OtomobilArabalar

Debriyaj değiştirilmesi - bu zordur ancak bilmeniz gereken

debriyaj yedek olarak böyle işgaline devam etmek için, sadece teorinin temellerini bilmek yeterli değildir. Hesaba tüm ayrıntıları almak için gerekli olan ve en ufak mekanik becerilere sahip. Bu gerçekleştirmek için işin türünü özel aletler gerektirir. Bu unutulmamalıdır otomobillerin çeşitli farklı tipte debriyaj değiştirilmesi söyledi.

Başlamadan önce, mekanizma ile kendilerini tanıtmak ve daha sonra eylemi uygulamak devam etmek gerekir. araçlarda bir ileri tahrik kavrama yerine çok daha zor arka tekerlek sürücüde fazla. Yapılacak ilk şey - Yeni bölüm ve iyi bir jack satın almak. Makineyi kaldırmak için en iyi yolu tüm iletim kaldırmak için gerekli olduğu gibi, asansör kullanmaktır.

Başlamadan önce, bunun debriyaj yürürlükten kalktığı emin olmak gerekir. Test pedalına basın ve parça kolayca vites izin verecek olan, açılacak belirleyin. Eğer farklı bir gıcırtı alırsanız, o zaman bu kavrama ihtiyaçları değiştirilecek olduğu açık bir göstergesidir. Sorun onlarda olduğu sık sık olarak da kendisi pedalı ve tahrik mili, kablolar, debriyaj plakası kontrol etti.

Daha önce de belirtildiği gibi, her araç bu tip iş kendi nüansları vardır. Örneğin, debriyaj yedek VAZ cipte nedenle dikkatli çalışmak aracınız için özel olarak sağlanan talimatları okumak için gitmeden önce de benzer bir süreçten önemli ölçüde farklıdır.

yapılacak ilk şey - devre dışı bırakmak için bir hidrolik silindiri ve akümülatör. Ayrıca, makinenin bir kriko ile kaldırılmış, ya da bir stand üzerine konur. iletim sıvıyı boşaltmak için kapasite, yararlanın ve kalemi altında koydu. mekanizma hakkında daha da kapatılmalıdır elektrik telleri bulunmaktadır. hidrolik kavrama diski parçası dışında ise, o çok kapanacaktır. Kaldırma ve başlatıcı tabi sonra kavrama çan cıvataları çözülmeli ve iletim kaldırılır.

Bir sonraki adım jack motorunu yüklemektir. Bunu yapmak için, krank kutusu altına getirmek ve yüklemelisiniz. Bu çalışma tamamlandığında, sen debriyaj kendisini göreceksiniz. o volan gevşetmek gerekir kaldırın. kavrama düzeneği ve giriş çevre parçaları, hem de sızıntı yağ elde motorunu, değiştirilmesi. Herhangi bir parçanın yıpranmış, bunlar değiştirilmelidir. Ayrıca değiştirmek gerekebilir debriyaj ana silindir, onu sökerek yapılır ve yenisini takın.

tamamlandıktan yeni bir debriyaj kurduktan sonra, yerinde detayların kalanını koymak için ters sırada gereklidir. Bu sürecin itibaren arabanın takip bağlıdır. Bir şeyler yanlış giderse, makine nachet bocalamaya.

Bu işten sonra sıvı seviyesini kontrol etmek gereklidir vites kutusu. normalden daha az ise, o zaman gerekli getirmek. Daha maliyetler kısa bir mesafeyi ve debriyaj çalışmasını kontrol etmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.