Yiyecek ve içecekAna yemek

Kapari, ne, nasıl pişirilir ve nerelerde kullanılırlar

Avrupa'nın güneyinde, Kuzey Afrika'da ve ayrıca Orta Asya'da bir kapıcı denilen bir kapıcı vardır. Daha doğrusu, çoğunlukla dikenli ve oldukça tahammülsüz çalılıklar olan çeşitleri var. Dışarıdan peri değildirler, ancak örneğin reçel gibi pişirebileceğiniz oldukça lezzetli meyveleri veya daha doğrusu meyveleri verirler. Bununla birlikte, çoğunlukla bitkinin yaygın olduğu yerlerde popülerdirler. Orta Avrupa ve diğer kuzey ülkeleri gelince, kapari meyveleri nadiren marine edilmiş haldedir. Ve bitki, konserve veya kurutulmuş formda satılan açıklanmayan tomurcuklu dükkan raflarında sunuluyor.

Bunlara genellikle "kapari" denir. Nedir, post-Sovyet uzayında birçok kimse bilmiyor ve bu nedenle diyetlerinde kullanmıyor. Aslında, bu baharat günlük gıdanıza belirli bir lezzet getirebilir.

Avrupa mutfağında , kapari tomurcukları genellikle salata, sos, çorba ve atıştırmalıklarda (gevrek olarak) turşu, kurutulmuş veya kurutulmuş formda bulunur. Doğuda çalı daha geniş bir uygulama alanı bulmuştur. Bu bitkinin ortak olduğu yerlerde, çilek, böbrekler (hatta taze olanlar) ve yapraklar yiyecekler için salata ilave edilerek kullanılır. Bazı ülkelerde bu çalı çiçeklerinden bile bal alabilirsin.

İç pazarda olduğu gibi, çoğunlukla turşu topları bulabilirsiniz. Nedir, az çok netleşti ve bunları nasıl daha iyi kullanacağınız konusunda aşağıdaki tariflerden öğrenebilirsiniz.

Et Sosis

Kapari hazırlamayı bilmeyenler, ancak bunları denemek çok isteyebilirler, turşusu salatalıkların ve zeytinlerin sayısını azaltarak hodgepodge'a biraz katkıda bulunmanız tavsiye edilebilir. Çanak, geleneksel bir tarife göre hazırlanır, ancak ürünlerin bileşimi biraz değişir. Yani, 8 porsiyon sadece 2 turşu ve 40 gram gerektirecektir. 3 yemek kaşığı eklemeniz gereken zeytinyağı. l. kapari. Onlar, diğer salines aksine, çorba 5 dakika önce onlar biraz lezzet ve aroma suyu vermek için hazırlamaya hazır gönderilir.

Salata "Olivier"

Bu geleneksel Yılbaşı yemeği, yeşil bezelye yerine kapari eklerseniz, tamamen yeni yeni bir lezzet elde edebilirsiniz. Nedir, tüm konukları sormaya, belirli bir mutfak entrikası yaratma fırsatını verene emin olabilirsiniz. 200 gr. Haşlanmış sosisler, 2 turşu ve 1 taze salkım yeşil soğan, 2 haşlanmış patates ve 4 yumurta, 3 çorba kaşığı tuz alır. l. Marine kapanlar, mayonez sos olarak. Arzu edildiği takdirde, yine de havucunu kullanabilir ve bu da yemekleri daha canlı hale getirecektir. Hazırlanana kadar da kaynatılmalıdır. Tüm malzemeler temizlenir, ince kıyılır ve karıştırılır. Kapari tamamen eklenir, servis edildiğinde mayonez ile tecrübeli olarak, yeşilliklerle süslenir.

Diğer Uygulamalar

Kurutulmuş formda, kapari genellikle et ve balık yemekleri için baharat olarak kullanılır ve denizde - salata veya soslara ilave edilir. Bu ürün acı bir turşu, karkara veya diğer sıcak çorba verecektir. Dolguya turşu kapari eklerseniz et veya balık pastası daha lezzetli olacaktır (az ya da çok anlaşılabilir). Denemekten korkmuyorsanız, bu bitkinin böbrekleri kesinlikle herhangi bir buzdolabında yer bulacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.