SağlıkAlternatif tıp

Ben de bal kullanabilir miyim? etkili tarifleri

Bal - yüzyıllardır çeşitli hastalıkların mücadele etmek için kullanılan benzersiz bir doğa ürünü. Bu, bağışıklık sistemini güçlendirir iltihabı ortadan kaldırır, baş ağrıları giderir. Ayrıca, soğuk algınlığı nedeniyle sıcaklıklarda bal, - neredeyse bir rekabet vardır bir araçtır.

iyileştirici özellikleri

Bazen insanlar bal bir sıcaklıkta tüketilebilir sorguluyor? Doktorlar bu araç bu koşullarda çok faydalı olduğunu söylüyorlar. bal güçlü terletici etkiye sahip sonra. Bu özelliğinden dolayı, bu antipiretik etkileri vardır. Böylece, bal yenebilir ve hatta gerekli.

Ancak, tedbirin uymalıdır. Bir çocuğun ateşi var Örneğin, fazla 1-2 Dess'i vermeyin. l. bal 1 defa. Bu durumda, süt çay ya da sadece ağızda erimesi için eklenebilir.

balın bu şifa kalitesinde burada bitmiyor. Ürün bir çok yararlı özelliklere sahiptir. İşte bunlardan sadece nekotrye vardır.

 1. ürün, insan vücudu için gerekli yaklaşık 60 maddeler içerir. Bu sayede bileşimine, bu mükemmel sesi artırır gençleştirme sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir.
 2. Bal enzimler bakımından zengindir. Bu, daha iyi sindirim teşvik gastrointestinal mukoza üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Ürün salgısını normalleştirmek için yardımcı olur. Yani sık sık mide ve bağırsak hastalıkları için tavsiye edilir nedeni budur. Doğal mikroflora geri yeteneği ile bal hastaları antibiyotik alan önerilir. Bu dysbiosis büyük bir korumadır.
 3. Antik çağlardan beri, bal soğuk çeşitli kullanılmaktadır. Ürün immünomodülatör, anti-mikrobiyal, anti-viral, antiseptik özelliklere sahiptir.

tüm aksaklıklar ile baş edecek değil her derde deva - olursa olsun sıcaklıkta bal ne kadar etkili, bunu o unutmamalıyız. Bu temel tedavi tamamlayıcısıdır büyük bir tedavidir.

Kontrendikasyonlar

Hiç kimse bal yararlılığını şüphe edecektir. Ancak, dikkatli kullanın. Arıcılık ürünü bir biyolojik olarak aktif maddedir olduğu unutulmamalıdır.

Kesinlikle bir yıl altı ve altı çocuklara bal kontrendike:

 • obezite;
 • diyabet;
 • eksüdatif zayıflık;
 • bronşiyal astım;
 • alerji;
 • Organizma gecikmeli karbonhidrat neden patolojiler.

Eğer en Bal çocuğunuzun minimum miktarda başlaması gerektiğini hatırlamak isterseniz - 0,5 çay kaşığı .. damla ve hatta bir çift. Çocuğun vücudunun tepkisini izleyin emin olun. Ve alerjik reaksiyonlara yatkın olan çocuklar, ürün yalnızca 3 yıllık diyet uygulanmalıdır.

etkili tarifleri

Nasıl soğuk algınlığı için bal yapmak için?

tarifleri kullanın:

 1. 0.5 st. sıcak süt (en fazla 40 derece) 1 saat. l çözülür. bal. Bu yollar arasında 1 yıldan çocuklara verilebilir.
 2. Sıcak bir bardak çay olarak bal (1 saat. L.) ekleyin. Bunun yerine çay, sen kuşburnu, papatya bir kaynatma kullanabilirsiniz. onun artışa katkıda bulunabilir çünkü çay sıcak, 38 üzerindeki sıcaklıklarda uygun olmadığını, ancak, unutmayın.
 3. 1 soğan doğra. bal (1 çorba kaşığı. L.) ile doldurun. Sıvı hacmi soğan suyu pahasına artacak zaman hazır demektir. Bu, 1 saat için bir şurup elde edilmelidir. L. Her saat. Bu araç mükemmel bağışıklığı düzenleyici ve balgam söktürücü etkiye sahiptir.

Bal - Bu çok yararlı bir üründür. Ama faydalandığını, zarar ziyade, kontraendikasyonlarını hatırlamak ve her şey aşırıya kaçmadan iyi olduğunu unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.