SağlıkMüstahzarlar

Kullanımı ve analogları için talimatlar: Kapsüller "Sedasen Forte"

Için sinir sisteminin tedavisi oldukça uzun bir süre, çeşitli için sedatifler. Terapötik etki, irite aktivasyon inhibisyonuna dayanır. Antidepresanlar bağımlılık yapmaz aksine çoğu ilaçlar iyi tolere edilmesi ve edilmektedir. Bitkisel preparat "Sedasen Forte" en nazik biri ve aynı zamanda, bu kategoriden etkili ilaçlar olarak kabul edilir.

genel açıklama

Stresli durumlar her kişinin hemen hemen her gün yaşar. Bu durum, genelde, bir sinir sistemi durum son derece olumsuz etkisi ve genel sağlığı. Bir süre sonra, stres daha ciddi hastalıklara yol açabilir. Nasıl bir stres yaşadıkları etkilerinden kendinizi ve sağlığınızı koruyabilirsiniz?

Benzer bir sorunu yardım sakinleştirici ile anlaşma. Etkili ve güvenli ilaçlar kombine bitkisel kökenli olarak kabul edilir. "Sedasen Forte" kapsülleri Bu araçlar içerir. ilaca bağlı olduğu Özet, hafif soporific etkiye sahip sakinleştirici ilaçların grubuna taşır.

ilaç

Bu, bitki özleri, sinir sistemi üzerinde yararlı etkileri bulunan doğal bir yatıştırıcı ilaçtır. yapı izovalerik asit esterleri valeropotriaty karmaşık uyarılabilirliğini azaltır. Bir kapsül, 125 mg içeren kedi otu özü, 25 mg, nane yağı ve melisa 25 mg. katkı maddeleri kullanılabilir talk ve laktoz gibi.

İlaç Ukrayna ilaç şirketi "Sperco" üretir. Araçlar açık kahverengi bir renk toz (granül) içeren kapsüller şeklinde üretilmektedir. Üreticiler kapsül içeriği açık veya koyu inklüzyonlar varlığını kabul eder.

Nasıl çalışır?

nedeniyle ilgili bileşenlerin kompozisyonda varlığına bir sakinleştirici ilacın terapötik etkisi. Kediotu uzun dolayı sedatif özellikleri tıpta bilinmektedir. , Gerilim ve tahrişi azaltmak sinir sistemi uyarılabilirliğini azaltabilen bir madde. Biyolojik aktif madde açısından zengin kediotu, az koleretik etkiye sahip, kalp hızı ve koroner damarlarda bazı genişlemesini yavaşlatmak yardımcı olur.

Nane - sedatif yeteneklere sahip bir başka bileşenidir. Bitkilerin bileşimin bileşenleri orta antispazmodik, hafif bir sakinleştirici ve refleks uygulamak mümkündür. "Sedasen Forte" da melisa özü bir bölümünü içeriyor. Tedavi bitki antikonvulsan, spazm, anti-emetik olarak ve anti-aritmik özelliklere sahiptir.

ilaç uzun zaman almasına izin veriyor doğal bileşenlerden, tamamen görüldüğü gibi. Yatıştırıcı performansını azaltmaz ve Psikosomatik etkilemez.

Endikasyonları

Yatıştırıcı "Sedasen Forte" talimatı Eğer sinir sisteminde bu bozuklukların varlığını kullanmanızı önerir:

 • neurasthenia ışığı;
 • uykusuzluk arka perevozbudimost;
 • nevrozlar;
 • oyalama, depresyon, hastanın korku duygusu;
 • Arka plan sinir dalgalanma şiddetli baş ağrısı saldırılar;
 • kolay bir şekilde dismenore;
 • hipertansiyon birinci aşaması;
 • bellek bozukluğu;
 • konsantrasyon bozukluğu;
 • şiddetli kaşıntı ve döküntü eşlik dermatoz.

Böyle uykusuzluk, "müdür sendromu" (sabit gerilim), sinirlilik, anksiyete gibi belirtiler kendini yenilgi son derece zordur. çocuklar söz konusu olduğunda, yetişkinler gibi, stres yaşayabilirler. yapamaz bu durumda sedatif ilaç olmadan. öncelikle bir uzmana danışmadan, hatta bitki bileşenleri esas alınarak, herhangi bir ilaç olmasına rağmen önerilmez.

Bu bir çocuk Sedasen Forte "mı?

Talimatlar ilaç ilaç 12 yaş arası çocuk tedavisi için uygulanabilir olduğunu bildirdi. valerian içeriği 50 mg indirgenmiş olup, burada 2 ila 12 yaş arası çocuklar için hekim ilaç "Sedasen" tavsiye edebilir.

Gençler hazırlık konsantrasyonunda bir azalma, yorgunluk ile, yüksek zihinsel stres de atanabilir. Bu durumda, gerek günde bir kez 2 kapsül "Sedasen Forte" almaya. Sert çocuk uyku, o zaman günde 1 veya 2 kapsül için yatmadan önce ilacı reçete olduğunu.

