ÇirkinlikInşaat

Klinker tuğlası uygulaması

Klinker tuğlası sıradan seramik tuğlalardan daha güçlü ve güvenilir bir şekilde ayrılır. Kelime için Almanca kelimenin çevirisinde "klinker" anlamına gelen "tuğla", yani daha doğrusu "tuğla tuğla". Bu malzeme 2 bin yıl önce Hollanda'da ortaya çıkmış ve yüksek yoğunluklu seramik taşlardan yapılmıştır. 19. yüzyılın başlarında, Harlem ile Amsterdam'ı birbirine bağlayan bir yol, bu materyalden inşa edildi ve Hollandalılar bu materyali üretmek için teknolojiyi patentledi ve sonunda tüm Batı Avrupa ülkelerine yayılmış oldu.

Bu malzeme, çok katlı binaların inşasında kullanılır ve klinker cephelerin görünümü, herhangi bir şehir caddesini, caddeyi süsleyebilir veya şehir ilçesine özel bir zerafet kazandırabilir. Klinker tuğlası antik mimari yapıların yeniden inşası ve kentin tarihi kesiminde yeni binaların inşası için de kullanılır.

Klinker tuğlaları binaları geleneksel, klasik mimari formlarda yapılabilir ve binaların modern mimari biçimlerini oluştururken cam, beton veya metal yapıların yanı sıra klinker materyal de uygundur. Klinker malzemesi, düşük katlı konut yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır ve daha yakın zamanlarda klinker peyzaj tasarımında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Klinker, bahçe yollarının, zemininin döşenmesi için vazgeçilmez bir malzemedir ve çamurlukların örtüşmesinin mimari unsurlarından biridir. Kuşkusuz, bu maddenin geniş kullanımı onun çok sayıda olumlu özelliğine bağlıdır.

Klinker tuğlaların en önemli pozitif özelliklerinden biri de donma direncidir. Bu malzeme, sıcaklıktaki keskin değişimlere, dayanıklılığını ve estetik görünümünü koruyabilmesine değil, aynı zamanda son derece düşük sıcaklıklarda performans özelliklerini değiştirmemeye dayanabilir. Sonuç olarak, onarım işleriyle ilgili maliyetler önemli ölçüde azaltılır.

Daha az önemli bir özellik, tuğlaları sıkıştırırken yüksek kararlılık sınırı ile karakterize edilen klinker tuğlaların mukavemetidir. Yani, hangi kuvvetin etkisiyle tuğla kırılır. Malzemenin gücü, 1110-1200 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklarda ileri teknolojili ateşleme teknolojisinden kaynaklanmaktadır.

Böyle yüksek bir sıcaklık rejimi ile, tuğla boşluğunda oyuk veya boşluk kalmaz ve hiçbir inklüzyon olmaz. Üretim sürecinde, ürünler farklı tonları satın almanızı sağlayan tam pişirme işlemine tabi tutulur. Bu tip tuğla, özel bir kil türünden üretilmiştir.

Bunu söylemeye değer. Bu tip tuğla, mekanik stres ve atmosferik olaylara karşı yüksek direnç katsayısına sahip. Klinker tuğlalarla inşa edilen cepheler, çeşitli şekillerin mekanik hasarlarının etkilerinden bahsetmiyorum bile, zararlı kirliliklerin yüksek olduğu bir ortamda bile kirlenmeye bile maruz kalmamaktadır.

Cephelerin montajı için kullanılan başka hiçbir tuğla, cephe korumasının olumsuz çevresel faktörlerin etkisinden doğan güvenilirliğine ilişkin klinker tuğla ile karşılaştırılamaz. Ancak, birkaç yıl sonra bile, cephe orijinal çekiciliğini kaybetmez.

Klinker tuğlası da kabul edilebilir bir su emme indeksi ile karakterize edilir. Su emme, ürünlerin doygunluk sınırına kadar nem emme kabiliyetidir. Buna göre, bu indeksi ne kadar düşük olursa, su emme katsayısı yüksek olan bir malzemenin donma direnci yüksek olmaz. Klinker tuğlaları için bu gösterge aralığı ürünün toplam ağırlığının% 3 ila% 6 aralığında olmalıdır.

Bu tuğla türünün yalnızca özel bir duvar harcı üzerine yayılması en iyisidir. Şimdi, klinker tuğlaları döşemek için harç renk karışımları uygulamak mümkün hale geldi. Mat olarak da var. Böylece klinker tuğlaları parlak sürümleri, böylece kolayca en uygun seçeneği seçebilirsiniz.
Klinker tuğlasına bakım oldukça basittir. Kiri sert bir fırça kullanarak normal bir temizleme solüsyonu veya sıradan su ile temizleyin. Klinker tuğlası, çevreye duyarlı bir malzemedir, çünkü sadece su ve kil oluşur ve bileşiminde zararlı saf olmayan maddeler içermez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.