamamen bu nedenle güvenliğinizi yolda arabanın davranışını garanti edemez.

Sonra sağ boyutu lastiği öğrenmek. gerekli değer ya bulunabilir veri sayfası ya da makinenin tarafındaki mevcut lastiklere. Ardından, sadece gitmek istediğiniz yere bulmalıyız. zaman zaman piknik veya ülkeye geziler yapar ortalama kent sakini ise, o zaman mükemmel evrensel tipi lastikler bulunmaktadır. Zor arazide sürüş için gidiyoruz varsa, tüm arazi lastikleri olmadan yapamaz.

hız endeksi - hız, her lastik için, maksimum izin verilebilir belirleyen önemli bir faktör. Buna ek olarak, aynı zamanda grubun bir sembolüdür. Günümüz dünyasında nispeten yavaş hareket eden eski arabalardan yarış değişen en farklı sınıfların birçok farklı araba vardır : 1. Formül arabaları Hız indeksi bilinen bir değer izin verilen yükler için kullanılabilir hangi otobüs belirler. Buna ek olarak, belirli bir parametre ile ilgili bazı konuşulmayan kurallar vardır. Tavsiye% 15 daha az - Örneğin, araç 10 hız sınırını ulaşabilir. Hız indeksi (örneğin t) normal yük değerleri altındaki lastik dayanacak izin verilen maksimum hız, temsil eder. Bu durumda aşırı, güvensiz fazla olması çıkış otobüs, aşağı karşı karşıya gelecek. Uzun kullanım ömrü lastiklerin doğru ve dikkatli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Dizin "endeks oranı" çeşitli özellikleri vardır. Örneğin, imalatçı açıkladı verilen bir lastik için izin verilen maksimum hız - Normal yük altında 180 km / s. Bu kısa vadeli anlamına gelir hız ciddi sonuçlara yol açmaz 200 km / s hıza kadar. Sadece yüksek yüklerde aşınma süren lastik ve imha aşırı ısınmaya yol açabilir.

Lastik hız endeksi aşağıdaki gibi tanımlanır. Lastik Test numunesi güç ve hız yükü parametrelerini değiştirerek özel bir stand üzerinde test edilir. işlem oluşur alınan veri ölçümlerinin sayıda yaptıktan sonra. Daha sonra, çıkış ortalama izin verilen hız (örneğin, 240 km / s) ve tekabül eden hız indeksi (h).

diğer önemli ve belirleyici göstergelerle birlikte lastiklerin tarafında bulmak mümkündü önce bu parametrenin değeri, belirli bir araç için önerilir. Şimdi, üreticilerin araç tescil belgesinde türünün veri girmek için tercih ediyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.