Nasıl bir yetişkine alınır?

Yetişkin hastalar için dozaj günde üç kapsül için arttırılabilir. Daha doğru devre doktor belirlemelidir sedasyon alınması. Aynı zamanda, maksimum doz günde 6 kapsül aşmamalıdır akılda tutulmalıdır.

İlaç kümülatif bir etkiye sahiptir. Diğer bir deyişle, pozitif dinamik tedavinin başlangıcından sonra 10-14 gün içinde gözlenecektir. Kesme tedavi gerekli değildir. Kurs süresi üç aya birkaç hafta arasında değişebilir. incelemeden sonra, hastanın doktoru ilaçla ikinci tedavi görmek üzere önerebilir.

belirtiler ve yan etkileri Aşırı doz

İlaç bitki kökenli olduğu gerçeğine rağmen, kapsüller "Sedasen Forte" talimat belirtilen dozaj uyması gereklidir. advers olayların Açıklaması üretici tarafından açıklandığı gibi. olan semptomların en sık rejimi ve dozajları önerileri ile uygunsuzluğu görülmektedir.

sedatif ilaçlar Valerian'ı içeren aşırı dozda ile, aşağıdaki belirtilerle karşılaşırsınız:

 • baş dönmesi;
 • kan basıncının düşürülmesi;
 • bulantı;
 • uyuşukluk;
 • uyuşukluk;
 • zayıflık ve depresif ruh hali;
 • sersemlik.

aşırı doz kaynaklanan kapsül alarak bir başka yan etkisi sindirim sistemi bozukluğu olabilir. Üretici benzer belirtiler tıbbi yardım aramaya önerir. Ayrıca ilaçla tedavi süresince durdurmak gerekir. Tavsiye durumunu normalleştirmek için gastrointestinal sistemi temizliği için büyük miktarlarda su (2-3 litre) içilir.

Yedekler kapsülleri "Sedasen Forte"

İlaç analogları hastanın yaşı kategori bireysel özelliklerine bağlı olarak seçilir. ilaç fabrikası tabanlı toplarken, böyle bir ilaç, sinir sisteminin normalleşmesini sağlamak uyku geliştirmek ve kurtarmak gerektiği gerçeğine dikkat çekmek gerekir. Buna ek olarak, sedatif ilaç bağımlılığı ya da bağımlılık neden olmamalıdır. bitkisel kökenli ilaçların - Bu bu gereksinimleri karşılayan bir şeydir.

ilaç "Sedasen Forte" tablet ve sıvı şeklinde de olabilir analoglarını tanımlar. bunun bir parçası da dikkate alınmalıdır olarak ikinci genellikle alkol içerir. En etkili sedasyon kabul şunlardır:

 • "Dormiplant";
 • "Yeni Pas";
 • "Glisin";
 • "Pers", "Persen Forte";
 • "Sedafiton";
 • "Relaxin ';
 • "Sedavit".

İlaç "Dormiplant"

Bitkisel sedatifler için temsili - "Dormiplant" - sinir sisteminin işleyişi normalleştirmek için bir doğal bir çözümdür. Yapısında valerian ve melisa yaprakları, etanol rizom ekstraktı içerir. İlaç mavi bir tablet olarak da kullanılabilir.

talimatlara göre, "Dormiplant" son derece sakinleştirici etkisi vardır ve uyuşukluğa neden olmaz. Bu 6 yıl, eski hamile ve emziren kadınlar çocukların tedavisi için uygulanabilir. Sadece eczanelerden reçetesiz yayımlanan kapsül "Forte Sedasen" ilaç "Dormiplant" olarak.

Dozaj, hastanın durumunun ciddiyetine bağlı olarak, sadece bir uzman tarafından belirlenmelidir. Tipik olarak, doktor üç parçaya bölünür günde 6 "Dormiplanta" tabletler, geçmeyen tavsiye edilir. uykusuzluk yatmadan önce 2 tabletleri yarım saat içmeli zaman.

Pozitif dinamikleri tedavinin ilk iki haftasında genellikle gözlenmektedir. sedasyon süresi hastanın tanı ve uzman tavsiyesi bağlıdır.

Hastalar ne söylüyor?

etkinliği sedasyon bitkisel bileşenler temelinde defalarca kanıtladı. Çeşitli sinir bozukluklarından muzdarip Reçeteyi yazanlar, çocuklar ve yetişkinler. O patolojik durumlar ilaç "Sedasen Forte" ile başa çıkmak için birçok yardımcı oldu.

Doktor tarafından reçete onun alarak hastaların Yorumlar üretici tarafından talep edilen terapötik etkiyi teyit etmek. ilaçlar bir nörolog ile önceden danışılmadan alınırsa Bu durumda, durum iyileştirme her zaman değil gözlenmektedir. Not sakinleştirici bitkisel kökenli yalnızca basit durumlarla başa çıkabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.