Sanat ve EğlenceLiteratür

Özet "Yolgezer'in" kalın L. H:. Tanımı, özellikleri ve kahraman değerlendirme

Bu yazıda özellikle özetini analiz, büyük klasiklerinin eserlerinin birini tartışacağız. "Yolgezer" - az bilinen bir hikaye LN Tolstoy. O 1886 yılında yazılmış, ancak 19. yüzyılın ortalarında tasarlanmıştı. Sonra tanıdık bir damızlık yazar ona takma Strider ile atı anlattı. Ürün son kaydedildi ve yayınlandı önce Ama neredeyse 30 yıl sürdü.

"Yolgezer" (Tolstoy): özet. kravat

Ahır beyefendi ile Sabah atları çayırda otlatmak tekmeledi. sürüden dalgın ve ciddi bir görünüm yaşlı alacaydı gelding duruyor. O, diğer atların aksine, o eyer Nester oldu sabırla bekleyerek. Her şey günden güne tekrarlanır çünkü Gelding önceden her şeyi bilir. Neşter genellikle hoşuna inanarak, boyun altında atını çizikler. Ama Strider, bu gelding adı, yalnızca nezaketen bu vuruş uğrar oldu. Aniden adam bacağına karşı bir kamçı ile vurdum. zararına At, Yaralı ve suçlu ne anlayamadık. Ama Strider alıngan değildir. O dikkat ve alay ödeme ve diğer atları saldırır etmez. gurur ve onuru ile o sessizce başkalarını affet.

Mükemmel kahramanı özet karakterini taşır. Strider artık genç, bedeni ayağı çukurda, ama yine de eski güç ve güzellik işaretlerini tutar. Aynı zamanda O'nun yaşlılık görkemli ve pis. Bu, diğer atlar hor ve infial neden olur.

Geceleri, sürü iğdiş edilmiş atlı bahçesinde biniyor. Sonunda durup beş gece süren hayatının hikayesini başlar olamaz.

tarih iğdiş

Basit bir centilmenlik atı Lev Tolstoy anlatıyor. "Yolgezer" (aşağıda, burada sunulmuştur) - bize hayvanların yaşamları hakkında düşündürüyor işin güzel bir örneği.

Bu yüzden Baba dan ve nazikçe ilk gelding doğdu. aile ağacı, lakabıyla göre - ilk erkekle, ama genellikle sadece Strider denir. Bu takma ad o süpürme ve uzun strok için aldı. Doğumdan itibaren, barbunya takım farklıdır. O kısrakların çekilebilir başlar, annesinin sevgisini hisseder. Ama hayatı onlar soymak bir at, aile hat alacaydı devam değilken dramatik değişir. diğerinden farklı Alışkanlık hikmet ve ciddiyet yöneltti.

Genç iğdiş edilmiş yakından insanları izliyor ve onlar kelimeleri, konuşanlara değil takdir anlar edilir. Ama onlar için önemli olan kelime - "mayın" Bu onların davranışlarını değiştirir ve yalan yapar. Hostomera, bu atlar olmasına rağmen hatta paça Baryshnikov satmak.

avlanan atı

Bizim özeti devam ediyoruz. Strider bir hussar memuru alır, işte hayatımın en güzel zamanlarını başlar. Onun yeni sahibi, zengin, güzel, acımasız ve soğuktur. Ama bu onu gelding aşık yapılan budur. gerekli ustası kesin çünkü diğerlerinden farklı olurdu bu atı tespit etmektedir. insanlar göreceksiniz Yani, bir sonraki onu, iki tarafı bakacağız. Strider cansiperane sahibini hizmet etmiştir. Mutlu ve bu adam için ölmeye bile razı oldu. Gelding Onu ve efendisini hayran.

