FormasyonÖykü

Kökeni ve yaşam tarzı Cro-Magnon

Cro-magnon Paleolitik (40-12.000 yıl önce) geç (veya üst) içinde gezegende yaşayan modern insanların ataları olarak kabul edilir. Bu tür adı ilkel insanların Fransa'nın güneybatı kesiminde yer alan Cro-magnon mağara, geldi. O 1868 yılında yoktu, arkeolog Lui Larte kazılarda onların tarafından, antik kişinin cesetlerinin, tökezledi görünüm daha önce bulunan Neandertal iskeletleri farklıydı ve Homo sapiens benziyordu (Homo sapiens). Yaşları yaklaşık 30 bin yıl Nakhodka, hemen ardından yaşam tarzı Cro-Magnon hakkında aslında, o dönemin tarihini inceledik hiçbir şey biliniyordu araştırmacının ilgisini çekmiştir. Sonraki yıllarda, araçlarla birlikte onların kalıntıları da Ukrayna'da Rusya Mezhirech diğer alanlarda (Mladech ve Dolni Vestonice Çek Cumhuriyeti'nde, İngiltere'de Peyvilend, Kırım'da Romanya Murzak-Koba içinde Peştera cu Oase, Sungir bulundu Fish Hoek, Afrika'da Cape Flats, vb. d.).

kökeni ve göç

Bugüne kadar Cro-Magnon kökeni tam olarak aydınlatılamamıştır. Daha önce, tarihçiler ve antropologlar antik insanın bu tip kökenli Marksist teoriyi düzenledi. Eğer inanıyorsanız, Cro-magnon bir Neandertale doğrudan soyundan olduğunu. Birçok modern bilim adamları bu teoriyi sorguluyor. Onlar Neandertaller ve Cro-magnon ortak bir atadan inanmak eğiliminde olan ve daha sonra bunların her ayrı büyümek başladı.

Modern bilim adamları aslında, dünyanın herhangi bir bölgesinde modern insanın ilk ataları üzerinde uzlaşma mümkün değildir ve tam olarak ne zaman. En yaygın versiyonu Cro-Magnon'da yaklaşık 200.000 yıl önce ayrı bir tür olarak kuruldu ve Afrika'nın doğu kesiminde meydana olmasıdır. hayat Ortadoğu'ya göç etmeye başladılar için 70.000 yıl sonra, onlar yeni arazi bulmak zorundayız. Dolayısıyla nüfuslu Cro-Magnon biri Yakın Doğu ve Hint Okyanusu ve diğer kuzeye taşındı ve Küçük Asya ve Kuzey Karadeniz topraklarını ulaştı. Avrupa'da, Homo sapiens, yaklaşık 40-45 bin yıl önce ortaya çıktı.

görünüm

Hem de Cro-Magnon'da görünüyordu? Eski insanlar, beynin çağdaş bireyler vücut yapısı ve büyüklüğü farklı fosil adam. Buna karşılık, Homo sapiens'in temsilcileri bugünün insanları benziyordu, ancak daha büyük idi. Arkeolojik bulgular, antik Avrupa'yı yaşadığı Cro-magnon adam, 180 cm büyüme elde öğrenmek için izin vermiş (kadın düşüktü), geniş yüzleri ve derin-set gözleri vardı. İnsan beyninin hacmi akıllı modern insan karşı gelen, 1400-1900 santimetre küp oldu. Antik çağlarda sert koşullarda kalmak zorundaydım Yaşam Cro-Magnon'da, bunlar iyi gelişmiş kas kütlesi oluşumuna katkıda bulunmuştur.

hayat

Eski insanlar Sayıları topluluklarda yaşayan 100 kişiye ulaştı. Onların ana meslekler avcılık ve toplayıcılık bitki gıdalar bulundu. Onlar kemik ve boynuz araçlarını yapmak için ilk idi. Bunun yanı sıra, onlar taş aletlerin yaygın kullanımını kalmıştır. Çakmak ve geliştirilmiş ürünler onların varlıklarını kolaylaştıracak araçlar icat etmek, elbise dikmek, daha fazla gıda üretmek için izin vermiş. Bilim adamları bu dönemin eski insanlar iyi konuşma geliştirilmiştir inanıyoruz.

konut

Cro-magnon adam hala mağaralarda yaşamaya devam ama onlar zaten konut yeni tip görünmeye başladı. Onlar hayvan derileri, ağaç ve kemikten yapılmış sağlam çadır kurmak öğrendim. Cro-Magnon hayatı karara olmaktan çıkmış, böylece bu tür evler, hareket ettirilebilir. Yeni toprakların gelişmesi amacıyla başka yerden bir yere dolaşıp, bir konut ve ekonomiye aktarıldı. Cro-Magnon'da köpek evcilleştirmek ve bir yardımcı olarak kullanmak için yönetilen ilk tarih öncesi adamlardı.

