Yiyecek ve içecekAna yemek

Kurutulmuş ananas kalorili içeriği: fayda ve zarar

Herkes böyle bir meyveyi ananas gibi bilir. Birçok kişi onu çok seviyor çünkü yenilen miktarı kontrol etmiyorlar. Bu ürünün - kurutulmuş ananasın olağandışı bir versiyonu var. Meyvenin kalorili içeriği, aşırı kilolu olan problemleri önlemek için meyvenin sınırlı bir şekilde kullanılmasını gerektirir.

Bu sıradışı bir kurutulmuş meyve. Hoş tatlılığından dolayı, orijinal tatlıların hazırlanmasında ananas kullanılır. Tatlı olduğu için tahıllar, içecekler, çaylar ve kompostolar gibi çeşitli yemeklerdeki şeker yerine kullanılabilir. Kuru ananasın bileşimi, kalorileri nedir ? Bu makalede tartışılacaktır.

türleri

Kurutulmuş ananas şeklinde üretilir:

  • halkalar;
  • zar;
  • karanfil;
  • silindirler;
  • segmentleri.

Katkılarla, hatta boyalarla doğaldırlar. Kurutulmuş meyve üretimi için olgun meyveler kullanılır. 36 saat kurutulurlar. Ancak bundan önce, ananas dilimleri şeker şurubu içine sıkıştırılmış ürün ıslatmak için batırılmış. Kurutulmuş ananas halkalarının kalorili içeriği, bu meyvenin parçalarının kalorik içeriğinden farklı değildir, başka şekilde ezilir ve ayrıca kurutulur. Ürünler atıştırmalık, atıştırmalık olarak tüketilebilir. Şekeri süslüyorlar. Ayrıca kuru meyveler müsliğe eklenir.

Meyvenin kalorili içeriği

Kurutulmuş ananasların kalorik içeriği 100 g'da 347 kcal'dır Bu oldukça yüksek bir rakamdır. Taze bir meyve sadece 49 kaloriye sahiptir. Glisemik indeks 55-66 birim aralığındadır, bu nedenle ürün diyabetik hastalar için uygun değildir. Kuru ananasların kalorik içeriği yüksek şeker içeriğinden dolayı sınırsız miktarda tüketilmesine izin vermez.

Her zaman kaliteli bir ananas seçmek gerekir. Görünüşünü incelemek gerekir, zengin bir sarı renge sahip olmalı. Ürün parçalara ayrılmamak için yeterince sağlam olmalıdır. Kurutulmuş meyveler bir halka, bir silindir, yarı dairesel lobüller şeklinde görünmelidir. Renkli ananas seçmek en iyisidir, çünkü zararlı boyalar ve muhtemelen tatlar vardır.

yapı

Kurutulmuş ananasların sadece kalorili içeriğini bilmek de önemlidir. Bu ürünün faydaları ve zararları da bilinmelidir. Meyvede, vücuda yararlı lifler yanı sıra sinir sistemi, beyin aktivitesini destekleyen mineraller bulunur.

Bileşim aşağıdaki bileşenleri içerir:

  • Karbonhidratlar - 11,8 g;
  • Proteinler - 0,3 g;
  • Yağlar - 0,1 g;
  • Gıda elyafları - 1.2 g.

Kurutulmuş ananas kalsiyum, iyot, potasyum, manganez, demir ve bakır içerir. Bu maddeler, çeşitli biyokimyasal işlemler için vücutta gereklidir. Ananas B, PP, A vitaminlerinden zengindir. Niteliksel sindirim için besin lifleri gereklidir.

Faydalı özellikler

Ürünü azar azar kullanırsanız, bu gıda emilimini artıracak, bağırsak mikroflorasını destekleyecektir. Tokluk hissi daha uzun sürer.

Ürün kalp ve damar hastalıklarının önlenmesi için gereklidir. İçindeki bazı maddelerin kan sulandırması, tromboflebit ve ateroskleroz oluşumunu önlemesi gerekir. Lenf akışını hızlandırmak, toksinleri ve toksinleri uzaklaştırmak için bir meyve gerekir. Bu ürünün kullanımı ruh halini geliştirir, depresyonu bastırır, yorgunluğu giderir.

Çocuklar için

Bu egzotik meyve muhtemel bir alerjiden dolayı çocuklar için tehlikelidir, bu nedenle çocuk içecekleri ve püreleri hazırlamaz. Uzmanlar, uzaktan getirilen her şeyin bir alerjen olduğu düşünülmektedir.