Ama metresi hussar atar ve başka bir subayla çıkıncadüzelecektir. yakalamak isteyen, sahibi atını sürer. Strider bütün gece titreyerek ve hatta yiyemedim. Sabah o sarhoş izin verilir, ancak o zamandan beri önceki gibi, en hızlı atı olmaktan çıkmıştır. Yerel memur gelene kadar Bundan sonra, birkaç kez iğdiş sattı.

Bir sonraki akşam, sürü geri çayırlar için hikayenin sonunda. Katip ona en pahalı ve en iyi atları gösteren Yard bir misafir verir. O isteksizce hayvanları övüyor. Misafir, Strider'i geçer atın sağrı tokat ve keresinde aynı atı olduğunu söyler. iğdiş edilmiş bu sarkık yaşlı adam hussar ana öğrenmek için şaşırdı.

sonuç

özet ( "Yolgezer") sonuna yaklaşıyor. eylem malikane taşındı. hostes ile lüks döşenmiş oturma odası sahibi ve onların Konuk oturmuş. Eski memur Nikita Serpukhov 40 yıl. O yakışıklı bir genç adam, ama şimdi ahlaki, fiziksel ve finansal olarak düşmüş kez. O, tüm servetini ve hala borçlu heba başardı. tatsız Serpukhov ana mutluluğuna bakmak için. Kendisinin bugüne düşünmemeye zengin ve güzel ve ne zaman, geçmişi hatırlamaya çalışır. Ama sahibi konuk dönüş kesmeleri izin ve hayatını gözler önüne sermektedir etmez. Birbirlerini dinlemek olmadığı halde hem konuşma için Sıkıcı, sabaha kadar devam eder. Serpukhov sonra sarhoş ve uyku uzak sendeledi.

Tabunschik Vasya kaytarmak gece alır ve meyhaneye gider. Tüm gece iğdiş onun yara kabukları bozar köylü atı yanında bir tasma tutar. Beş gün sürer ve Strider ahır için çekilen. iğdiş edilmiş boğazları vardır kesti. Kan bunun dışında geldiğinde, o gider düşünüyor ve hayatının ağırlığı. bir at tenli ve onun eti bahçesinde hayvanları gider ve hatta kurt gece gelir. Bir hafta sonra, sadece kemikleri bırakarak hadım edilmiş. Ama onların adamları kullanılmaktadır.

kahramanlar

Hikayenin "Yolgezer" (fasıl özet) şimdi ana karakterleriyle bahsedelim retell sona erdi. Odak gelding şekil ve at sürüsü üzerindedir, insanlar da ikincil karakterlerin rol oynamaktadır.

Tabun sosyal organizasyonun çağdaş yazarların bir metafor. Bu nedenle at insana uygun ve insanlara özgü niteliklere sahip - vs. acıma, zulüm, üzüntü, sevinç, gurur, bu kimin yaşam öyküsü ve hemen hemen tüm işleri adamış Ana karakter vardır .. Strider Rus köylü-çiftçi en somut örneğidir. kader hayatları sadece bekliyor kader iğdiş edilmiş aşağılanmış, ezilen adam, yansıtır "aşağılama ve emek."

İnsanlar da onlara sadık olanların onurunu ayaklar altına alan çok kuvvet hikaye görünür. Bunlar hiç kimsenin ama kendiniz pişman değilim ve beğenmediğiniz, bayanlar ve centilmensin.

yorumlar

Diyebiliriz ki sıradan insanların Tolstoy ( "Yolgezer") yazılı L. kader. Özet bir kez daha düşünmek okuyucuların çalışmaları hakkında bu fikri, ama ne doğruluyor? Hikayenin Yorumlar sadece olumlu. Bir yazar hiç mantıklı olarak Tolstoy'un sanatı hakkında konuşun, ama bunların çoğu kaldırdı konular takdir. Bu hayvanlara zulüm meselesi değil, aynı zamanda insanların kötüye sorun değil işte. Tolstoy hayat hakkında düşündürüyor üzücü bir hikaye anlattı - Tüm okuyucular bir şey üzerinde anlaşma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.