insanlığın ataları avcılık yaygın kült olmuştu. Bu oklarla delinmiş hayvan şekillerde çok sayıda buluntular kanıtladığı, yerleşim kazı sırasında bulunan. onun duvarları konut antik insanlar hayvanlar ve av sahneleri görüntüleri süslüyor.

gıda madencilik

Av sıkıca Cro-Magnon hayatında kurdu. Taş Devrinde gerçekleri sırayla kendilerini beslemek için, onu öldürmek için gerekli olduğunu, böyle idi. Biz 10-20 kişilik gezegenimizin iyi organize grupların antik sakinlerini avladılar. Onların zulüm nesneleri büyük hayvanları (mamutların, kurt, yünlü gergedan, ayı, oldu geyik, bizon). Canavarın yok etmek, onların topluluklara derileri ve et bir sürü vermek. Cro-Magnon'da de hayvanların öldürülmesi ana enstrümanlar mızrak atıcılar ve soğan vardı. avcılık ek olarak, onlar kuşlar ve balıklar yakalamak yapan (ilk oturum için bir tuzak kullanılır ve ikinci için - zıpkınlarla ve kancalar) bulundu.

et ve balık yanı sıra, modern insanların torunları vahşi büyüyen gıda tesislerinde tüketilen. Gıda Neandertaller ve Cro-magnon çok benzerdi. Onlar doğanın onlara verdi şeyi yedim (ağaç kabuğu ve yaprakları ve meyveleri, sapları, çiçekler ve bitki, ot, mantar, fındık, deniz yosunu kökleri vb. D.).

defin

Cro-Magnon'da anda ilginç cenaze gümrük idi. Ölen yakınları, bunlar yarı bükülmüş pozisyonda bir mezara koydu. bilezik ve düz taşlarla kaplı yüzü - Onların saç örgü, el süslenmiştir. kırmızı aşı boyası ile ölü serpin cesetleri. öbür dünyada inanılan Eski insanlar, bu yüzden ölümden sonra onlara ihtiyacımız edeceğinden emin olmak, ev eşyaları, dekorasyon ve gıda ile birlikte akrabalarını gömdü.

Kültür Devrimi Cro-Magnon

Geç Paleolitik yaşayan insanlar, onlara önemli ölçüde seleflerinin kültürel gelişiminde daha iyi performans sağlayacak birkaç keşifler yaptı. başlıklı kaydedilir tarih ana BULUŞUN çakmaktaşı yeni bir yöntem işlem elde etmek için "Yöntem bıçak benzeri plaka." Bu keşif araçları üretimi devrim yaratmıştır. yöntem taş nodül (çekirdeği) veya çeşitli ürünler daha sonra üretilen olan tek tek levhaları çağıran püskürtüldü gelen aslında oluşuyordu. tarih öncesi insanların yeni teknoloji sayesinde kenar çalışan 250 cm silikon bir kilogram çıkmak öğrendik (Neandertaller 220 cm geçmedi ve onlardan öncekilerin zorlukla 45 cm idi).

Daha az önemli hayvan yemi Cro-magnon araçları üretiminin keşif oldu. Zaman avcılık bir sürü harcama, antik adam hayvanların kemik, boynuz ve dişleri yüksek mukavemet özelliği fark ettik. Hayatını kolaylaştırmak için bunların niteliksel olarak yeni ürünler yapmaya başladı. Orada kemik iğneler ve dikiş vardı, bu yüzden hayvan derileri dışında kıyafet yapmak daha kolay hale geldi. Hayvan hammaddeleri o süs eşyaları ve figürler yeni evlerin yapımı, hem de ürünlerde kullanılan başlandı. mızrak silahı ve soğan - yeni malzemelerin geliştirilmesi daha sofistike av tüfekleri icadı yol açmıştır. Bu cihazlar Cro gücü ve büyüklüğü onlara üstün defalarca olan hayvanları öldürmek izin vermiş.

Cro-magnon hayatın görüntü sadece vahşi hayatta etmektir. Prehistorik insanlar mükemmel çalışmışlardır. Onlar yavruları sanat eserlerinin bir şey yaptı. Bu duvar mağaralarda resimleri ve benzersiz süsleme süslü araçlar ve çakmaktaşı, kil, kemik ve bizon dişleri heykeller, at, geyik ve diğer hayvanların yaptı. Antik Cro-magnon adam kadınsı güzelliği tapıyordu. arkeologlar tarafından keşfedilen buluntular, arasında, adil seks birçok figürleri vardır. Modern tarihçilerin pomp formları arkasında "Venüs". Onları adında var

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.