Tarım

Flock - bu nedir? kelimesinin anlamı. içeriği ve döküntülerin oluşumunu

Kelime "sürünün" nin Ozhegova sözlük anlamı olarak koyun sürüsü say açıklanmıştır. Ayrıca, çoğu zaman onun içine koymak en ufak bir fikrin olmamasından, tecrübeli yetiştiricilerin sözlüğü duyulabilir. Ancak, tanım sağlanan Ozhegova özü, oldukça yeterli değil tamamen neyi sürü anlamak için. Bu bu makalede bulacaksınız hepsi - Birçok gol sürüsü, nasıl ve neden oluşur olmalıdır nasıl.

döküntülerin oluşumunu

Otar - bu adam onların ortak içerik ve otlatma için bir koyun büyük sürünün yarattı.

Genç kuzulardan oluşan Flock. belli bir yaş ve onlara anne sütüne büyüdüklerinde yavaş yavaş sürüden entegre ve mera ortaya yol, yeterli değildir.

yetişkinlerden izole çok genç kuzuların İlk birkaç haftayı. Onlar farklı kabine tutulur. sürüleri oluşturulurken aşağıdaki faktörler dikkate alınır:

  • Hayvanın seks.
  • Yaş.
  • Breed.
  • Sınıf.

Büyük çiftliklerinde sürüleri vb renk, menşe, özel boyutları, bağlı oluşturulabilir

Arıza sonraki çiftleşme hayvanlar kadar birkaç ay içinde yürütülen sürüleri kuzu. Bundan önce, koyun gerekli tüm aşıları yapmaya ve parazitlerden kurtulmak, bir veteriner tarafından fiziksel olarak muayene olmalıdır. Kural olarak, tüm bu işlemler bir gün içinde yürütülmektedir. Flock - iyi koordine ekibi. Yani koyun doğru ve emri uygun, hızla tüm prosedürler ile başa çıkmak için.

Kaç koyun sürüsünün içinde?

, Tanım herhangi rakamlar içermiyor Flock, çok sayıda küçük sığır oluşur.

sürüde koyun sayısı ekonomisinin büyüklüğüne bağlıdır. Ayrıca etkilenen sürülerin sayısının görünümünde. Örneğin:

  • wethers yetişkinlerin sürüsü 1.000 kafasına kadar ulaşabilir.
  • Rahim sürü - 850 gol.
  • Otar yarochek - 600-700 kafaları.
  • 600-700 kafaları - olduğunca fazla tutmak ve yarochek koyun Islahı.
  • üreticilerin Flock - 100 hedeflere.
  • Koyun "sondalar" - 250 gol.

Bir sürüdeki Üretken bireyler kabile daima daha büyüktür.

Koyun sürüleri içeriği

Koyun çiftçiler maliyetlerinin içeriği herhangi diğer hayvanlardan içeriğinden çok daha ucuzdur. Koyun bile uzak vahşi doğada kendi yiyecek bulmak mümkün, yani yüksek kaliteli yeşil otlaklar ihtiyaç ineklerin söylenemez.

konut bu hayvanlar ve iddiasız. Zaman sürünün en yün miktarını arttırır temiz hava tutar.

Geceleri, bir sürü avcılar tarafından saldırılara karşı onları korumak için kanopiler altında kalem içine götürdü. Kışın koyun sheepfolds içinde tuttu. Bunlar karmaşık mimari tasarımlar temsil etmemektedir. Bu bir toprak zemine sahip kör bir odadır. sheepfold içinde Çöp çünkü sık değiştirilmesini gerektirmez Koyun atık hoş olmayan bir kokusu yoktur.

koyun ve keçi içerik üzerinden para kazanmak için en karlı yolu - Bundan biz bu sürünün sonucuna varabiliriz.

sürünün ikmal

koyun çiftleşme öncesi Altı hafta özel bir yemek transfer oldu. Onun diyet seçici saman, kök, vb içerir Önemli olan - Koyun aşırı kilo verilmez, gıda tam ve dengeli olmalıdır emin olmak için. Kuzu ayrıca peynir, kök sebze ve çiğ yumurta şımartın.

Özellikle alaka sahiplerinden hamile koyun için. bir düşük önlemek için, bebek bekleyen anneler korkutmak endişe ve aşırı çalışma mümkün değildir. diyet kalsiyum ek kaynak için kemik unu ve tebeşir ile takviye edilmelidir.

doğum koyunlarda Yardımı, kural olarak, gerekli değildir. Ama komplikasyon durumunda elle numarasına bir veteriner olması en iyisidir. Kuzu doğduktan sonra, koyun içme suyu verilmelidir. Sonra, çünkü ilk kolostrum kaba doldurulması gerekli olan Oldukça kuzu zarar verebilecek olan, konsantre edilir. Sonra da bebeği beslenmeye kapalı tutabilirsiniz.

Çevir kuzu yaşam 20 gün sonra mümkün olduğunca gıda yetiştirilen. Yumuşak saman ile başlayan kademeli olarak yapılmalıdır. hayat kuzu dördüncü ayında mevcut merada Sonuç. otlayan kuzuların üzerine çekilmeye başladıktan sonra kuzular ve yarochek yerleşmek gerekir. Beş ay içinde onlar bireylerin yakın akrabalık çiftleşme yol açabilir ergenlik, başlatın. ensest zayıf ve kusurlu yavrular doğmuş olabilir. Cinsel yolla koyun olgun yaş bir buçuk yıl ulaşır.

Koyun Bakımı

Otar - bu koyun sadece sürüsü değildir. Her biri bireyselleştirilmiş dikkat gerektirir. çünkü Koyun sokakta yürütülen çoğu zaman, onlar parazitlerin sistematik saldırılara tabidir. Akarlar% 1 kreolina çözeltisi eklenmesiyle banyosu kurtulmak yardımcı olur.

Kışın, koyun pratik bullpen dışına, yani onların toynaklarının takip etmek gerekir. Onlar bu hayvan ağrıya neden olur büyüyebilir.

koyunlardan elde edilen yün yeterince hızlı büyüyor, bu yüzden sistematik kesmek gerekir. Eğer hiç yapmadım, profesyonellere bu işi emanet etmek daha iyidir. saç kesimi sırasında hayvan korkutmak ve ona zarar olamaz. barda ilk saç kesimi olacak Nasıl rahat, daha büyük olasılıkla bir sonraki gidecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.