Çocuklar için ananas, bağırsakların "agresif" suyuyla tahriş olması nedeniyle tehlikelidir. Bu nedenle, bu ürün 3-5 yıl sonra bebek mamalarına dahil edilmelidir. Ancak çocuk doktorlarına göre, bunu 6 yaşından itibaren yapmak daha iyi.

Yaşlılar için

Kalp krizi ve inmenin önlenmesine hizmet ettiği için ananas bu insanlar için faydalıdır. Vücut, kan seyreltme özelliği ile ilaç alırsa, meyve tromboz riskini azaltmak için bu işleme katılır.

Ananas, artritli eklemler için kullanışlıdır. Ameliyattan önce vücudunuzu güçlendirmenize izin veriyorlar. Yaşlılarda, birçokları osteoporozdan mustariptir. Bu egzotik meyve, kemik dokusu için gerekli manganez içerir.

hasar

Sadece kurutulmuş ananasların kalorili içeriği değil, aynı zamanda zarar da hesaba katılmalıdır. Bazı ilaçların ve antibiyotiklerin etkisini arttırdığı için, ilaçların kullanımı sırasında dikkatle alınmaları gerekir. Meydana gastrik ülser, kronik gastrit, ürolitiyazis, böbrek patolojileri kontrendikedir.

Kurutulmuş ananas alerjik olarak kabul edilir, bu nedenle alerjik reaksiyonlara eğilimli kişiler tarafından dikkatle kullanılması gerekir. Aynı şey çocuklar, hamile kadınlar, hemşirelik kadınları için de geçerlidir.

Kilo vermede ananas işlevi

Kuru ananasın kalorili içeriği çok düşük olmasa da, yine de özel bir bileşen olan bromelin varlığı nedeniyle kilo vermeye yardımcı olurlar. Madde iştahı kontrol eder. Yüksek glisemik indeks yüzünden bile ürün, diyetlere dahildir.

Ananas çayı sayesinde sindirim hızlanır, metabolizma restore edilir, yağlar bölünür. Bromelin sıvıyı elimine eder, ödem ortadan kalkar. Meyve, insanların psikolojik durumunu geliştirir, onları strese karşı dayanıklı hale getirir. Ayrıca, ağırlık azaltıldığında özellikle önemli olan olumlu bir duygusal ruh hali için de gereklidir.

Diyet Özellikleri

Şeker yerine kurutulmuş ananas yemelisin. 100 gramlık kalorik içerik, vitamin eksikliğini gidermenize izin verir. Ürün harika bir koku kazanacak çeşitli yemeklerde bulunabilir. Buradan tatlı hazırlayın, ancak makul bir miktar ekleyin. Bunu da tüketmek için, örneğin, 100 g zaten büyük bir bölümünü ölçmeniz gerekiyor.

Genellikle ürün sabahları yenilir, ancak akşamları yemek yememek daha iyidir. Bir kişinin yetiştirmesi durumunda yararlı meyve özelikleri daha yüksek olacaktır. Daha sonra bromelin aktif olarak çalışır, bu da yağ birikintilerinin hızla ayrılması için gereklidir. Madde, selüliti ortadan kaldırmak için kısa sürede yardımcı olacaktır.

Ne kadar doğru kullanılır?

Kurutulmuş ananaslar kullanmadan önce yıkanmalıdır. Herhangi bir kontrendikasyon yoksa yani günlük olabilirler. Kural 5 zil sesidir. Günde taze olarak tüketmek için meyvenin ¼'ünü ve meyve suyu şeklindeki şekeri en fazla iki bardak yiyebilirsiniz.

Ananas yemek daha iyi ne zaman? Şişmanlığınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu ürünle birlikte yemeye başlamanız, sonra diğer yemeklere geçmeniz gerekir. Sindirim geliştirmek için, bir yemekten sonra daha iyi yapın. Kurutulmuş meyvelerin asitliği yüksek değildir, ki bu birçok insanda tehlikelidir. Kendi suyundaki konserve ürün, tatlıdan yasaklananlara uygundur.

Kurutulmuş ananaslar, tatlıların, salataların hazırlanmasında kullanılır. Bunlar mükemmel dondurma ve çikolata ile birleştirilir. Et ve balık yemeklerine eklenirler. Ürün, karides, yoğurt, tavuk göğsü, mantar, bal ile kombine etmek daha iyidir. Bu egzotik meyveler sayesinde bu ürünler hoş bir aroma kazanıyor. Yemekler lezzetli ve sağlıklıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.