Sanat ve EğlenceLiteratür

Hakkında Osho kitabı "Farkındalık"

Osho kitabı "Farkındalık" birçok kişi dünyanın bir kez daha bakmak için yardımcı olmuştur. Onun yazar - Bhagwan Rajneesh, Hint filozofu ve dini figür. maneviyat ile bağlantılı her şey çocukluk ilgi beri bu adam. Hayatı sıradışı olaylarla doludur. Filozof birçok taraftar vardı. Osho - Onlar ona yeni bir isim verdi. Onların eğitmenleri Japon öğrencinin hoşuna başlığın Bu tür. Osho altı yüzden fazla kitap yazmıştır. Onun dersler kaydedin. İzleyiciler Rajneesh aydınlanmış seviyesi olduğunu söyleyebiliriz.

Osho kitabında "Farkındalık" lider böyle ilginç bir fikrin ilk hatlarından yazarı: bütün insan yaşamı bir rüya ile karşılaştırılabilir. tüm insanlar bir farkındalık durumdadır değil, çünkü bu böyledir. doğumdan ölüme kadar ve bu nedenle tüm zhiz - Böylece, hayallerindeki saat devam eder. Bir kişinin her zaman uykuda Ve eğer bu nedenle, o uyanmak gerekir. Bu amaçla, birçok Eski bilgeler tüm prosedür geliştirdi. Onların amacı aklın sürekli uyku terk kendilerini ve başkalarını aydınlanma ulaşmak oldu.

Osho kitabı "Farkındalık" Her migu zevk ve biz ne takdir öğretir. En yüksek değer - adam kendisi ve onun hayatı, Rajneesh diyor. O uyku ve şuur ile tanımlayan zihin karşı çıkıyor. Osho gündeme bunun sübjektif olduğu için kazanılan deneyimin değerini çağırır. O doğa ve medeniyet tezat oluşturmaktadır. Onun gözlemlerine göre, daha ziyade profesör ve akademisyenler daha çok daha hassas ve uyanık köylüler. Sonuçta onlar doğaya çok daha yakın. Bu faktör çok belirler. Sonuçta, Rajneesh'e göre, uzun kanıtlanmıştır doğal nesneler bilinci var. oduncu ağaçları kesmek için ormana gittiğinde Örneğin, bitkiler o işe gitti bile önce titremeye başlar. Bir avcı hayvanların birkaç vuracaksın ise, vahşi hayvanlar etrafında korku ve mümkün olduğunca gizli hissediyorum. Onlar nişan başladılar bile önce bunu.

kitap "Farkındalık" Osho meditasyon öneminden bahsediyor. Onlar bu farkındalık, algılama gücü insansınız. Rajneesh bir Buda geride olan öğretilerine yansıtmalıdır kitapta diyor. Buna ek olarak, filozof onun takipçileri gözlem gerektirir. Bir kişi fark ve yaptığı her şeyi kaydetmelidir. Onların jestleri, yürüyüş, konuşma, düşünce, hayalleri için gerekli izleyin. Bu bilinç geliştirmeleri gerekmektedir. Yaklaşık biten her şeyi hissetmek gereklidir. "Rüzgarın bir nefes hissedin, ay, güneş ışınlarını ışık," - Osho diyor. gözlemci, tetikte, duyarlı olmaya öğretti "Farkındalık".

Yazar, yaşamın göre - bu Tanrı ve ibadet olan bütün bu, onların hayal sadece bir ürün olmasıdır. Din, belirli bir çerçeve içinde professing o koymak için oluşturuldu.

Birçok standart dışı kitabında "Farkındalık" Osho içinde soru işaretleri uyandırmaktadır. Yahudilik tavsiye edilmez Bu Kitabı gayretli Hıristiyanlar, Müslümanlar ve belli dinlerin takipçilerini okuyun. Aslında, bu günah var olmadığını öğretir. geçmişte zaten çünkü Rajneesh'e göre, kendini günahları sitem etmeye gerek İşlendiği zaman, yoktur. Sonuçta, mevcut ve gelecekteki dikkat çekmek için gereklidir. Buna ek olarak, yazar Hıristiyan önkabullerinde sayısını sorgulayan ve aslında her insan Allah'ın kendisini fark olabileceğini önermektedir. ateistler için Osho öğretileri, tersine, oldukça kabul edilebilir. Rajneesh bazen sadece Buda'nın sözlerini ifade eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.